ColorJoint – innowacyjny sposób łączenia blatów

ColorJoint jest innowacyjnym produktem przeznaczonym do łączenia blatów kuchennych jak również zabezpieczania innych newralgicznych, narażonych na działanie wody miejsc w kuchni.

Najnowsza generacja MS Polimerów daje 100% pewność, że blat nie „spuchnie” od nadmiaru wilgoci, pod warunkiem prawidłowego nałożenia, które jest banalnie proste. Ułatwia to specjalny aplikator dostarczany wraz z każdą tubką uszczelniacza. ColorJoint dostępny jest w dziesięciu kolorach podstawowych dostępnych z magazynu Gaber w Dobrodzieniu. Standardowa kolekcja dostępna od ręki to aż 10 kolorów: biały, kremowy, dębowy, kamienny, brązowy, szary jasny, szary średni, łupkowy, antracyt i czarny. Ta paleta pozwala kolorystycznie dopasować fugę klejową do praktycznie każdego blatu dostępnego na rynku, ponieważ odpowiednio wykonana spoina jest tak naprawdę na pierwszy rzut oka niewidoczna. Masa uszczelniająca w trakcie skręcania blatów dokładnie penetruje obszar najbliżej ich krawędzi wnikając w strukturę płyty. Po skręceniu blatów, drugą stroną aplikatora zbieramy wyciśnięty na powierzchnię nadmiar uszczelniacza, wycieramy blat wilgotną i miękką ścierką i pozostawiamy do wyschnięcia. Spoina staje się w 100% gotowa do normalnego użytkowania po upływie maksymalnie 15 godzin, także w niskich temperaturach.

ColorJoint może być stosowany do łączenia blatów laminowanych, kwarcowych, granitowych oraz naturalnych. Technologia MS Polimerów pozwala na klejenie również MDF, stali nierdzewnej, szkła, drewna i wielu innych materiałów. Spoina pozostaje zawsze elastyczna, co daje nam gwarancję funkcjonalności, gdyż nie wykruszy się, nie sparcieje z biegiem czasu. Oprócz łączenia blatów ColorJoint może być również stosowany do zabezpieczania miejsc narażonych na działanie wody takich jak otwory pod zlewozmywak czy płytę grzejną. ColorJoint utwardza się nawet w niskich temperaturach oraz w wilgotnych i mokrych środowiskach więc można używać go do uszczelniania brodzików czy umywalek. Z powodu bardzo niskiego skurczu jest idealnym uszczelniaczem. Jest również stabilny podczas działania promieni UV. Produkt jest bezpieczny dla środowiska i użytkownika, gdyż nie zawiera żadnych rozpuszczalników ani innych substancji niebezpiecznych. Praktycznie nie wydziela żadnych zapachów i oparów.

ColorJoint to najlepszy sposób, aby czysto i co najważniejsze bezpiecznie wykonać łączenie blatów bez utraty pięknego wyglądu kuchni.

 

Źródło: lambud.pl