Elegant Slim – stonowana elegancja od Pfleiderer

Styl minimalistyczny to ukłon w stronę ładu i harmonii. We wnętrzu urządzonym w duchu minimalizmu, każdy szczegół jest dobrze przemyślany, a materiały wykończeniowe pasują do siebie pod względem kolorystyki i… charakteru.  Taką wysublimowaną estetykę gwarantują zestawienia dekorów proponowane w nastroju Elegant Slim, w nowej kolekcji Mood Stories od Pfleiderer.

Na kolekcję Mood Stories składa się 10 nastrojów stylistycznych, a w każdym z nich czekają gotowe kompozycje dekorów, które można dowolnie rozwijać i uzupełniać lub potraktować jako gotową bazę. Znajdziemy tu zarówno dekory nawiązujące do aktualnych trendów, jak również takie, które są synonimem ponadczasowego stylu w projektowaniu wnętrz. Do pracy nad nową kolekcją Pfleiderer zaprosił swoich wieloletnich partnerów – przedstawicieli punktów Partnerskich Pfleiderer – Bomar, Belmeb, Drew Trans, Korner, Wiór, DLH i Ulmas oraz współpracujących z nimi projektantów mebli i wnętrz, jak również stolarzy. To oni w czasie kreatywnych warsztatów oceniali, jak pracuje się z poszczególnymi nastrojami oraz jak można je wykorzystać w projektach wnętrz mieszkalnych, komercyjnych i publicznych, przygotowując własne projekty w oparciu o Moody. Nieocenionym współtwórcą tego projektu jest również ambasadorka główna kolekcji – Maja Ganszyniec. Jedna z najbardziej znanych polskich designerek, w procesie tworzenia nowej kolekcji Mood Stories służyła swoim doświadczeniem i pomogła ubrać ją w klimatyczne opowieści pełne tonów, półcieni, kontrastów oraz faktur.

Świeże spojrzenie na klasykę

Współczesne, minimalistyczne wnętrza charakteryzują się powściągliwością, zarówno w doborze materiałów wykończeniowych, jak i wszelkich dodatków. I choć daleko im do klasycznych aranżacji, pełnych przepychu, nie są w najmniejszym stopniu pozbawione elegancji. Doskonałym przykładem jest set 01 z nastroju Elegant Slim, w którym dekory inspirowane pięknem naturalnego drewna, tj. Wiśnia Scandic Jasna (R42033), umiejętnie połączono z dekorami chłodnymi, przypominającymi kamień – Calcite Szary (S60024). Na pozór różne i kontrastujące, zestawione razem stworzyły efektowny i przykuwający uwagę duet. Równie warty uwagi, jest nowy dekor Dąb Estana Jasny (R20367), o pięknym usłojeniu, perfekcyjnie odwzorowujący rysunek drewna dębowego. Cynowane sęki nadają mu nowoczesny charakter. Wśród dekorów w nastroju Elegant Slim nie brak również kompozycji bazujących na wzorach drewnianych o ciemnym wybarwieniu, lecz łagodnym, subtelnym usłojeniu, takich jak w Set 02. Pierwsze skrzypce gra tu dekor Jesion Portland Czarny (R34032), którego zdecydowaną kolorystykę tonują dekor Cashmere (U12168) oraz nowy dekor blatowy Terrazzo Beige (S68052) prezentujący modny wzór lastryko w chłodnym beżowym wybarwieniu. W tym nastroju uwaga zdecydowanie koncentruje się na elegancji w czystej, prostej postaci.

Zgrana kompozycja

Dekory zawarte w nastroju Elegant Slim pozwalają uzyskać we wnętrzu estetyczny minimalizm. To doskonały wybór, jeśli chcemy podkreślić efekt otwartej przestrzeni, urządzić wnętrze eleganckie i jednocześnie współczesne. Takie rozwiązania sprawdzą się zarówno w aranżacji przestrzeni domowej, jak i publicznej, czego dowodem jest projekt zabudowy meblowej ekskluzywnego butiku, zaprojektowany przez ambasadorów firmy Bomar. W aranżacji zastosowano jedynie dwa dekory –

Orzech Okapi (R30135) o eleganckim i mocno nasyconym czekoladowym wybarwieniu, jak również niezwykle ekspresyjny Rabac (F76028). Dekor odwzorowujący stal o subtelnej grze kolorów. To wystarczyło do zaprojektowania efektownej, wysmakowanej aranżacji wnętrza. Wśród 10 nastrojów Mood Stories każdy znajdzie coś dla siebie. Kolekcja charakteryzuje się sporą ilością dekorów nawiązującą do naturalnych materiałów – drewna, kamienia, betonu. W mojej ocenie to bardzo ważne, ponieważ często bazuję na kolorach ziemi, a ta kolekcja daje duże możliwości stworzenia subtelnych i zarazem ciekawych zestawień – podkreśla Edyta Buczyńska-Sroka, projektantka ze studia Projekt-Kuchnie, która wraz z ambasadorami firmy Bomar oraz Meble Ulwe zaprojektowała wspomniany wyżej projekt.

Kolekcja Mood Stories zapewnia niezwykle szerokie możliwości aranżacji wnętrz. Każdy set dekorów możemy wykorzystać jako gotowy moodboard albo też potraktować jako swoisty punkt wyjścia; zestaw, który można dowolnie rozbudować, kierując się swoją wrażliwością i potrzebami inwestora.

Więcej interesujących informacji na www.pfleiderer.pl