Biała kuchnia. Królowa naszych domów!

Zmieniają się trendy, stylizacje, inspiracje, a mimo to z nieustającym upodobaniem wybieramy do naszych domów i mieszkań białe kuchnie. Nic też nie zapowiada, aby moda ta miała kiedykolwiek przeminąć. Biała kuchnia – jak biała porcelana – jest ponadczasowa, uniwersalna i niewymuszenie elegancka. Jak ją zaaranżować, aby była jeszcze piękniejsza? – podpowiada Aldona Słapa-Nowacka ekspert z firmy Pfleiderer.

O niesłabnącej popularności kuchni stylizowanej na biało decydują, oczywiście, atuty jej kolorystyki. Biel rozjaśnia i optycznie powiększa małe wnętrza. Stwarza wrażenie czystości i lekkości. Poza tym jest uniwersalna: dobrze komponuje się z różnymi kolorami, dodatkami i materiałami wykończeniowymi, dlatego z łatwością można przeprowadzać częste zmiany designu kuchni. Niepodważalną zaletą białych mebli jest również to, że są praktycznie ze względu na utrzymanie porządku. Na białych meblach – w przeciwieństwie do tych ciemnych – śladu tłuszczu oraz kurz są mniej widoczne.

„Białe meble kuchenne to swego rodzaju klasyka. Ich jakość możemy jednak zdecydowanie podnieść, jeśli do ich produkcji zastosujemy lakierowane płyty klasy premium – PrimeBoard. Są one dostępne w dwóch rodzajach wykończenia powierzchni: lakierowanej XTreme High Gloss oraz matowej PrimeBoard XTreme Matt. Pierwsza z nich charakteryzuje się wysokim połyskiem i sprawia, że powierzchnia mebli zyskuje perfekcyjny efekt lustra. Druga – idealnie matowa, charakteryzuje się satynową, przyjemną w dotyku powierzchnią i sprawia wrażenie materiału ciepłego oraz stonowanego” – podkreśla Aldona Słapa-Nowacka, Category Manager Pfleiderer.


Co więcej, unikatowa technologia produkcji PrimeBoard zapewnia, że są to powierzchnie nie tylko niezwykle efektowne, ale też wytrzymałe.

Idealny, czyli biały
Wybór białych mebli do kuchni nie musi być podyktowany tylko ich praktycznym zastosowaniem. Biel zawsze wygląda estetycznie i – w zależności od użytych materiałów czy też kontrastowych dodatków – może mieć różne nasycenie i współtworzyć rozmaite aranżacje i style. Świetnie komponuje się zarówno ze stylami: naturalnym skandynawskim i rustykalnym, jaki i stylem industrialnym czy eklektycznym.
Okiem eksperta:
W przypadku płyt PrimeBoard, nawet jeśli to będzie „biel arktyczna”, to połączenie jej ze strukturą XTreme Matt oraz dekorami i dodatkami drewnianymi sprawi, że kuchnia nabierze miękkości i przytulności, nie tracąc jednocześnie nic ze swej prostoty i elegancji. Z kolei zastosowanie niezwykle gładkiej i lustrzanej struktury XTreme High Gloss doda kuchni elegancji i szyku.

 

Odporność i łatwość pielęgnacji
Białe kuchnie królują w naszych domach, ponieważ nadają miejscom – z zasady trudnym do utrzymania w porządku – wrażenia ładu i czystości. To cenny efekt, ale dla użytkowników równie ważne jest to, aby meble były łatwe w pielęgnacji i dostosowane do „kuchennej rzeczywistości”. Takie są struktury XTreme Matt i XTreme High Gloss, które posiadają właściwości bardzo przydatne nie tylko w białej kuchni. Pierwsza została wzbogacona o tzw. efekt anti-fingerprint. Oznacza to, że pokrywa ją specjalna powłoka, która chroni meble przed zabrudzeniami i śladami dłoni oraz ułatwia czyszczenie bez konieczności użycia silnych detergentów. Natomiast druga jest niezwykle odporna na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne.
„Wszystkie płyty typu PrimeBoard są bardzo wytrzymałe. Do ich produkcji używamy wyłącznie utwardzanych światłem UV lakierów akrylowych bez zawartości rozpuszczalnika. Ponadto płyty produkowane są przy użyciu nowatorskiej technologii, która opiera się na połączeniu dwóch systemów produkcji: metody Hot Coating i nanoszenia lakieru za pomocą kalandra. To jedyna tego typu metoda stosowana w Europie” – podkreśla Aldona Słapa-Nowacka.
Zaawansowana technika produkcji sprawia, że kuchnie, które powstają z płyt PrimeBoard, mają również bardzo trwały kolor. To bardzo cenna zaleta – szczególnie w przypadku białych kuchni. Nie musimy obawiać się, że wraz z upływem czasu białe fronty szafek pożółkną.
Białe meble kuchenne mogą zatem służyć nam przez długie lata. Uniwersalne, praktyczne i stylowe zawsze wspaniale będą się komponować z kuchnią naszych marzeń.

***
Pod koniec maja br. PrimeBoard Pfleiderera otrzymał nagrodę w prestiżowym konkursie „German Innovation Award 2019”, organizowanym przez Niemiecką Radę Wzornictwa. Nagrody przyznawane są m.in. za innowacyjność.

Płyty PrimeBoard dostępne są u wybranych Pfleiderer Partnerów.
Aktualna lista dostawców znajduje się na: www.pfleiderer.com

O Pfleiderer

Grupa Pfleiderer jest wiodącym producentem produktów drewnopochodnych, koncentrującym swoje działania na rynku polskim i niemieckim. Firma zatrudnia w tych krajach blisko 3 600 pracowników w dziewięciu zakładach produkcyjnych. Obecnie przedsiębiorstwo ma także oddziały sprzedażowe w Anglii, Holandii, Szwajcarii, Austrii, Rumunii i Francji. Grupa Pfleiderer oferuje bogatą paletę produktów oraz kompleksową obsługę firm reprezentujących przemysł meblarski, handel materiałami drewnopochodnymi, a także firm zajmujących się wykończeniem wnętrz czy budownictwem szkieletowym. Pfleiderer jest spółką nadrzędną dla marek Duropal i Thermopal oraz partnerem handlowym dla przemysłu, handlu, rzemiosła, a także projektantów i architektów. Jako Pfleiderer Group S.A. koncern jest notowany na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Roczny obrót firmy wynosi ponad 1 miliard euro.