Biały blat kuchenny? Absolutnie tak!

Od dłuższego czasu możemy zaobserwować nieprzemijającą modę na wykończenie wnętrz w bieli. Dzięki niej pomieszczenia wydają się bardziej przestrzenne i wyrafinowane. Biel jednak nie powinna być zarezerwowana tylko dla takich powierzchni jak fronty kuchenne czy ściany. Jeśli skorzystamy z wysokiej jakości materiałów, bez najmniejszych obaw będziemy mogli zastosować ją także na blacie kuchennym.

CZY BIEL JEST DLA CIEBIE?

Jeśli decydujemy się na urządzenie naszych wnętrz w bieli musimy to zrobić świadomie. 
W białych pomieszczeniach doskonale odnajdą się osoby, które osiągnęły mistrzostwo w utrzymywaniu czystości i porządku w domu. Takie, które nigdy nie pójdą spać, zanim nie poukładają wszystkiego na swoje miejsce, które cenią prostotę i kierują się zasadą „mniej znaczy więcej”. Gdy czyste, pomieszczenia napełniają nas spokojem, a poczucie estetyki podpowiada lekkość, biel może okazać się strzałem w dziesiątkę.

EFEKT BIAŁEGO BLATU

Blat w odcieniu bieli zamontowany na jasnych szafkach w kuchni z pewnością da efekt większej przestrzeni – pięknie odbije światło, optycznie powiększy kuchnię, sprawi, że wyda się czysta i świeża. Jeśli tym samym materiałem wykończymy backsplash, czyli przestrzeń pomiędzy blatem a wiszącymi szafkami osiągniemy efekt harmonii. Mimo, że wykonanie blatu i backsplashu z tego samego materiału nie należy jeszcze do bardzo popularnych rozwiązań, z pewnością docenimy je w salonie z aneksem kuchennym, miejscu, w którym niełatwo o osiągnięcie spójności.

TechniStone®, Kolekcja Essential, Crystal Absolute White

BIAŁY BLAT – Z JAKIEGO MATERIAŁU?

Najczęstszą obawą dotyczącą białego blatu jest utrzymanie go w czystości i nienagannym wyglądzie, dlatego ważne, aby wybierać te materiały, które dadzą nam gwarancję i pewność na lata. Kamień posiada porowatą powierzchnię, która szybka wchłania plamy, a ich usuwanie bywa bardzo problematyczne, o czym na pewno przekonamy się przy jaśniejszych wzorach. Spieki ceramiczne to materiał twardy, ale kruchy, przez co zwiększa się ryzyko wyszczypań przy montażu. Ceramika nie da też efektu naturalności, ze względu na fakt, iż wzór jest drukowany na powierzchni płytki. Jeśli decydujemy się na biały lub bardzo jasny blat, najbezpieczniejszym wyborem będzie konglomerat kwarcytowy. W porównaniu z kamieniem i spiekami posiada o wiele wyższą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, uderzenia i obciążenia. Jest też bardziej plamoodporny i higieniczny, ponieważ posiada niższą nasiąkliwością powierzchni niż kamień.


TechniStone®, Kolekcja Essential, Crystal Absolute White

BIEL ABSOLUTNA

Jednym z najbielszych konglomeratów dostępnych na rynku jest śnieżnobiały wzór Crystal Absolute White do TechniStone®. Wzór wytwarzany jest z jednego z najtwardszych minerałów – naturalnego przesiewanego, ultraczystego kwarcu, co pozwala cieszyć się unikatowym odcieniem czystej bieli bez białych czy szarych tonów, a także bez obaw o jego żywotność. Crystal Absolute White jest dostępny w dwóch wykończeniach – polerowanym i matowym. Wykończenie polerowane to najpopularniejsze wykończenie, o najwyższym poziomie połysku, z kolei matowa powierzchnia daje nowoczesny, ciepły efekt powierzchni o niższym poziomie błysku. W kuchni wzór wykorzystamy jako blat, backsplash a także zintegrowany z blatem zlew.

JAK WYCZYŚCIĆ BIAŁY BLAT KUCHENNY Z KONGLOMERATU KWARCYTOWEGO?

Codzienne dbanie o konglomerat kamienny, także o białym odcieniu jest naprawdę proste. Do usuwania zwykłych plam z kawy, czerwonego wina, sosu czy soku z cytryny potrzebujemy tylko wody z mydłem. Trzeba pamiętać, że ze względu na fakturę wykończenia (Crystal Absolute White jest dostępny w polerze i macie) najłatwiejsze w konserwacji jest wykończenie polerowane, a następnie matowe. Nie zmienia to jednak faktu, że utrzymanie w czystości nawet białego konglomeratu jest niezwykłe proste, a sam blat będzie nam służył przez wiele lat.

INFORMACJA O TECHNISTONE

TechniStone® to wytwórca udoskonalonego technologicznie kamienia, który cechuje się wysoką spoistością, twardością i nieporowatością. Produkty TechniStone® powstają z wysokiej jakości surowców naturalnych takich jak kwarc lub granit, granulat wyselekcjonowanych zwierciadeł i luster oraz niewielka ilości pigmentów z dodatkiem żywicy. Podwyższone właściwości kamienia sprawiają, że materiały TechniStone® są o wiele bardziej wytrzymałe niż naturalny surowiec. Kamień TechniStone® jest też bardziej plamoodporny i posiada niższą nasiąkliwością powierzchni. Ogromna gama kolorów pozwala na szeroki zakres zastosowań materiału, zarówno w domu jak i powierzchniach użyteczności publicznej.  https://www.technistone.com/pl