Eklektyczne wnętrze, jak z kamienicy. Urządź je razem z Pfleiderer

Jeśli w aranżacji wnętrz stronisz od nudy, poznaj nastrój Modern Old City z nowej kolekcji Mood Stories od Pfleiderer. Umiejętnie skomponowane zestawienia dekorów łączą przeszłość z teraźniejszością, zapewniając efekt świeżości, fantazji i kreatywności. Z nastrojem Modern Old City z łatwością stworzysz eklektyczne wnętrze pełne charakteru, rodem z klimatycznej, przedwojennej kamienicy.

Kolekcja Mood Stories to 10 wyjątkowych nastrojów stylistycznych, które odwołują się zarówno do aktualnych trendów i pewnych ponadczasowych stylów w projektowaniu, jak i do tego, co jest nam znajome, bliskie, co budzi w nas określone emocje i skojarzenia. W każdym z nastrojów czekają gotowe kompozycje dekorów ułożone w Sety, które można dowolnie rozwijać i uzupełniać lub potraktować jako gotową bazę. Proponowany przez Pfleiderer Mood Guide, to praktyczna mapa, która podpowiada, jakie rodzaje dekorów dobrze się ze sobą komponują, i zestawione razem, jaki pozwolą zbudować we wnętrzu nastrój. Jednym z 10 nastrojów jest Modern Old City, który inspiracje czerpie z aranżacji wnętrz w zabytkowych kamienicach, prezentujących eklektyzm w czystym wydaniu. To styl niezwykle charyzmatyczny, który nadaje wnętrzom niepowtarzalności i wiele mówi o jego właścicielach. Dzięki dekorom zawartym w nastroju Modern Old City, z łatwością zbudujesz taki klimat we własnych czterech ścianach.

Klimat przedwojennej kamienicy

Mieszkania w kamienicy mają swój niepowtarzalny urok, podyktowany historią miejsca i przedmiotami, którym dziś dajemy miano – vintage. To prawdziwe wnętrza z duszą, o pięknych, wysokich pomieszczeniach, smukłych oknach, przez które przedostaje się do mieszkania dużo światła. W starych kamienicach na podłodze często widuje się drewniany parkiet ułożony w jodełkę, zaś sklepienia sufitu zdobią fikuśne sztukaterie. Ten wyjątkowy styl do dziś ma wielu zwolenników, jednak nie musimy mieszkać w starej kamienicy, by urządzić w ten sposób wnętrze, bowiem takie odważne rozwiązania wnętrzarskie stoją u progu nastroju Modern Old City w nowej kolekcji Mood Stories od Pfleiderer. Kompozycje dekorów, jakie tu znajdziemy z niezwykłą lekkością łączą teraźniejszość z przeszłością, świeżość i fantazję z tym, co dobrze znamy i lubimy.

Klasyka w świeżym wydaniu

Szukając pomysłu na nastrojowe wnętrze, które jednocześnie będzie swobodne i spontaniczne, warto poznać zestawienie dekorów z Setu 06. Znajdziemy tu modne szarości, ujęte w dekorze Terrazzo Nero (S68029) – to wzór o głębokim, grafitowym odcieniu kamienia, pełnym efektownych szczegółów. Ten niezwykle modny dekor jest chętnie stosowany w aranżacji łazienek, zaś w salonie idealnie sprawdzi się na blacie kawowego stolika. Przeciwwagą dla niego jest Biel Kryjąca (W10410), która aranżacji wnętrza doda niebywałej świeżości. Wśród dekorów jednobarwnych znalazł się również fascynujący Granat Królewski (U17500), o bogatej, głębokiej tonacji, pełen tajemniczości i elegancji. Tę elegancką i niezwykle wyważoną kompozycję dekorów przełamuje Sosna Górska (R55081), której jasna, stonowana kolorystyka i filigranowe rysunki, nadadzą wnętrzu nieszablonowy wygląd.

Miksuj dekory, baw się nastrojem

Dekory zaproponowane przez Pfleiderer, znajdujące się w każdym secie nastroju Modern Old City, to punkt wyjścia do stworzenia własnej, wymarzonej aranżacji. Możemy potraktować je jak gotową bazę, lub uzupełniać według własnych upodobań. W ramach jednego setu możemy stworzyć aranżacje o różnych obliczach – bardziej tajemnicze i nastrojowe, bądź wesołe i pełne energii. Pfleiderer pokazuje, jak zestawiać ze sobą dekory, i jak za ich pomocą budować różne nastroje we wnętrzu. Doskonałym przykładem jest projekt biblioteki, który choć stworzony został na kanwie setu 03, w zależności od wykorzystanych dekorów, prezentuje się zupełnie inaczej. Może być przytulną, ciepłą aranżacją, lub zupełnie przeciwnie – ekstrawagancką i imponującą oryginalnością. W secie 03 znajdziemy modne szarości, jak klasyczny Jasny Szary (U12188) oraz zupełnie nieoczywisty Szarobeżowy (U15133), które są dobrą bazą do dalszych aranżacji. Chociażby dla nowego dekoru  Abruzzo Colore (S68048), będącego wariacją na temat popularnego dziś lastryko. Pfleiderer podaje nam go jednak w nowocześniejszym wydaniu, z odrobiną koloru i efektownie mieniącymi się kryształkami. W zestawieniu nie zabrakło również ciemnych barw, jak Czerń Błękitna (U18028) oraz imitacji sklejki łuszczonej Willow Biały (R55072), która nadaje dynamiki całości. Ten bielony dekor, z niewielkimi kontrastami, spójny i harmonijny, wniesie do aranżacji wnętrza elegancki, stylowy klimat. Zastosowanie imitacji sklejki we wnętrzu sprawi, że aranżacja nabierze nieoczywistego wyrazu, bardzo świeżego i współczesnego jednocześnie.

Dekory, jakie znajdziemy w nastroju Modern Old City podpowiadają nam odważne rozwiązania wnętrzarskie. To doskonały punkt wyjścia, jeśli chcemy urządzić eklektyczne wnętrze pełne charakteru. W proponowanych setach znajdziemy piękne, lokalne gatunki drewna szczególnie drewna iglaste oraz wersje bielone, które pojawiają się obok mocniejszych akcentów kolorystycznych. Wszystko to uzupełnione o chłodny beton, kamienie, lakierowany metal, czarną stal oraz mosiądz.

Więcej interesujących informacji na www.pfleiderer.pl