DIY w rytmie wiosny. Muszelkowa lamperia pomysłu Annie Sloan

Gdy dzień staje się dłuższy, a słupek rtęci na termometrach podnosi się coraz śmielej, nabieramy chęci do działania i wprowadzenie zmian w naszym otoczeniu. Planując remont czy metamorfozę wnętrza, warto skorzystać z porady eksperta. Annie Sloan ma pomysł na efektowne dekoracje ścienne. Co powiecie na lamperię o muszelkowym kształcie?

Annie Sloan to ikona świata DIY i niekwestionowany autorytet w dziedzinie twórczego zastosowania kolorów. Autorka wielu ciekawych pomysłów na domowe metamorfozy i promotorka kreatywnych zmian we wnętrzach, tym razem dzieli się patentem na dekoracje ścienne wykonane przy użyciu Wall Paint. Emulsyjnej, bogatej w pimenty farby na bazie wody, dostępnej w palecie 32 atrakcyjnych kolorów. Wiosenny remont to znakomita okazja, aby odnowić wnętrze zgodnie z aktualnymi trendami albo postawić na oldschoolowy koncept, ale w zupełnie nowym wydaniu. Jak lamperia ścienna, która wcale nie musi być namalowana od linijki! Ta o muszelkowym kształcie według pomysłu Annie Sloan zachwyca oryginalnością.

Lamperia, to nie tylko dekoracyjne wykończenie ścian, które wraca do łask po latach zapomnienia. To także praktyczny sposób, aby poprawić proporcje wnętrza, uporządkować przestrzeń i przełamać monotonię jednolitych powierzchni. W odświeżonej wersji, z muszelkowym wzorem,  sprawdzi się w przedpokoju, pokoju dziecka, ale także nad łóżkiem w sypialni. Chociaż fantazyjna linia wydaje się z pozoru trudna do odrysowania, to w rzeczywistości taką lamówkę można zrobić łatwo i efektownie. Pomoże w tym krótki tutorial przygotowany przez Annie. Wzorcową metamorfozę przeprowadził tym razem Felix Sloan, pokazując jak niewielkim nakładem pracy i materiałów nadać pomieszczeniu efekt „wow”.

Do realizacji tego projektu potrzebne będą:

● farba ścienna Wall Paint w kolorze Paris Grey

● mały owalny pędzel Chalk Paint™

● linijka lub prosta deska

● poziomica

● okrągły przedmiot do odrysowania, np. rolka taśmy maskującej

● ołówek

Krok 1

Narysuj ołówkiem prostą poziomą linię wzdłuż ściany. Użyj do tego długiej linijki lub drewnianej deski.  Aby upewnić się, że linia jest prosta, skorzystaj z poziomicy.

Krok 2

Użyj talerza, rolki taśmy maskującej lub czegokolwiek, co ma kształt koła, aby narysować kształty muszelek wzdłuż poziomej linii, upewniając się, że wszystkie mają ten sam rozmiar.

Wskazówka Feliksa:

Lubię używać rolki taśmy maskującej, aby stworzyć kształty muszelek.  Łatwo się ją trzyma i mogę zrobić na niej ślady ołówka, aby mieć pewność, że moje muszelki są tej samej wysokości.

Krok 3

Pomaluj kształty muszelek farbą ścienną Wall Paint za pomocą małego owalnego pędzla, obracając go podczas malowania. Następnie pomaluj ścianę poniżej linii. Użyj dużej ilości farby, aby dobrze ją rozprowadzić.

Krok 4

Pomaluj ścianę aż do podłogi, aby muszelkowa lamperia idealnie kontrastowała z podłogą i ścianą powyżej.

Zdjęcia: Jesse Wild

***

Ten i inne ciekawe pomysły na domowe metamorfozy oraz instrukcje krok po kroku można znaleźć w najnowszej, 7. edycji poradnika Annie Sloan „The Colourist”. Tematem przewodnim tego wydania jest zastosowanie zieleni, a wśród prezentowanych odcieni znalazły się m.in. nowe kolory farb ściennych Knightsbridge Green oraz Schinkel Green. Ciekawie prezentuje się rubryka poświęcona wybranym przez Annie początkującym projektantom – od producentów tkanin po niezależne firmy wytwarzające biżuterię. Warta polecenia jest również analiza twórczości i życia luminarzy kreatywności – Jeana Cocteau i Jeana Paula Gaultiera. Poza tym w numerze wiele niepowtarzalnych fotografii malowanych mebli i prezentacji wnętrz domów oraz wiadomość o najnowszej współpracy Annie z Royal Horticultural Society.

Więcej informacji na stronie: https://www.anniesloan.com/pl/