Design i ergonomia – antracytowe akcesoria meblowe od GTV

Tajemniczo brzmiące określenie „antracyt” już od jakiegoś czasu nie schodzi z ust branży wnętrzarskiej. Każdy, nawet nieświadomie, spotkał się z tą ciemną szarością, która otrzymała nazwę od odmiany węgla o tym samym kolorze. Dzięki łączeniu praktyczności z estetyką zyskała ona uznanie w świecie designu. GTV – ekspert branży meblarskiej, przygotował całą serię antracytowych akcesoriów.

 

  • W kuchni…

Nowoczesna kuchnia kojarzy się z jednolitą kolorystyką, przełamaną wyrazistymi dodatkami. W tej roli sprawdzają się elementy o naturalnej i surowej barwie antracytu, takie jak szuflady AXIS PRO. Ich cienki płaszcz boczny o szerokości zaledwie 14 mm zapewnia prosty i nowoczesny wygląd, a wykończenie –  pozwala stworzyć kontrastowe aranżacje.

 

Podobnie jest w przypadku systemu Modern Box. Płaszcz boczny w kolorze antracytowym pozwala szufladom wkomponować się w kolorystykę korpusu mebla lub wyróżnić na tle jasnych frontów. W każdym wypadku doda on subtelnego i modnego designu. Sam system zapewnia w kuchni porządek i intuicyjne zarządzanie przestrzenią, dzięki możliwości pełnego wysuwu szuflady, wytrzymałości na obciążenia do 40 kg i funkcji cichego domykania. Szuflady wewnętrzne dodatkowo pozwalają na zastosowanie segregatorów na odpady.

 

Multino, które ułatwiają dzielenie odpadów. Antracytowy zestaw dostępny jest w dużej ilości wariantów, co pomaga dostosować produkt do własnych potrzeb. Na jego solidnej podstawie, mogą znaleźć się 2 lub 3 wiadra o pojemności 15 litrów. Jedno z nich można także zastąpić dwoma mniejszymi pojemnikami po 7 litrów. Każde z wiader posiada wygodne uchwyty oraz szczelne przykrywki, które zapobiegają uwalnianiu się nieprzyjemnych zapachów.

Alternatywą są segregatory na prowadnicach, takich jak PRACTI ECO z portfolio GTV. Ten zestaw posiada prowadnice kulkowe o cichym domyku, co znacznie zwiększa komfort ich użytkowania. Zestaw sprawdzi się w każdej nowoczesnej kuchni – możliwość wyboru pomiędzy pojemnikami o pojemności 10, 15 i 20 litrów, zapewnia odpowiednią elastyczność i możliwość dostosowania do potrzeb w zakresie segregacji poszczególnych frakcji odpadów. Segregatory dostępne są w rozmiarach 300, 400, 450, 600 mm.

Segregatory PRACTI ECO montowane do frontu szafki.

 

 

 

 

  • …i w garderobie

Otwarte garderoby i szafy to elementy wyposażenia, których estetyka znacząco wpływa na całość wystroju. Również one skorzystają na antracytowych akcesoriach, takich jak kosze na ubrania, szuflady na obuwie czy organizery na różne drobiazgi, które stanowią doskonałe połączenie designu i funkcjonalności. Warto wykorzystać ten fakt, szczególnie jeśli w pomieszczeniu jest mało przestrzeni, a całość ma wyglądać nowocześnie.

 

 

Antracytowa barwa szuflad w garderobie ELITE czy SMART od GTV daje im dużą uniwersalność w zakresie kompozycji kolorystycznych. Przykładowo, przy wyborze drewnianych i otwartych form, a także ażurowych i rattanowych koszach, nadadzą całości klasyczny loftowy wygląd. W wypadku białych korpusów pozwala to uzyskać nowoczesny i minimalistyczny wystrój. W ten sposób wnętrze mieszkania stanie się nie tylko w pełni funkcjonalne, ale także stylowe.

Akcesoria do organizacji garderoby z linii SMART ( wieszak na krawaty, wieszak na spodnie)

Akcesoria do organizacji garderoby  z linii ELITE (organizator na biżuterię i szuflada na buty)

O GTV:

GTV to międzynarodowy producent akcesoriów meblowych i oświetlenia. Jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. Spółka obecna jest na kilkudziesięciu rynkach w Europie, Azji i Ameryce, a produkty z logo GTV znajdują się w milionach domów i biur na całym świecie. GTV jest firmą w 100% z polskim kapitałem.

Więcej informacji na http://www.gtv.com.pl/pl/.