FORMATKI KIESZONKOWE – SIĘGAJĄC IDEAŁU

Formatki kieszonkowe pozostają najwyższą, niedoścignioną formą systemów sprężynowych do materacy. Każda sprężyna umieszczona jest w oddzielnej, wykonanej z tkaniny kieszeni, dzięki czemu pracuje niezależnie. Idea ta pozwala na uzyskanie elastyczności punktowej, nieosiągalnej dla tradycyjnych systemów sprężynowych. Z drugiej strony, oddzielenie sprężyn tkaniną, wyklucza jakiekolwiek prawdopodobieństwo hałasu. Jeżeli dodamy do tego najwyższej jakości materiały użyte przy produkcji, otrzymujemy produkt gwarantujący zdrowy sen w komfortowych warunkach. Sen pełen luksusu.

1. ZONEFLEX/FULLFLEX – formatki kieszonkowe

Klasyczne formatki kieszonkowe- jedno lub wielo strefowe. Dzięki sprężynom pracującym niezależnie od swoich sąsiadów, z których każda umieszczona jest w osobnej kieszonce, osiągamy doskonałe wsparcie ciała podczas snu. Niezależnie pracujące kieszonki aktywnie zmniejszają zakłócenia snu, które mogą być wywołane ruchami śpiącego partnera.

Możliwe klejenie boczne, lub z tkaniną u góry i od spodu formatki. Wysokości do 200 milimetrów, w różnych kombinacjach twardości:

  • H1- formatki miękkie
  • H2- formatki standardowe
  • H3- formatki twarde

 

Możliwe jest wykonanie z ramą opinającą przymocowaną w środku lub przy krawędzi formatki.

ZONEFLEX – formatki strefowe. Dzięki zastosowaniu różnych średnic drutu , uzyskujemy strefy wsparcia o różnej twardości, wspierając ciało mocniej tam gdzie nacisk jest większy.

FULLFLEX – formatki jednostrefowe. Cały układ złożony jest ze sprężyn o tej samej twardości.

2. LOWFLEX – najniższe formatki

Formatki o wysokość 4/5/6 centymetrów. Dzięki niedużej wysokości doskonale sprawdzają się w niskich siedziskach mebli tapicerowanych lub foteli. Z powodzeniem znajdują zastosowanie w wyrafinowanych siedziskach krzeseł biurowych. Formatki LOWFLEX doskonale sprawdzają się jako jedna z warstw w systemach wielostrefowych.

LOWFLEX SUPER

Rozwinięcie idei LOWFLEX. Jeszcze większe zagęszczenie sprężyn powoduje, że ten typ formatki tworzy niską, zwartą podstawę do stworzenia luksusowego mebla, gwarantując najwyższe właściwości użytkowe.

3. MULTIFLEX MICRO 1000 S – 500 sprężyn na metr kwadratowy

Dzięki zastosowaniu około 500 sprężyn na metr kwadratowy, uzyskano właściwości nieosiągalne dla innych standardowych rozwiązań. Dzięki dużej ilości sprężyn, poprawiono właściwości eksploatacyjne i trwałość formatki. Formatki MULTIFLEX MICRO 1000 S zwiększają potencjał marketingowy producentów materacy, dodatkowo wzmacniając wszystkie zalety jakie oferują formatki kieszonkowe.

Formatki te mogą występować w wersji siedmio lub jednostrefowej, z ramą opinającą lub bez.

Mogą być jednym z elementów SYSTEMU STREF KOMBI.

4. MULTIFLEX MICRO 2000 S – 1000 sprężyn na metr kwadratowy

1000 sprężyn na metr kwadratowy! Wszystkie cechy formatki MULTIFLRX MICRO 1000 S zostały podwojone, a standardowych rozwiązań kieszonkowych zwielokrotnione. Specjalny kształt sprężyny, średnica i ilość zwojów, powodują że tak ceniona w formatkach kieszonkowych elastyczność punktowa, oferuje poziom komfortu nieosiągalny dla innych systemów sprężynowych.

Formatki te mogą występować w wersji siedmio lub jednostrefowej, z ramą opinającą lub bez.

Mogą być jednym z elementów SYSTEMU STREF KOMBI.

5. SPRĘZYNY WYSOKIE-NISKIE – wyjątkowy system formatek kieszonkowych

Zastosowanie sprężyn o różnej wysokości w tym samym rzędzie formatki kieszonkowej, maksymalizuje jej komfort i nadaje jej wyjątkowej uniwersalności. Obciążając formatkę, naciskamy najpierw tylko sprężyny wysokie, co daje efekt miękkości i komfortu przy wstępnym obciążaniu materaca. Gdy sprężyny wysokie zostaną dociśnięte do poziomu sprężyn niskich, zaczynają pracować wszystkie sprężyny i formatka kieszonkowa odpowiada solidniejszym wsparciem.

6. KLEPSYDRA – 3 sprężyny w 1

Wyjątkowo zaprojektowana sprężyna typu KLEPSYDRA to właściwie trzy sprężyny w jednej. Górna i dolna część jest wyraźnie szersza i odpowiada za uczucie komfortu przy początkowym obciążeniu, środkowa część jest węższa, dzięki czemu oferuje wsparcie gdy jest to wymagane.

