Czas na wymianę baterii kuchennej? Na te modele zwróć szczególną uwagę!

Wiosna sprzyja zmianom. Inspiruje nas budząca się do życia przyroda, a coraz częściej pojawiające się na niebie słońce dodaje energii. Nabieramy więc ochoty na tzw. wiosenne porządki, by wprowadzić nieco odświeżenia również do swojego domu. Można odmalować ściany, zrobić przemeblowanie albo wymienić starą baterię kuchenną na nową. Taka zmiana pozytywnie wpłynie nie tylko na wygląd wnętrza, ale także na środowisko i stan domowego budżetu.

Podpowiadamy na jakie modele baterii kuchennych zwrócić szczególną uwagę, by cieszyć się ich designem, funkcjonalnościami i niezawodnością przez długie lata.

Model do zadań specjalnych
Uwielbiasz gotować i spełniasz się w tym, zwracasz uwagę na dobre jakościowo sprzęty kuchenne, a w kuchni spędzasz każdą wolną chwilę, testując nowe przepisy? Oras Optima to dla Ciebie prawdziwy must have! Bateria jest wypełniona po brzegi nowoczesną technologią i funkcjonalnościami, które sprawiają, że korzystanie z niej jest niezwykle łatwe. Dzięki wysokiej, elastycznej wylewce można bez problemu napełnić wodą duże, wysokie naczynie lub opłukać zlew, sięgając w najbardziej oddalone od baterii strefy. Poza tym, baterię można uruchamiać zarówno manualnie, jak i bezdotykowo. Wyposażona jest bowiem w dźwignie EasyGrip do wody ciepłej i zimnej oraz w czułe sensory ruchu, które bezbłędnie wychwytują obiekty i uruchamiają przepływ jedynie wtedy ,kiedy jest to konieczne. Dzięki temu nie musimy dotykać baterii rękoma, na których często znajdują się resztki jedzenia i w rezultacie bateria na długo pozostaje nieskazitelnie czysta. Oras Optima, ze względów bezpieczeństwa dzieci i osób starszych posiada elektroniczny wyświetlacz temperatury, który miga, gdy ciepłota wody przekroczy 42°C.

Bateria jak dzieło sztuki
Alessi Swan by Oras to model dla osób lubiących piękno przedmiotów użytku codziennego. Tutaj światowy design łączy się z najwyższą funkcjonalnością. Bateria została zaprojektowana przez uznanego designera Mario Trimarchiego, który słynie z zamiłowania do rzeźby i architektury, wprowadzając do zacisza domowego sztukę na najwyższym poziomie. Inspiracją do stworzenia tak niezwykłej formy baterii był łabędź, a delikatne, opływowe kształty wylewki i uchwytów na ciepłą oraz zimną wodę sprawiają wrażenie poruszanych wiatrem. Alessi Swan by Oras wyposażona jest w obrotową wylewkę, której kąt obrotu można ustawić na 110°, 60° lub 85°. Bateria dostępna jest również w wersji z inteligentną rączką natrysku, zdalnym przyciskiem Smart, zaworem do zmywarki, a także specjalnym wskaźnikiem temperatury w postaci diody LED. W momencie, gdy temperatura wody wykaże 32°C dioda świeci na czerwono, miga natomiast w momencie, gdy woda osiągnie 42°C.

Woda za dotknięciem
Tradycyjne kurki odchodzą już w zapomnienie! Teraz wystarczy jedynie dotknąć baterii, by wypłynęła z niej woda – o właściwej temperaturze i odpowiednim strumieniu. Alessi Sense by Oras to bateria, która uruchamia się poprzez dotknięcie górnej powierzchnia wylewki. Wtedy woda płynie przez 6 sekund. Jeżeli zależy nam na dłuższym jej wypływie należy przytrzymać górną powierzchnię przez sekundę – wtedy będziemy mogli cieszyć się płynącą wodą przez jedną minutę. Możemy również uśpić baterię, na przykład w celu jej wyczyszczenia. Wystarczy dotknąć górną powierzchnię, przytrzymać ją przez 4 sekundy, a bateria wyłączy się na około 20 sekund. Bateria wyposażona jest również w specjalny regulator temperatury i przepływu wody, który służy również do manualnego włączenia baterii. Przy takim uruchomieniu urządzenia, woda przestanie wypływać z wylewki dopiero po około 5 minutach, o ile przepływ nie zostanie wcześniej wyłączony ręcznie.

Inspirujący design
Model Oras Inspera to nowość w ofercie fińskiego producenta armatury sanitarnej. Minimalistyczny design i wysokiej jakości materiały, a także niezawodność wykorzystanych technologii sprawiają, że bateria ta idealnie sprawdzi się w każdej kuchni. Wysoka, obrotowa wylewka pozwala na swobodne mycie, płukanie lub napełnianie wodą głębokich naczyń. Natomiast wygodny, boczny uchwyt umożliwia precyzyjną regulację temperatury i strumienia wody. Baterie kuchenne Oras Inspera wyróżniają się nietuzinkowym kształtem. Korpus o kwadratowej podstawie przechodzi w zaokrągloną wylewkę, nadając całości wręcz modernistyczny charakter. To właśnie dzięki takim elementom wyposażenia kuchnia staje się sercem domu, pomieszczeniem, w którym po prostu chcemy przebywać.
Wybierając nową baterię kuchenną warto zwrócić uwagę na jej zdolność oszczędzania wody. To właśnie baterie elektroniczne czy hybrydowe potrafią zmniejszyć jej zużycie nawet o 50%, w porównaniu z modelami uruchamianymi manualnie. Dodatkowym plusem jest ich niezawodność i bezawaryjność. Wiosna sprzyja zmianom… Zamień zatem swoja starą baterię na nową!