GreenStretch® – ekologiczne rozwiązanie w przemyśle opakowaniowym

Grupa Ergis, środkowoeuropejski lider w produkcji opakowań przemysłowych, wprowadza na rynek folię Green Stretch®. Folie GreenStretch® powstają zgodnie z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ) i z myślą o obniżeniu śladu węglowego. Tym samym producent odpowiada na potrzeby klientów, dla których aspekty ekologiczne zyskują na znaczeniu. Folie GreenStretch® zawierają min. 30% recyklatu oraz są w 100 procentach recyklingowalne.

Podstawowym produktem ERGIS jest  od lat  folia  stretch, której funkcją jest stabilizacja i ochrona ładunku na paletach w trakcie transportu i magazynowania. Dzięki produktom GreenStretch® klienci mogą ograniczyć koszt pakowania wyrobów oraz ślad węglowy opakowania.

Folia stretch to cienka folia ze szczególnych odmian polietylenu (LLDP i LDPE) o specyficznej strukturze fizykochemicznej. Kilka lat temu Ergis zrewolucjonizował rynek tego typu produktów przez wprowadzenie folii nanoErgis®, która dzięki wykorzystaniu zaawansowanej techniki wytłaczania folii, złożonej z kilkudziesięciu submikronowych warstw, pozwala ustabilizować na palecie ładunek przy użyciu o 30% mniej folii niż w rozwiązaniach standardowych. Dziś  Ergis wprowadza na rynek GreenStretch® – folie, które odpowiadają wyzwaniom gospodarki w obiegu zamkniętym (GOZ), składające się w ponad 30% z recyklatu, czyli surowca wtórnego pozyskanego z odpadów foliowych i zużytej folii podkreśla Tadeusz Nowicki, Prezes Grupy Ergis.

Innowacyjna technologia GreenStretch® odpowiada na wyzwania współczesnego świata związane z koniecznością intensywnej dbałości o środowisko naturalne zarówno pod kątem regulacji unijnych, jak i wymagań klientów, u których wzrasta świadomość proekologiczna.

GreenStretch® to zarówno folie ręczne, jak i maszynowe. Folie ręczne zawierają minimum 30% regranulatu. Producent oferuje również wzmacniane folie ręczne SPBF oraz prestretch. Folie maszynowe są dostępne zarówno w wersji GreenStretch® jak i tradycyjnej. Użycie regranulatu pozostaje bez wpływu na transparentność opakowania i w pełni pozwala na odczytywanie etykiet.

ERGIS S.A.

Grupa Kapitałowa Ergis jest wiodącym producentem opakowań przemysłowych, folii do pakowania żywności, farmaceutyków, a także folii hydroizolacyjnych z PVC na rynku środkowoeuropejskim. To międzynarodowe przedsiębiorstwo cechuje ciągła ekspansja oraz stały rozwój oparty na innowacyjności. Nowoczesna infrastruktura oraz podlegający stałym ulepszeniom park maszynowy gwarantują wysoką jakość produktów firmy. Grupa Ergis wprowadza również szereg rozwiązań mających na celu zminimalizowanie negatywnego odziaływania na środowisko.