Będzie wam razem uroczo, czyli spieki kwarcowe Laminam 
w kobiecych wnętrzach

Och! To takie piękne kobiece wnętrze! Jakże często słyszymy podobne zachwyty. Lecz czy zastanawialiśmy się, co to tak właściwie znaczy? Kobiece – czyli jakie? Architekci wnętrz twierdzą, że dobry projekt nie ma płci. My jednak bezbłędnie rozpoznajemy pierwiastek żeński we wnętrzu.
I bynajmniej, nie chodzi tu o różowe ściany i dziesiątki dekoracyjnych poduszek oraz bibelotów.

Niewątpliwie istnieją style w architekturze wnętrz bardziej lubiane przez kobiety. To na pewno nieśmiertelny glamour i tak bardzo popularny ostatnimi laty – hamptons. Chociaż różnią się one kolorystyką, materiałami wykończeniowymi i klimatem, to mają także cechy wspólne. Zarówno tajemniczy glamour, jak i rozświetlony hamptons uwielbiają wzór kamienia w wykończeniu podłóg, ścian czy mebli. Dlatego we wnętrzach zaaranżowanych w tych stylach architekci bardzo często wykorzystują bogate portfolio  produktów oferowanych przez włoską markę Laminam. Jest w nim ponad 150 wzorów, które idealnie naśladują inne materiały – w tym naturalny kamień. Płyty ze spieków kwarcowych Laminam odwzorowują nie tylko kolorystykę, rysunek, lecz również fakturę naturalnych materiałów. Żaden ze wspomnianych stylów nie obędzie się również bez metalowych – złotych lub srebrnych detali. Mogą to być lampy, stelaże mebli – stołów, stolików kawowych, biblioteczek, barków oraz dekoracje, np. ramki do zdjęć, świeczniki, tace i patery. Kamień i metal sprawiają, że wnętrza zaaranżowane w stylu glamour i hamptons wyróżniają się  klasą i ponadczasową elegancją.

Spieki kwarcowe są materiałem bardzo wszechstronnym i wytrzymałym. Wykorzystywane są zarówno na elewacjach, na zewnątrz budynków, jak i we wnętrzach -mówi Katarzyna Wagner kierownik działu promocji Laminam. – Wielkoformatowe płyty ze spieków kwarcowych marki Laminam służą jako wykończenie podłóg, ścian, portali kominkowych. Architekci stosują je w łazienkach i kuchniach, na blatach umywalkowych i wyspach kuchennych. Designerzy natomiast wykorzystują niesamowite właściwości wielkoformatowych spieków kwarcowych Laminam przy projektowaniu mebli – w szczególności stołów, stolików, konsoli i toaletek – dodaje. Firmy meblarskie, które dostrzegły zalety płyt Laminam, to miedzy innymi tak znakomite włoskie marki, jak: Porada, Riflessi i Tonello Design. Wśród polskich marek, które zakochały się w produktach Laminam jest Radvision. To rodzinna firma, która od prawie dekady projektuje i tworzy meble łącząc spieki kwarcowe i metaloplastykę. Niewątpliwym atutem Radvision jest fakt, ze ich wzory powstają na zamówienie – od projektu po gotowy produkt. – Ze spiekami kwarcowymi Laminam pracujemy od lat. Wyróżniają się niezliczoną ilością wzorów oraz faktur. Niejednokrotnie są dla nas inspiracją do tworzenia nowych projektów – opowiada Ewelina Wyszogrodzka-Wycech, Marketing Manager marki Radvision. Przyznaje również, że najczęściej wybierane przez klientów spieki to Noir Desir (tajemniczy jak styl glamour) oraz Bianco Statuario Venato idealnie wpisujący się w estetykę stylu hamptons. – Głównymi zaletami spieków kwarcowych Laminam są: wysoka odporność na ścieranie, zarysowania, wysokie temperatury, promienie UV i łatwość pielęgnacji – wymienia Ewelina Wyszogrodzka-Wycech. To wszystko czyni tę włoską markę idealnym wyborem na blaty naszych mebli. Nie bez znaczenia pozostaje także aspekt ekologiczny – spieki kwarcowe Laminam całkowicie poddają się recyklingowi – podkreśla.

Bardzo dekoracyjne meble marki Radvision kochają kobiety –zmieńmy szyk, bo teraz to tak jakby meble kochały kobiety, a nie kobiety meble. Zapewne także dlatego firma została poproszona przez scenografów słynnej już bożonarodzeniowej reklamy biżuterii Apart o wykonanie chyba najbardziej kobiecego z mebli – cudownie zmysłowej toaletki wykończonej chłodnym, gładkim spiekiem Bianco Statuario Venato. – Na wyprodukowanie tego mebla inspirowanego stylem art deco mieliśmy raptem dobę! Całość zaprojektował i stworzył Radosław Wycech – twórca i główny projektant marki Radvision. Jesteśmy dumni, że toaletka stała się jednym z głównych rekwizytów tej bajkowej reklamy – mówi Ewelina Wyszogrodzka-Wycech.

Już najwyższy czas, aby rozprawić się ze stereotypem tak zwanego kobiecego wnętrza, w którym najważniejszą rolę pełnią dekoracje i bibeloty. Wnętrze współczesnej kobiety to dobrze i pięknie zaprojektowana przestrzeń, wykończona najlepszej jakości materiałami, spójna stylistycznie, wzbogacona sztuką. Bo dziś kobiety dobrze wiedzą czego chcą.
A chcą tego, co najlepsze!

***

Laminam to włoski producent spieków kwarcowych, który od kilku lat działa na polskim rynku. Filozofia tej światowej sławy marki opiera się na oryginalnym designie inspirowanym naturą, doskonałej funkcjonalności na miarę XXI wieku oraz proekologicznym podejściu. Spieki kwarcowe powstają w oparciu o naturalne komponenty, przy zastosowaniu technologii zakładających niskie zużycie energii oraz brak emisji trujących substancji. Te filary zaowocowały wieloma nagrodami, z których najważniejszą jest Red Dot Award z 2016 r.: wyróżnienie Red Dot: Best of the Best otrzymała płyta Laminam Star Maker zaprojektowana przez Maca Stopę.