Do zobaczenia na 4DD!

Ostatnie dni stycznia upłyną w Katowicach pod znakiem najlepszego designu. Będą wystawy, prelekcje i debaty, dziesiątki osobistości polskiego i światowego wzornictwa oraz tysiące odwiedzających. Ale nie tylko. W tym roku, podczas 4 Design Days w katowickim MCK, zobaczyć będzie można również ekspozycję brandu Dekores Grupy REJS.

4 Design Days to jedno z najważniejszych spotkań wzornictwa użytkowego i architektury w Polsce. W dniach 25 – 28 stycznia, w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym – największym tego typu obiekcie w Polsce, spotkają się najbardziej znani twórcy, architekci i projektanci, a także uznani dostawcy i producenci branży meblowej oraz aranżacji wnętrz.

Co ważne, formuła 4 Design Days dzieli to wydarzenie na dwie części. Dwa pierwsze dni określane są jako branżowe – to czas zarezerwowany na rozmowy biznesowe i formalne. Dwa kolejne zaś to czas otwarty dla wszystkich zainteresowanych szeroko pojętym designem i architekturą. A będzie co oglądać i czego słuchać. O skali i randze wydarzenia świadczy choćby lista prelegentów tegorocznej edycji, która liczy ponad 200 osób!

Dekores na 4DD

W tak szacownym gronie nie mogło nas zabraknąć. Dlatego już teraz zapraszamy do odwiedzenia wyjątkowej Strefy Dekores. Na ekspozycji nr 38 w sali wielofunkcyjnej B odkryjecie możliwości wzornicze i użytkowe komponentów do produkcji najpiękniejszych mebli.

Dekores to kompletne, starannie przemyślane portfolio skrojone z myślą o stolarzach, ale również architektach i projektantach wnętrz. Obejmuje kilka wyjątkowych marek m.in: Krion i XTONE należące do hiszpańskiej Porcelanosa Group, a także Abet Laminati, Formica, AGT, YILDIZ i StylFront.

Krion to ekologiczny materiał Solid Surface najnowszej generacji. Podobny do kamienia kompozyt jest nie tylko twardy i wytrzymały, ale też przyjemny w dotyku i łatwy w obróbce. Można z niego stworzyć unikalne zabudowy np. połączone z meblami w niemal niewidoczny sposób umywalki i zlewozmywaki, a także piękne panele ścienne. Do tworzenia tych ostatnich szczególnie polecane są panele Fitwall (również od KRION). Wykonane są one ze specjalnego materiału z dużą ilością minerałów połączonych żywicą zawierającą przetworzony PET. Taki skład gwarantuje niską emisyjność substancji lotnych, a przez to bezpieczeństwo i komfort. Panele Fitwall, doskonale naśladując naturalne drewno, cegłę, beton czy kamień są zdumiewająco lekkie, a przez to łatwe w montażu i aranżacji.

Inną propozycją pozwalającą tworzyć piękne zabudowy i okładziny są płyty marki XTONE. Wykonane ze spieku kwarcowego wielkoformatowe panele tej marki przeznaczone m.in. na blaty i okładziny wewnętrzne

Na uwagę zasługują blaty kompaktowe HPL STRATIFICATO Abet Laminati. Mające zaledwie 10 mm grubości blaty wyróżniają się trwałością i nowoczesnym wzornictwem. Są dostępne w 16 dekorach. Ich uzupełnieniem są wysokociśnieniowe laminaty Formica. Doskonale imitujące kamień i beton, stanowią ciekawą propozycję dla tych, którzy szukają synergii funkcjonalności i estetyki.

Podczas 4DD zaprezentujemy również bogatą paletę frontów meblowych. Oferta AGT Supramat obejmuje płyty o nieskazitelnej powierzchni. Wykonane z MDF płyty pokryte są wytrzymałą powłoką zwiększającą ich funkcjonalność i ułatwiającą utrzymanie ich w czystości. Na supermatowej strukturze, dostępnej w wielu kolorach nie widać śladów palców i powierzchownych zabrudzeń. W wysokim połysku dostępne są płyty białe i czarne.

Płyty YILDIZ z serii Sirius Lak oraz Superior Matt to z kolei płyty lakierowane, które zaskakują głębią kolorów i realizmem wzorów inspirowanych metalem, kamieniem i drewnem. Oferta marki StylFront obejmuje zaś fronty akrylowe, lakierowane, fornirowane i drewniane. Wszystkie w szerokiej palecie wybarwień, a w przypadku frontów lakierowanych i drewnianych – również z ciekawymi frezami.

Jeśli chcecie dowiedzieć się i zobaczyć więcej – zapraszamy na 4DD i na naszą ekspozycję.

Serdecznie zapraszamy!

www.rejs.eu www.e-rejs.eu