ColorCore® Compact: Praktyczne Piękno

Formica Group Europe wprowadza na rynek najnowszą innowację w dziedzinie nawierzchni

ColorCore® Compact to najnowsza oferta producenta powierzchni Formica Group. Jest to materiał samonośny, stanowiący rzeczywistą alternatywę dla kamienia naturalnego i kompozytowego, ponadto jest kolejnym elementem w kierunku innowacji powierzchni dekoracyjnych.

Z wdziękiem i trwałością naturalnego materiału, jakiej można się spodziewać po solidnym, wysokojakościowym laminacie o dopasowanym kolorze oraz wodoodpornym rdzeniu, umożliwiającym grawerowanie cech projektowych na powierzchni, produkt ten daje nieograniczone, ponadczasowe możliwości kreatywne.

Istnieją trzy palety kolorów, które uzupełniają i przekształcają każdą przestrzeń wewnętrzną: naturalne biele, chłodne szarości i współczesna czerń – kolekcje te są tak zaprojektowane, aby prezentować jakość, wyrafinowanie i ponadczasowy luksus. Kolorowy rdzeń ColorCore® Compact zapewnia jednolity kolor na całej powierzchni, pozostawiając czyste, inspirujące wizualnie wykończenie projektu aranżacji wnętrz.

ColorCore® Compact in Elemental Concrete (l) i Elemental Graphite (r)

ColorCore® Compact jest dostępny w 20 stylach i dekorach z kamieniami, litymi kolorami, drewnopodobnymi deseniami i wzorami, będącymi odzwierciedleniem najpiękniejszych naturalnych powierzchni na świecie. Łącząc elegancję z funkcjonalnością, powierzchnie te są idealnym rozwiązaniem zarówno dla projektantów nowoczesnych, jak i tradycjonalistów.

ColorCore® Compact in Nero Grafite (l) i Elemental Graphite (r)

Laminat ten posiada urok i trwałość naturalnego materiału, jakich można oczekiwać od masywnego laminatu, ColorCore® Compact został tak zaprojektowany, aby nie uległ zniszczeniu nawet w obszarch o dużym natężeniu ruchu bez uszczerbku dla estetyki, wykończenia i jakości.

ColorCore® Compact jest w pełni wodoodporny i nieporowaty; jest to przyjazny dla konsumenta produkt codziennego użytku – plamy można po prostu z niego wytrzeć. Idealny dla przestrzeni publicznych, ColorCore® Compact jest higieniczny oraz posiada właściwości zapobiegające rozwojowi bakterii. Materiał jest wytrzymały na uderzenia i ścieranie, dzięki czemu charakteryzuje się dużą odpornością na intensywne użytkowanie.

ColorCore Compact in Concrete Formwood (l) i Polar White (r)

Formica Group dąży do tworzenia innowacyjnych rozwiązań w zakresie wydajnych i łatwych w utrzymaniu powierzchni. Laminat ten można ciąć na miejscu oraz instalować przy użyciu standardowych narzędzi, co pozwala oszczędzać czas i uniknąć kosztów, zwykle wiążących się z instalację kamienia naturalnego i modyfikowanego.

ColorCore® Compact oferuje nieograniczone możliwości twórcze, łącząc modne wzory powierzchni z dopasowanym kolorystycznie rdzeniem, co zapewnia jednolity kolor na całej powierzchni. ColorCore® Compact dodaje prostej elegancji do każdego projektu.