Fixgrip – zimowa konserwacja kanistrów

Nadeszła zima. Nastał czas, by zamknąć okna i drzwi, włączyć ogrzewanie i powstrzymać chłód przed wniknięciem do środka. Idealny sposób, aby Twoim kanistrom Fixgrip było przyjemnie i ciepło przez cały sezon!

Cóż, może to o krok za daleko, ale rzeczywiście bardzo ważne jest, aby chronić kanistry Fixgrip przez całą zimę, ponieważ niskie temperatury mogą mieć niekorzystny wpływ na kleje, jak:

• zwiększenie gęstości;

• zmiany wyglądu;

• powstawanie nierównomiernej, niepełnej powłoki powlekania;

• dłuższy czas schnięcia;

• słabe rozpylanie z pistoletu.

Wszystkie powyższe zmiany mogą powodować niepożądane rezultaty podczas używania kleju, dlatego zalecamy podjęcie kilku środków ostrożności, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia tych zjawisk w miesiącach zimowych.

Przechowuj kanister w ciepłym otoczeniu – nie zostawiaj go w warsztacie lub magazynie na noc, ponieważ okresie zimowym  temperatura może znacznie spaść. Rozważ przenoszenie kanistra do biura lub chowanie go do szafki, aby ograniczyć spadki temperatury.

Nie trzymaj kanistra na betonowej podłodze – pozostawienie pojemników z klejem na podłodze betonowej może znacznie obniżyć jego temperaturę i prowadzić do pogorszenia właściwości formulacji. Upewnij się, że Twój kanister nie jest przechowywany na betonie, gdy nie jest używany.

Ciepła woda – jeśli nieumyślnie zostawiłeś kanister w niskiej temperaturze na noc, zalecamy umieszczenie go w wiadrze z ciepłą wodą na 10 do 15 minut przed użyciem kleju. Spowoduje to przywrócenie temperatury preparatu i umożliwi normalną aplikację.

Czasami wykonanie niektórych z powyższych czynności nie jest możliwe ze względów praktycznych, więc jeśli masz zimą problemy z kanistrem Fixgrip, skontaktuj się z nami przez: www.fixgrip.pl/#kontakt