Idealna zabudowa do przedpokoju

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. To samo tyczy się naszego domu czy mieszkania. Co zrobić, by przedpokój był zarazem funkcjonalny i efektowny? Sprawdzonym sposobem są zabudowy i meble wykonywane na wymiar, bo pozwalają na stworzenie przedpokoju idealnego w klimacie, wymiarze i guście właściciela .

Małe potrafi być piękne

Posiadaczom mieszkań w blokach od zawsze brakuje miejsca na przechowywanie. Przedpokój to idealne miejsce, które możemy do tego wykorzystać. Wystarczy połączyć w jednym meblu funkcję klasycznej garderoby z pojemną szafą. Odpowiednio zaprojektowane meble na wymiar nie tylko mogą służyć jako miejsce do przechowywania najczęściej używanych kurtek i butów, ale również pozwolą na uniknięcie nadmiaru mebli w innych pomieszczeniach. Ważne, by przy projektowaniu takiego rozwiązania pamiętać o podzieleniu zabudowy na strefę codziennego użytku, z której mogą również korzystać odwiedzający nas goście oraz cześć przeznaczoną już tylko dla domowników. Podczas urządzania małych przedpokojów funkcjonalność to jeden z ważniejszych aspektów jaki powinniśmy wziąć pod uwagę. Dzięki indywidualnemu projektowi mebli do przedpokoju, jesteśmy w stanie nie tylko w efektywny sposób zagospodarować przestrzeń, lecz również wkomponować ją w wystrój mieszkania, aby tworzyła jedną, spójną całość. Producenci mebli na wymiar, jak między innymi firma Komandor, w swoich salonach oferują bardzo szeroką gamę materiałów do wykonania frontów mebli do zabudowy. Tradycyjne płyty meblowe, akrylowe, naturalne materiały jak rattan i bambus, szkło, lustra czy ekoskóra, to jedynie wybrane produkty, które możemy wykorzystać przy naszym projekcie. Wszystko to sprawia, że nie tylko zaprojektowana przez nas szafa wymiarami i kolorystyką idealnie wpasuje się w przestrzeń przedpokojowego wnętrza, ale dodatkowo dopasujemy do niej szafkę na buty czy niedużą komodę. Taki przedpokój ze stylistycznie pasującymi do siebie meblami to gwarancja ładu, elegancji i przytulności, nawet przy ograniczonej powierzchni wnętrza.

Efektowny przedpokój w domu

W domu lub dużym lofcie dysponujemy większym metrażem i możemy nadać naszemu przedpokojowi rangę na wskroś reprezentacyjną.  Oprócz zamkniętych zabudów meblowych, jak praktyczne szafy i wyposażone odpowiednio wnęki, warto wybrać także rozwiązania otwarte, które stworzą przestrzeń adekwatną do rangi nieruchomości. Idealnie nadają się do tego personalizowane komody, szafki na buty, oryginalne siedziska wkomponowane w meble czy wbudowane regały. Wszystko to czyni przedpokój komfortową strefą, która zaprasza do wejścia „dalej” w głąb mieszkania. Niebanalnym rozwiązaniem będzie także system do zabudowy ORTO, którego główny element konstrukcyjny stanowią lekkie, nowoczesne profile. Dostępny w trzech kolorach, niezwykle elegancki w swej prostocie, nadaje pomieszczeniu głębi i elegancji. Tego typu rozwiązania idealnie wpisują się najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz. Sam system możemy wyposażyć w różnego rodzaju półki, kontenery i wieszaki, dzięki czemu zaaranżowana przestrzeń przedpokoju nabiera charakteru, funkcjonalności i stylu. Zabudowa Orto była jednym z głównych elementów wystroju stoiska firmowego marki Komandor podczas ostatniego 4 Design Days w Katowicach i cieszyła się ogromnym uznaniem wśród zwiedzających. Warto podkreślić, że w zeszłym roku system ORTO uzyskał tytuł Diamentu Meblarstwa w kategorii Strefa przechowywania-klasa premium, co świadczy o jego niezwykłym designie i jakości wykonania.

Systemy do zabudowy to również niekończące się możliwości aranżacji i szybkich zmian układu mebli bez konieczności ponoszenia dużych kosztów i nakładu pracy. Nieważne czy posiadamy jasne pastelowe wnętrza, czy naszej duszy bliżej do industrialnych klimatów, to rozwiązanie sprawdzi się w każdej z tych przestrzeni nadając jej niezapomnianego charakteru.

Oświetlenie dopełnia całość

Idealnym wykończeniem naszego przedpokoju będzie oświetlenie. Odpowiednio doświetlone lustro, wewnętrzne oświetlenie szafy i podświetlenia pod półkami pozwolą na stworzenie spójnej, harmonijnej i funkcjonalnej przestrzeni. Jest to niezwykle istotny element zarówno w małych, ciemnych przedpokojach, jak i dużych, przestronnych domowych holach. Dzisiaj oświetlenie to nieodzowny element mebli do zabudowy. Czyni ono meble jeszcze bardziej funkcjonalnymi i zarazem podkreśla piękno ich wykończenia.

Naturalnym wyborem w zabudowie przedpokoju są lustra. Oprócz tego, że powiększają optycznie przestrzeń, są praktyczne i często stanowią jedyne duże lustro w całym domu, bądź mieszkaniu. Aby spełniało ono swoją rolę ważne jest oświetlenie pomieszczenia, jak i sam wybór lustra. Warto tu postawić na lustro srebrne, które najlepiej oddaje kolory i nie przekłamuje rzeczywistości. Optymalnym oświetleniem są punktowe halogeny, które warto wspomóc źródłem światła wkomponowanym w zabudowę. Taki zestaw pozwoli na dostrzeżenie każdego szczegółu i perfekcyjne przygotowanie się do wyjścia.

Zabudowa przedpokoju to nie lada wyzwanie. Jednak poświęcony na to czas jest wart zachodu. Dobrze zaprojektowana zabudowa przedpokoju to bardzo duże ułatwienie w codziennym życiu i możliwość usunięcia nadmiaru mebli z innych pomieszczeń. To również, jak pisaliśmy na wstępie wizytówka naszego domu, którą warto s