Dekton SilverKoast. Zainspirowany Oceanem Spokojnym

Najnowsza kolekcja wielkoformatowych spieków Dekton SilverKoast zabiera nas w podróż wzdłuż słynnego wybrzeża Kalifornii. Hiszpańska firma Cosentino zaprezentowała serię dwóch dekorów, które uosabiają piękno dwóch kultowych marmurów Carrara i Ivory White. Obie propozycje charakteryzują się jasnym tłem i delikatnymi żyłami, nadającymi charakter każdej płycie. Premierowe wzory będą doskonałym wykończeniem nie tylko blatów  kuchennych i łazienkowych, ale także schodów, parapetów, okładzin ścian, mebli i fasad.

Cosentino, światowy lider w produkcji i dystrybucji innowacyjnych, produkowanych z poszanowaniem środowiska powierzchni dla świata architektury i designu, wprowadza na rynek SilverKoast, nową serię ultrakompaktowych powierzchni marki Dekton, zainspirowaną spokojną i niekończącą się bielą Pacyfiku. Nowa seria Dekton łączy w sobie piękno kamienia naturalnego z najnowocześniejszą technologią i wyrafinowanym designem.

Dwukolorowa kolekcja dostępna jest z aksamitnymi i polerowanymi wykończeniami: Malibu & Laguna oraz Marina & Salina. Cztery eleganckie i harmonijne wykończenia zaprojektowano tak, by dzięki wszechstronności zastosowań wypełnić światłem różnorodne przestrzenie.

Dekton Malibu

To odcień pasujący do każdej propozycji i każdego stylu wnętrza. Ton Malibu stanowi pochwałę  eleganckich amerykańskich kuchni z białymi, kamiennymi blatami i jest idealny do wielu różnych zastosowań w różnych przestrzeniach. Ciepły design z białym tłem, poprzecinanym krótkimi żyłkami, które biegną przez całą powierzchnię, tworzy prostą fakturę pełną charakteru. W dodatku Dekton to materiał świetnie sprawdzający się w przestrzeniach narażonych na stały kontakt z trudną do wyczyszczenia herbatą, winem, kwasami i tłuszczami.

Dekton Laguna

Jego matowe wykończenie inspirowane jest białym piaskiem, refleksami słońca i falami kalifornijskiego wybrzeża, które udekorowano subtelnymi i delikatnymi żyłkami, na tle odcienia kości słoniowej.

Dekton Marina

Ten odcień stanowi najczystszą reprezentację kamienia naturalnego. Dekton Marina oddaje klimat elegancji, spokoju i dobrego samopoczucia. Jego białe tło i chłodne żyły mogą nie wyróżniać się swoją złożonością, ale czynią go idealnym w połączeniu z dowolnym materiałem w każdym pomieszczeniu.

Dekton Salina

Dzięki polerowanemu wykończeniu ta propozycja Dektonu nawiązuje do wzorów soli morskiej, pozostawionych przez odpływ na piasku i skałach. Delikatne białe grzebienie materializują się w asymetrycznym wzorze szarych żył na białym tle, które reinterpretują klasyczną elegancję marmuru z Carrary.

Więcej na www.cosentino.com