AVENTOS HK top to najnowszy podnośnik firmy Blum

Nowe okucie do frontów uchylnych to połączenie minimalistycznej formy z maksymalną funkcjonalnością. Wraz z zupełnie nową jednostką SERVO-DRIVE oferuje pełen komfort podczas otwierania i zamykania. Pomimo niewielkich wymiarów zintegrowano w nim nowe rozwiązania, jak wbudowany ogranicznik kąta otwarcia czy mechanizm zapobiegający niezamierzonemu otwarciu podczas montażu. AVENTOS HK top dostępny będzie w sprzedaży od połowy października 2019 r.

Niewielkie rozmiary i minimalistyczny design AVENTOS HK top połączono z dużym zakresem współczynnika mocy. Dzięki temu nadaje się nie tylko do małych szafek, ale także do dużych i ciężkich frontów. Tak jak pozostałe podnośniki z rodziny AVENTOS, jest alternatywą dla tradycyjnych drzwi otwieranych na bok w szafkach górnych. Gwarantuje większą swobodę ruchu przy otwartym froncie i nieograniczony dostęp do zawartości szafki.

Zoptymalizowany montaż
W podnośniku AVENTOS HK top skupiono się na prostej i precyzyjnej obróbce oraz montażu. Symetryczne siłowniki z pozycjonowaniem pozwalają na precyzyjny montaż w korpusie po przyłożeniu do wieńca górnego i przedniej krawędzi. Nie trzeba wykonywać otworów wstępnych. Dzięki nowej pozycji montażowej, otwory dla każdego rozwiązania i wysokości korpusu są takie same. Rozwiązanie pozwala na zastosowanie frontów o grubości od 8 mm do 30 mm. Używając dwóch siłowników, możliwe jest zamontowanie frontu o szerokości sięgającej 1800 mm. Pozwala to na zachowanie symetrycznego układu szczelin w szafkach górnych i dolnych, co doskonale sprawdzi się w minimalistycznych i nowoczesnych projektach kuchennych. Montaż jednostki SERVO-DRIVE do siłownika przebiega bez użycia narzędzi dzięki mechanizmowi CLIP.

Wygodna regulacja
Wszystkie ustawienia podnośnika AVENTOS HK top mogą być dokonane z już zamontowaną zaślepką. Regulacja odbywa się całkowicie od przodu, dzięki czemu jest komfortowa i precyzyjna. Po otwarciu frontu na ramieniu siłownika możemy dostosować: siłę odpowiednią do wagi i wielkości frontu, kąt otwarcia frontu oraz standardową regulację wysokości, nachylenia i ustawienia bocznego.

Zintegrowana funkcjonalność
Każdy element AVENTOS HK top został zoptymalizowany tak, aby jego kompaktowe wymiary szły w parze z maksymalną funkcjonalnością i komfortem obsługi. Otwieranie nie wymaga użycia dużej siły nawet przy dużych i ciężkich frontach, a zamykanie jest zawsze delikatne i ciche.
Zintegrowany ogranicznik kąta otwarcia pozwala na bezstopniowe ustawienie kąta – maksymalny to 107o. Aby zwiększyć bezpieczeństwo montażu siłownik wyposażono w mechanizm zapobiegania niezamierzonemu otwarciu. A jego ustawienie odpowiednio do wagi frontu gwarantuje, że front zatrzyma się zawsze na wybranej wysokości.

Büro

Minimalizm formy
AVENTOS HK top został zaprojektowany, aby subtelnie komponować się z wnętrzem mebla. Dzięki kompaktowej konstrukcji świetnie sprawdzi się w małych jak i dużych korpusach. Minimalistyczna zaślepka o gładkiej powierzchni i prostych liniach, dostępna jest w trzech kolorach: jasnoszarym, jedwabiście białym i ciemnoszarym. Kolor zaślepki można dobrać do mebli tak, aby stylowo się z nim komponował lub celowo odznaczał.

Garderobe

Jeszcze większy komfort obsługi
Funkcjonalność AVENTOS HK top może być jeszcze większa dzięki połączeniu z technologią ruchu. Podnośnik sprawdzi się w rozwiązaniach bezuchwytowych oraz z uchwytami. Dostępne są dwa typy rozwiązań Pierwszy z zintegrowanym systemem cichego domyku – BLUMOTION. Drugi dostosowany do technologii TIP-ON pozwalającej na mechaniczne otwieranie po naciśnięciu frontu. Wariant z BLUMOTION może zostać wyposażony w elektryczne wspomaganie SERVO-DRIVE, które pozwala na automatyczne i pełne otwarcie frontu po jego naciśnięciu oraz automatyczne zamknięcie po przyciśnięciu włącznika umieszczonego na boku korpusu.

Nowy podnośnik AVENTOS HK top dostępny będzie w sprzedaży od połowy października 2019 r.

Więcej informacji, pliki do pobrania: https://www.blum.com/pl/pl/products/liftsystems/aventos-hk-top/programme/?utm_source=akcesoriameblowe&utm_medium=referral&utm_campaign=PL-aventos-hk-top