Dlaczego warto wybrać matowe wykończenie konglomeratu kamiennego?

Podczas projektowania wnętrz, koncentrujemy się zarówno na ich funkcjonalności jak i niepowtarzalności. Coraz częściej w celu osiągniecia niebanalnego projektu zamiast wielu akcesoriów sięgamy po materiały o piękniej fakturze i wysokiej jakości. Takim materiałem jest z pewnością konglomerat kamienny o matowej powierzchni od TechniStone®.

 

DLACZEGO MAT?

Po długim okresie popularności połysku przyszedł czas na zmianę. Matowe powierzchnie zdecydowanie bardziej podobają się klientom indywidulanym i są uznawane za doskonałe uzupełnienie rodzinnych wnętrz. Do tego trzeba dodać, iż mat jest niesamowicie uniwersalny
i stanowi wspaniałe tło – z nim nie musimy obawiać się przemijającej mody, ponieważ w łatwy sposób dostosuje się do zmiany trendów, jeśli wokół niego podmienimy tylko parę detali.

Wzór Gobi Urban Matt, kolekcja Trend

KONGLOMERAT O MATOWYM WYKOŃCZENIU

Matowe powierzchnie oferuje obecnie większość producentów materiałów wykończeniowych.
Z pomocą projektantom przychodzą też matowe wzory kamienia utwardzanego od TechniStone®. To nowoczesne rozwiązanie z charakterystycznym niewielkim połyskiem. Kamień utwardzony, w odróżnieniu od naturalnego jest ciepły w dotyku, niemalże „skórzany”, a co najważniejsze posiada o wiele lepsze właściwości w kwestii wytrzymałości, twardości
i higieniczności. Matowe wykończenie konglomeratu kamiennego nie wymaga żadnej impregnacji. Producent posiada w swojej ofercie 9 matowych wzorów: Gobi Urban i Noble Concete Grey wchodzące w skład kolekcji Trend, Tauzus Terazzo White, Tauzus Terazzo Dark, Tauzus Terazzo Grey, Tauzus Terazzo Black z kolekcji Terazzo, Poetic Black z kolekcji Serenity i Noble Arco z kolekcji Nobel. Wzorem cieszącym się największą popularnością jest Noble Concrete Grey, czyli odcień, który czerpie inspirację z surowego i modnego obecnie betonu.

Wzór Poetic Black, kolekcja Serenity

GDZIE STOSOWAĆ MATOWE POWIERZCHNIE?

Matowe powierzchnie zwykle stosujemy w projektach indywidulanych. Wykończenie sprawdzi się we wnętrzach, których nie zmienia się zbyt często, a które zostają z klientem na wiele lat, czyli na przykład w kuchni lub łazience – na blatach, stołach, barkach, czy jako okładzinę kominków. Matowe powierzchnie konglomeratu kamiennego nie wymagają impregnacji, wyjątkiem są rowki odpływowe obok zlewu, które impregnuje się w celu dodatkowego zabezpieczenia powierzchni. Podczas procesu projektowego warto pamiętać, że w przypadku, gdy planujemy blat kuchenny ze zintegrowanym zlewem w tym samym kolorze, poleca się wybór powierzchni polerowanej. Matowe wzory nie są rekomendowane do wykańczania powierzchni podłogowych w dużych obiektach komercyjnych, na przykład w centrach handlowych czy na lotniskach.

 

 

JAK ZADBAĆ O MATOWĄ POWIERZCHNIĘ?

Codzienne dbanie o konglomerat kamienny jest naprawdę proste. Materiał jest bardziej plamoodporny i posiada niższą nasiąkliwością powierzchni w porównaniu z kamieniem naturalnym. Do usuwania zwykłych plam z kawy, czerwonego wina, sosu czy soku z cytryny będziemy potrzebowali tylko wody z mydłem. Ze względu na fakturę wykończenia i fakt, iż wraz ze wzrostem lub pogłębianiem struktury powłoki wzrasta trudność jej czyszczenia, utrzymanie czystości będzie najłatwiejsze w przypadku powierzchni polerowanej, a następnie matowej. Najtrudniejsze do wyczyszczenia będą zwykle wykończenia typu rain i terra.

Wzór Gobi Urban Matt, kolekcja Trend

INFORMACJA O TECHNISTONE

TechniStone® to wytwórca udoskonalonego technologicznie kamienia, który cechuje się wysoką spoistością, twardością i nieporowatością. Produkty TechniStone® powstają z wysokiej jakości surowców naturalnych takich jak kwarc lub granit, granulat wyselekcjonowanych zwierciadeł i luster oraz niewielka ilości pigmentów z dodatkiem żywicy. Podwyższone właściwości kamienia sprawiają, że materiały TechniStone® są o wiele bardziej wytrzymałe niż naturalny surowiec. Kamień TechniStone® jest też bardziej plamoodporny i posiada niższą nasiąkliwością powierzchni. Ogromna gama kolorów pozwala na szeroki zakres zastosowań materiału, zarówno w domu jak i powierzchniach użyteczności publicznej.

https://www.technistone.com/pl