Ciarko z linią okapów Ciarko Design na targach Warsaw Home 2019

Jeden z największych producentów specjalizujących się w okapach kuchennych w Polsce wychodzi z kanału biznesowego do klienta indywidualnego. Marka zaprezentuje swoją linię produktów premium na tegorocznych Międzynarodowych Targach Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home 2019 – targi odbędą się 3-6 października w Ptak Warsaw Expo. Okapy z linii Ciarko Design pozostają w zgodzie z najznakomitszymi trendami wzorniczymi, łączą niebanalną estetykę, komfort obsługi oraz wysokie parametry techniczne. Od jesieni będą dostępne w sklepie internetowym marki.


Ciarko to polski producent wysokiej jakości okapów obecny na rynku od ponad 30 lat. Swoje produkty dystrybuuje nie tylko na rodzimym, ale także na europejskim rynku. Wśród odbiorców urządzeń marki Ciarko znajdują się mieszkańcy m.in. Niemiec, Skandynawii czy Rosji. Marka jest prekursorem rozwiązań z zakresu filtracji powietrza, wycieszenia pracy silników, oświetlenia LED i sterowania dotykowego. Wszystkie modele są produkowane w fabryce w Polsce, gdzie we własnym laboratorium marka testuje wszystkie podzespoły i gotowe produkty. Dzięki temu utrzymuje wysoką jakość okapów – potwierdzają to liczne nagrody np. Red Dot Design Award, Dobry Wzór, Gazele Biznesu, Teraz Polska czy Polski Prestiż.


W linii Ciarko Design marka łączy wyjątkowe wzornictwo z najnowszymi technologiami i wieloletnim doświadczeniem w produkcji okapów. Ciarko produkuje ponad 800 000 okapów rocznie.
Nowy wymiar urządzeń


W skład linii Ciarko Design wchodzi 13 okapów kuchennych – blatowych, sufitowych, wyspowych i kominowych. Wszystkie propozycje cechują się subtelnym designem i połączeniem najwyższej klasy komponentów. Warto wymienić m.in.:
• Blatowy okap Ciarko Moondraft – okap wysuwany z blatu na wysokość 50 cm (najwyżej wysuwający się okap w tej kategorii produktowej na rynku). Dzięki zastosowaniu profesjonalnego mechanizmu (wykorzystywanego również w przemyśle motoryzacyjnym) urządzenie niezwykle stabilnie wysuwa się i opuszcza. Skutecznie pochłania zapachy, cząsteczki pary i tłuszczu.
• Okap Wizard, czyli innowacyjne połączenie płyty indukcyjnej i okapu kuchennego. Urządzenie łączy funkcjonalność, design i cichą pracę. Okap wyposażony w nowatorską technologię Ciarko (m.in. nowy bezszczotkowy silnik BLDC) jest jednym z najcichszych urządzeń w swojej klasie.
• Okap Ilumia, czyli urządzenie wyróżniające się designem, nagrodzone Red Dot Design Award. To połączenie wykonanej ręcznie stalowej konstrukcji i walorów funkcjonalnych, takich jak sterowanie gestem, timer oraz funkcja wietrzenia pomieszczenia.
• Okap wyspowy Miss W to prawdziwa designerska dekoracja każdej kuchni. Wyjątkowy kształt przypomina bardziej ozdobny żyrandol niż powszechnie znany okap kuchenny. Nie sposób przejść obok niego obojętnie! Okap Miss W został również wyposażony w panel LED, który dodatkowo pełni funkcję stylowej lampy.


Inteligentna, bezdotykowa obsługa
Wszystkie modele w linii Ciarko Design będą dostępne w klasie energetycznej A, A+ lub A++. Większość zostanie wyposażona w oświetlenie LED, w tym w czujnik zbliżeniowy światła oraz regulację barwy oświetlenia. Dzięki tym funkcjom światło będzie włączać się automatycznie w momencie, kiedy użytkownik stoi przed okapem, a sama barwa oświetlenia (ciepła lub zimna) może być zaprogramowana przez użytkownika.
Okapy Ciarko Design wyposażono też w innowacyjny system sterowania gestem GestureControl – rozwiązanie umożliwia w pełni bezdotykowe sterowanie urządzeniem wyłącznie za pomocą ruchów dłoni. Wystarczą 3 gesty, aby korzystać z możliwości urządzenia:
• przeciągnięcie poziomo dłonią od lewej do prawej – włączenie okapu i analogicznie zmiana trybu prędkości na wyższy;
• przeciągniecie poziomo dłonią od strony prawej do lewej – wyłączenie okapu i zmniejszenie trybu prędkości;
• przytrzymanie dłoni pod okapem przez 2 sekundy – włączenie lub wyłączenie oświetlenia.


Ciarko, po wielu latach wystawiania swoich produktów na targach za granicą, w tym roku pokaże swoją linię z segmentu premium również w Polsce. Marka będzie jednym z wystawców na tegorocznych Międzynarodowych Targach Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home 2019. Na stoisku marki będą dostępne okapy z linii Ciarko Design. Targi odbędą się w dniach 3-6 października w centrum targowo-kongresowym Ptak Warsaw Expo.

Więcej informacji o linii okapów Ciarko Design znajdziesz na stronie: www.ciarko.com/nowosci oraz na www.facebook.com/ciarko.