20 lat minęło! Jubileusz sieci dystrybucji Pfleiderer Partner

W atmosferze święta odbyło się uruchomienie nowej linii pras KT 11 w zakładzie Pfleiderer Grajewo Sp. z o.o. Ku zaskoczeniu zaproszonych na tę uroczystość gości okazało się, że to niejedyny powód do świętowania. 4 lipca br. Grupa Pfleiderer obchodziła także jubileusz 20-lecia sieci autoryzowanych przedstawicieli handlowych – Pfleiderer Partner.

Nikt z uczestników imprezy – poza organizatorami – nie wiedział, że wyjątkowe spotkanie w Grajewie to wydarzenie o podwójnej randze. Dlatego zaskoczenie było ogromne, gdy podczas kolacji okazało się, że rok 2019 ważny jest nie tylko z powodu rozbudowy produkcji w polskiej fabryce, lecz również ze względu na przypadający w nim jubileusz 20-lecia istnienia Pfleiderer Partner.

Naszych partnerów handlowych nie mogło zabraknąć na takim wydarzeniu, jak oficjalne oddanie inwestycji – linii pras KT11. Ponadto w tym roku mija 20 lat od chwili, gdy Pfleiderer zaczął budować certyfikowaną sieć dystrybucji. To dzięki współpracy z firmami, które ją tworzą, jesteśmy tak mocno obecni na polskim rynku. Przez te wszystkie wspólne lata razem przeszliśmy niejedno. Razem się rozwijaliśmy, uczyliśmy biznesu i współpracy ze sobą. Cieszę się, że wspólnie mogliśmy obchodzić ten jubileusz i mam nadzieję, że nasza niespodzianka z okazji 20-lecia istnienia Pfleiderer Partner się udała.

– podsumowuje jubileusz Michał Bąk, Dyrektor ds. Sprzedaży Pfleiderer

Podczas uroczystości autoryzowani partnerzy firmy otrzymali z rąk Zbigniewa Prokopowicza, Prezesa Zarządu Pfleiderer Group S.A., podziękowania za wieloletnią współpracę oraz pamiątkowe tablice.
Najlepsi i zaufani
Pfleiderer Partner to najdłużej działającej w Polsce sieć dystrybucji produktów drewnopochodnych. Tworzą ją autoryzowani partnerzy handlowi Pfleiderera. Obecnie jest ich 27. Są to doświadczone i renomowane przedsiębiorstwa, znane nie tylko lokalnie, lecz również działające na rynku krajowym oraz za granicą – jak firma Wiór Kostro Romaniuk Sp. J., która dostarcza produkty m.in. do Rosji, krajów nadbałtyckich, Kazachstanu, Azerbejdżanu oraz na Ukrainę i Białoruś.
Większość firm została założona w latach 90. XX wieku, choć są i takie, które powstały jeszcze wcześniej, na przykład: P.P.H. KJK Janusz Łoskot, Innar Królak Sp. J., Sotex P.U.H. Sp. z o.o., Best Meble Sp. J. Co ciekawe, duża część autoryzowanych przedstawicieli handlowych Pfleiderera to przedsiębiorstwa rodzinne. To między innymi: wspomniane już firmy – Sotex P.U.H. Sp. z o.o. i Innar Królak Sp. J. oraz Drew-Trans II Zenon Wrzeszcz i Wspólnicy Sp. z o.o., ELWI Sp. z o.o. Sp. K., F.P.H. RACZ Roman Henryk Racz, Tamar Sp. J. TKD Marchwiccy.
Punkty partnerskie Pfleiderer, fot. materiały prasowe Pfleiderer
W sieci działają partnerzy, których siedziby znajdują się blisko grajewskich zakładów produkcyjnych Pfleiderera: Bomar Marek Wojciechowski i Wspólnicy Sp. J. (Grajewo), P.H.U. Raj. Radzio Władysław i Ewa (Grajewo) czy P.H.U. Okleina Kazimierz Domurat (Łomża) oraz ci, których centrale i przedstawicielstwa rozsiane są po Polsce, na przykład: firma DLH Global Sp. z o.o. (Straszyn), Eban Spółka z o.o. (Opole), P.P.H.U. ZIMEX Grzegorz Zimończyk (Czerwionka-Leszczyny), Firma Zaopatrzenia Korner Sp. z o.o. (Strzałków).
Jest w tym gronie również UAB „Ulmas” – litewska firma, której sklepy, hurtownie i warsztaty stolarskie znajdują się w głównych miastach Litwy: w Wilnie, Kownie, Kłajpedzie i w Szawlach.
Nie położenie, nie zasięg, nie rok powstania każdego z wymienionych przedsiębiorstw jest jednak jego najistotniejszym wyróżnikiem. Wspólnym mianownikiem wszystkich dystrybutorów – zarówno wymienionych, jak i pozostałych 10, do których należą: Belmeb Sp. z o.o., Firma Handlowa Drewno Sp. z o.o., GOM Sp. J. Marian Obuchowicz Grzegorz Obuchowicz, Handel Hurtowy i Detaliczny Sp. J. Edmund Kmieć, Marek Przestacki; Jomiro Sp. z o.o., P.P.H.U. Flaxpol Sp. z o.o., P.P.U.H. Forpłyt Sp. J. Jan Zadrożny, Grzegorz Zadrożny, P.W. Rol-Trans S.Nowicki, E.Nowicka Sp. J., P.H.U. Juszczak Sp. J., P.W. Ter-Mar, Bielik-Moczko Sp. J. – jest przede wszystkim profesjonalna obsługa, rzetelność, odpowiedzialność oraz ukierunkowanie na spełnienie oczekiwań klienta.
Przy takich priorytetach, wspartych wartościami, jakimi w biznesie kieruje się Grupa Pfleiderer, można liczyć, że kolejne lata zaowocują jeszcze lepszą współpracą i przyczynią się do dalszego rozwoju sieci Pfleiderer Partner.