Każda sprężyna jest zamknięta w swojej własnej kieszeni z tkaniny, dzięki temu aktywnie zmniejsza zakłócenia snu, które mogą być wywołane przez ruchy śpiącego partnera. Sprężyna pracująca w kieszonce niezależnie od swoich sąsiadów, maksymalizuje efekt indywidualnej sprężystości i pozwala na pełną satysfakcję z rezultatu jaki daje formatka kieszonkowa.

Sprężyny typu KLEPSYDRA mogą być zastosowane w formatkach WYSOKICH-NISKICH, w systemach STREF KOMBI, w systemach FORMATEK WIELOWARSTWOWYCH, w systemach ANATOMICZNYCH.

7. SPRING IN SPRING – ekskluzywny system formatek kieszonkowych

W formatkach kieszonkowych systemu SPRIN IN SPRING, specjalnie zaprojektowane sprężyny zawierają w sobie wewnętrzną sprężynę kieszonkową. Dwustopniowy system wsparcia, gdy przy lżejszym nacisku ugina się tylko sprężyna zewnętrzna, natomiast przy silniejszym uruchamiana jest również wewnętrzna, szybko rozpoznaje i reaguje na każdy ruch leżącego na materacu ciała.

Sprężyny typu SPRING IN SPRING mogą być zastosowane w formatkach WYSOKICH-NISKICH, w systemach STREF KOMBI, w systemach FORMATEK WIELOWARSTWOWYCH, w systemach ANATOMICZNYCH.

8. SPRĘŻYNY MIĘKKIEGO NACISKU

Zapewniają wyjątkową kombinację sprężystości, komfortu i wsparcia, dzięki czemu właściwie odpowiadają na nacisk ciała oraz doskonale dostosowują się do jego kształtu. Zmienna geometria sprężyny jest tajemnicą sukcesu SPRĘŻYN MIĘKKIEGO NACISKU! Sprężyny te zapewniają komfortową miękkość przy wstępnym obciążaniu materaca, a w trakcie zwiększania nacisku odpowiadają coraz solidniejszym wsparciem. Górna i dolna część sprężyny, dzięki gęstym zwojom, zapewnia miękkość i komfort, natomiast środkowa część z rzadkimi zwojami, zapewnia właściwe wsparcie.

SPRĘŻYNY MIĘKKIEGO NACISKU mogą być zastosowane w formatkach WYSOKICH-NISKICH, w systemach STREF KOMBI, w systemach FORMATEK WIELOWARSTWOWYCH, w systemach ANATOMICZNYCH.

9. SYSTEM STREF KOMBI – 4 typy formatek kieszonkowych w jednym materacu

SYSTEM STREF KOMBI to zupełnie inne podejście do koncepcji stref twardości w formatce kieszonkowej. Umożliwia zastosowanie w jednej formatce nawet do czterech typów sprężyn, różnych pod względem średnicy, tworząc w ten sposób strefy wsparcia o różnej charakterystyce . SYSTEM STREF KOMBI oferuje producentowi materacy dużo większą elastyczność w doborze charakterystyki stref twardości, włącznie z zastosowaniem sprężyn MULTIFLEX MICRO jako strefy.

SYSTEM STREF KOMBI to doskonały przykład elastycznego narzędzia marketingowego, które umożliwia zaprojektowanie formatki kieszonkowej, skrojonej dokładnie pod indywidualne potrzeby.

10. SYSTEM ANATOMICZNY – indywidualne projektowanie formatki kieszonkowej

To najwyższe osiągnięcie w zakresie indywidualnego projektowania formatek kieszonkowych, przez producentów materacy. Możliwość zastosowania do 4 średnic drutu w jednej formatce, to taka ilość możliwych twardości sprężyn, a w rezultacie nieograniczone wręcz możliwości w projektowaniu obszarów wsparcia. Strefy twardości można tworzyć w dowolnym kształcie i dowolnych kierunkach, kreując wkład do materaca doskonale dostosowany do kształtu ciała. SYSTEM ANATOMICZNY to potężna broń marketingowa, pozwalająca producentowi materacy zaoferować produkt, jakiego nie będzie oferował nikt inny, wyprodukowany według unikalnego projektu.

11. SYSTEM WIELOWARSTWOWY – wyrafinowany luksus

Umożliwia tworzenie gotowych wkładów do materacy, jako systemu dwóch lub trzech formatek kieszonkowych. Najwyższe osiągnięcie wśród rozwiązań luksusowych, oferujące komfort niespotykany przy innych rozwiązaniach – do zastosowania w materacach z najwyższej półki.

SYSTEM WIELOWARSTWOWY ODDYCHAJĄCY

To szczególna wersja SYSTEMU WIELOWARSTWOWEGO. Zastosowanie jako środkowej warstwy sprężyn WYSOKICH-NISKICH, pozwala na wyjątkowo wydajną wentylację i swobodny przepływ powietrza wewnątrz materaca.

Do producenta materacy formatki SYSTEMU WIELOWARSTWOWEGO dostarczane są spakowane w systemie ROLL-PACK.

 

Źródło: karen.info.pl