Biel i drewno. Zobacz niezwykłe mieszkanie w kamienicy w Gdyni

Życie nad morzem ma wyjątkowy klimat. Podobnie, jak mieszkanie znajdujące się w Gdyni, zaprojektowane dla młodej pary: architektki Justyny Hys i jej męża. To wnętrze pełne dobrej energii, z jednej strony wysmakowane i klasyczne, z drugiej zaś współczesne i pełne designerskich detali. Projekt zdobył wyróżnienie w konkursie Wnętrze Roku Pfleiderer.   

Stara, gdyńska kamienica z 1937 roku skrywa fenomenalne mieszkania z wysokimi oknami, przez które każdego dnia do wnętrz dostaje się ogromna ilość światła. Jedno z takich mieszkań należy do pary energicznych i pełnych pasji młodych ludzi, których łączy m.in. miłość do sportów wodnych. Właściciele chcieli zachować charakter wnętrz kamienicy, ale jednocześnie nadać jej osobisty charakter. Projekt został opracowany osobiście przez Justynę Hys, założycielkę pracowni J Creative Studio. 

Stylowa gra dekorów

Ściany w mieszkaniu skąpane są w ciepłych odcieniach bieli i delikatnej szarości, które jak magnes przyciągają naturalne światło. Dzięki temu wnętrze wydaje się optycznie większe i jest bardzo jasne, nawet w pochmurne dni. Aby jeszcze bardziej je rozświetlić oraz nadać mu nieskrępowanej przestrzeni, usunięto dużą część ścian działowych, co pozwoliło “odkryć” i podkreślić konstrukcję budynku. Właścicielom zależało również, aby aranżacja była przytulna i pozwalała ukoić zmysły, dlatego do wnętrza wprowadzono dekory firmy Pfleiderer, charakteryzujące się ciepłymi barwami i malowniczymi wzorami. Na pierwszy plan wysuwa się Orzech Wisconsin R30148 o matowej powierzchni. To elegancki dekor, który doskonale współgra z nowocześnie zaprojektowaną zabudową meblową, wprowadzając do wnętrza nieco ekstrawagancji. Na jego kanwie wykonano przestronną szafę na wejściu do mieszkania, regał oddzielający przedpokój od salonu oraz meble kuchenne. Zabudowa wykorzystująca Orzech Wisconsin sprawia wrażenie niezależnego, geometrycznego elementu wstawionego do mieszkania. Jako centralny punkt nie jest jedynie nowoczesnym akcentem, ale również ociepla całą przestrzeń. – podkreśla Justyna Hys. Pomieszczenie przeznaczone na kuchnię jest dość wąskie i długie, aby uzyskać jak największą ilość miejsca do przechowywania, zabudowano je po obu stronach, zaś na samym końcu wygospodarowano miejsce na okrągły stół i krzesła. Wspomniany wcześniej wzór drewna został tu zestawiony z równie efektownym Marmurem Venezia S63053 – to niezwykle stylowy dekor w szarej tonacji z malowniczymi pęknięciami, tak charakterystycznymi dla kamienia. Dekor inspirowany tym szlachetnym kamieniem znajdziemy również w salonie, bowiem z wysokiej jakości laminatu HPL w dekorze Marmur Black Royal S63052 wykonano nowoczesną bryłę stolika kawowego. 

Nieoczywiste kształty

Wnętrze, choć nowoczesne w formie, ma w sobie namiastkę postmodernizmu. Jego elementy zauważyć można w obłych kształtach mebli – zarówno szafa, jak i meble kuchenne mają zaokrąglone brzegi. Nie brak tu również geometrycznych wzorów, które do wnętrza wprowadzają element dynamiki. Znajdziemy je w postaci dużych, okrągłych uchwytów meblowych czy kolorowych kamyków na płytkach podłogowych z wzorem lastryko. W tę geometryczną grę doskonale wpisują się również osobiste przedmioty właścicieli. W regale oddzielającym salon od korytarza zaplanowano miejsce na deski surfingowe. Ich eliptyczny kształt naturalnie współgra z aranżacją całego wnętrza. Poza tym uwzględnienie praktycznych rozwiązań dla aktywnej sportowo pary, było bardzo ważnym elementem. Stojak na deski surfingowe i longboardy, miejsce do suszenia neoprenowych pianek, czy przestrzeń na sprzęt kitesurfingowy trzeba było umiejętnie wpleść w aranżację wnętrza. – dodaje architekt. 

Projekt z wyróżnieniem

Wnętrze zaprojektowane przez Justynę Hys doskonale wpisuje się w obowiązujące trendy, a przede wszystkim uwzględnia potrzeby inwestorów i oferuje szereg praktycznych rozwiązań. Wszystkie te elementy zostały docenione przez jury konkursu Wnętrze Roku Pfleiderer, do którego projektantka zdecydowała się zgłosić swój projekt. Kolekcja Mood Stories była w procesie projektowania przydatnym i bardzo pomocnym narzędziem, ułatwiając dobór odpowiednich dekorów, ale również zapewniając wszelkie niezbędne architektowi materiały tj. tekstury, wizualizacje zastosowanych dekorów czy wzorniki – podkreśla Justyna Hys.

Poznaj całą kolekcję Mood Stories na www.pfleiderer.pl

Views: 136