5 najchętniej wybieranych rozwiązań do kuchni

Wybór mebli kuchennych i ich wyposażenia to czasochłonne i kosztowne zadanie. Kupując je liczymy, że będą służyły długo i zapewnią nam komfort i wygodę. Dlatego warto zawczasu sprawdzić, które z dostępnych dziś rozwiązań są dobrze oceniane przez użytkowników. Zobaczcie akcesoria najchętniej wybierane i kupowane.

Mówi się, że mądry Polak po szkodzie, albo po… remoncie. Często dopiero wówczas, już w praktyce okazuje się, które rozwiązania spełniają oczekiwania w nich pokładane, a które są „niewypałem”. Jednym z pomysłów na weryfikację przydatności akcesoriów jest zebranie opinii bardziej doświadczonych użytkowników. Bazować można również na liczbach – np. statystykach pokazujących czarno na białym, które systemy cieszą się nieustającym zainteresowaniem klientów.

Oto 5 rozwiązań do kuchni, które od lat znajdują się na szczycie listy must have i są najczęściej wybierane z oferty REJS.

Szuflady w kuchni

Systemy szuflad to jedno z najwyżej ocenianych rozwiązań do kuchennych szafek dolnych. Są praktyczne i wygodne. Montowane na wytrzymałych i solidnych prowadnicach zapewniają płynny, lekki ruch i pełny wysuw nawet przy pełnym obciążeniu. A do tego gwarantują najłatwiejszy dostęp do zapasów, sztućców, zastawy i wszystkich innych rzeczy, które zamierzamy w nich trzymać.

Dostępne dziś systemy szuflad np. Slim Box czy Comfort Box REJS w niczym nie przypominają tych proponowanych w starych meblach. Mogą być bardzo głębokie i szerokie, a mimo to – pracować bezproblemowo. Dzięki systemom organizacji, łatwiej też utrzymać w nich porządek.

Jeśli chcemy, aby szuflady tworzyły komplet z innymi akcesoriami, zdecydować się możemy na modele z linii Maxima Puro. Tu do wyboru mamy wykonane z blachy szuflady wewnętrzne  w dwóch wysokościach: 50 i 80 mm oraz trzech szerokościach: 600, 800 i 900 mm. Dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych: bieli zestawionej ze szklanym dekorem i czerni z fornirem dębowym.

Systemy cargo – maxi i mini

Alternatywą dla szuflad są inne systemy wysuwne – a zwłaszcza cargo. I tu mamy wiele opcji do wyboru. Do szafek wysokich, ale również do spiżarni polecane są Cargo Maxi. To duże, wielopoziomowe kosze osadzone na wytrzymałych systemach jezdnych, w których zmieścić można wszystkie zapasy. Cargo Maxi występują w kilku rozmiarach, dzięki czemu możemy je dopasować do miejsca, jakie posiadamy. Mogą mieć kosze z dnem z drutu (linia Maxima Classic), tworzywa (Maxima Evo), płyty meblowej (Maxima Silva) lub blachy (Maxima Puro).

Do szafek dolnych – tych pod blatem, chętnie wybierane są Cargo Mini. Mogą mieć postać półek i koszy, na których ustawić można zastawę, garnki i zapasy, a także formę stelaży różnego typu. Warte uwagi są zwłaszcza rozwiązania z linii Variant MULTI. Tu do wyboru są m.in. wysuwane wieszaki i koszyki na środki czystości, wąskie półeczki na słoiki i puszki z kawą czy herbatą, a także głębokie kosze.

Systemy do szafek narożnych – czyli cornery

Zupełnie inną kategorię tworzą często poszukiwane rozwiązania do pakownych szafek narożnych. Z uwagi na ich nieustawność, użytkownicy chętnie sięgają po sposoby na ułatwienie sobie korzystania z nich. Opcji jest kilka.

Z myślą o szafkach narożnych zaprojektowano odpowiednio wyprofilowane, wysuwane półki Corner Optima, a także obrotowe kosze (o kształcie koła, półkola lub ¾ koła). Są również wysuwane dwuczęściowe i dwupoziomowe systemy Corner Front i Corner Comfort. Zapewniają one optymalne wykorzystanie przestrzeni i bardzo komfortową obsługę. Kosze lekko wysuwa się z korpusu, dzięki czemu mamy dostęp nawet do najgłębiej położonych przedmiotów.

Chcemy segregować – pojemniki na odpady

Jesteśmy coraz bardziej świadomi konieczności dbania o środowisko naturalne, dlatego odpady segreguje w domu coraz więcej osób. To z kolei sprawia, że systemy pojemników ułatwiających dzielenie śmieci na frakcje cieszą się rosnącym zainteresowaniem.

Najczęściej kupowane są zestawy obejmujące 2-3 wiaderka, do szafek o szerokości 40 lub 60 cm (np. SEGREGO). Ale zdarza się, że klienci wybierają też zestawy do szafek węższych – 30 cm (np. JC) lub szerszych – nawet 90 cm (np. PRAKTIKO). Te ostatnie mogą mieć nawet 4 duże kosze i 3 małe pojemniki na odpady. Jakie ich cechy brane są pod uwagę? Bardzo ważny jest sposób montażu – system może być mocowany do korpusu i frontu lub wstawiany do odpowiedniej szuflady. Pełny wysuw wszystkich koszy naraz zdecydowanie ułatwia zadanie i utrzymanie czystości. Warto też zwrócić uwagę na liczbę i pojemność koszy i dopasować je do tego na jakie frakcje odpady dzielimy i jakich najwięcej generujemy. Dzięki szerokiej ofercie, bez problemu dopasujemy odpowiednie rozwiązanie do swoich potrzeb i przyzwyczajeń.

www.rejs.eu www.e-rejs.eu