Blaty 3 w 1, czyli nowa linia blatów kuchennych Pfleiderera

Na polski rynek wchodzi nowa linia blatów. Dzięki niej można jeszcze lepiej wykorzystać przestrzeń w kuchni. To specjalna oferta Pfleiderera blatów SZYTYCH NA MIARĘ, przy tworzeniu której pod uwagę brano przede wszystkim oczekiwania i gusta polskich użytkowników. Wyróżnia się trzema zaletami: funkcjonalną szerokością blatu o wymiarze 650 mm, wziętymi dekorami i ciekawymi strukturami – w tym zupełnie nową bardziej matową strukturą Matek.


Firma Pfleiderer to znany i sprawdzony dostawca rozwiązań produktowych dla branży meblarskiej i branży wnętrzarskiej. Oferuje klientom bogatą paletę materiałów drewnopochodnych, dzięki którym zrealizować mogą najbardziej wymagające projekty, w każdym obszarze zastosowania – w domach, w biurach, w budynkach użyteczności publicznej, lokalach handlowych i gastronomicznych oraz różnych innych przestrzeniach.


Producent stawia na mocne produkty o pożądanych cechach, takich jak: użyteczność, funkcjonalność i modna estetyka. Dąży też do tego, aby korespondowały one z trendami, a przede wszystkim spełniały aktualne oczekiwania różnych grup użytkowników. W oparciu o takie priorytety powstała nowa, stworzona z myślą o polskim rynku, linia blatów roboczych o szerokości 650 mm.


„Nieustannie rozmawiamy z architektami, projektantami i partnerami biznesowymi, ponieważ to, czego pragną odbiorcy naszych produktów, jest dla nas kluczowe. Najnowszą kolekcję blatów tworzyliśmy również, kierując się oczekiwaniami klientów. Dlatego to blaty prawdziwie SZYTE NA MIARĘ” – mówi Malwina Rostalska, Business Development Project Manager w firmie Pfleiderer.
Nowa linia wyróżnia się trzema parametrami: popularną szerokością blatu, wziętymi dekorami oraz trendowymi strukturami. To jednocześnie także trzy cechy produktów bardzo poszukiwane przez klientów.

Zaleta 1: Dopasowany wymiar
Atutem blatów w formacie 4100 x 650 x 38 mm jest ich wymiar, a przede wszystkim szerokość – 650 mm. Dzięki temu blaty pasują do większości szafek kuchennych dostępnych na polskim rynku. Oznacza to, że bez problemu i w każdej chwili można nimi uzupełnić gotowe meble znanych producentów. Natomiast w meblach robionych na wymiar zastosowanie blatu o takiej głębokości sprawia, że szafki i szuflady są bardziej funkcjonalne i bardziej pojemne. Z łatwością mieszczą się w nich kuchenne sprzęty i akcesoria.
Ponadto dodatkowa przestrzeń, jaką zyskuje się przy blatach o szerokości 650 mm, ułatwia też montaż urządzeń AGD. Jest więcej miejsca na różnego rodzaju podłączenia – rury doprowadzające wodę, kable.
„O ile domownicy przede wszystkim dostrzegą wygodę, jaką zapewnia w kuchni głębszy blat, o tyle twórcy mebli na pewno docenią oszczędność pieniędzy, jaką daje im zastosowanie tego materiału. Wymiar 650 mm umożliwia łatwe dopasowanie blatu. Nie trzeba go docinać, tak jak w przypadku szerszych formatów. Jest też łatwy w obróbce” – przekonuje Malwina Rostalska z Pfleiderera.


Zaleta 2: Popularne dekory
Kolekcję blatów 650 mm tworzą dekory, które cieszą się największym uznaniem wśród polskich klientów. Kolekcja składa się z 10 modnych i najbardziej aktualnych propozycji wzorniczych. Są to dekory imitujące ciepłe drewno, chętnie wybierane do aranżacji w stylu naturalnym. Są nimi rustykalny ciemny Dąb Lancelot i wyrazisty, jasny Dąb Sonoma. Znalazły się tu też mocne dekory jednobarwne takie, jak: uniwersalna Biel Kryjąca, głęboka Czerń Wulkaniczna oraz ciemny, ale ciepły Antracyt. Są one – podobnie jak ujęte w kolekcji wzory kamienne (jasne marmury: Marmur Jasny, Kashmir White i piaskowiec Nubian Jasny) i imitacje metali (stalowy Rabac, monochromatyczny oraz ciemny Metallic Brown) – bardzo popularne i wykorzystywane w realizacjach o różnej stylistyce, w tym przede wszystkim we wnętrzach o estetyce industrialnej.

Zaleta 3: Nowa struktura
Dopełnieniem oferty wyjątkowych blatów roboczych o szerokości 650 mm jest nowa struktura – Matek. To bardziej matowa wersja struktury Rustic Wood. Nadaje powierzchniom niezwykle autentyczną, przyjemną w dotyku fakturę. Poza tym matowe wykończenie sprawia, że wszelkie zabrudzenia, ślady użytkowania są mniej widoczne. W przypadku blatów kuchennych, które są mocno eksploatowane, ma to nieocenione znaczenie.
Dopasowanie, modne wzornictwo, estetyczne i funkcjonalne wykończenie – to wszystko zawiera nowa linia blatów o szerokości 650 mm. Znalezienie tak dobrego, szytego na miarę blatu do kuchni jeszcze nigdy nie było tak proste.

O Pfleiderer

Grupa Pfleiderer jest wiodącym producentem produktów drewnopochodnych, koncentrującym swoje działania na rynku polskim i niemieckim. Firma zatrudnia w tych krajach blisko 3 600 pracowników w dziewięciu zakładach produkcyjnych. Obecnie przedsiębiorstwo ma także oddziały sprzedażowe w Anglii, Holandii, Szwajcarii, Austrii, Rumunii i Francji. Grupa Pfleiderer oferuje bogatą paletę produktów oraz kompleksową obsługę firm reprezentujących przemysł meblarski, handel materiałami drewnopochodnymi, a także firm zajmujących się wykończeniem wnętrz czy budownictwem szkieletowym. Pfleiderer jest spółką nadrzędną dla marek Duropal   
i Thermopal oraz partnerem handlowym dla przemysłu, handlu, rzemiosła, a także projektantów i architektów. Jako Pfleiderer Group S.A. koncern jest notowany na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Roczny obrót firmy wynosi ponad 1 miliard euro.