Industrialne biuro. Zobacz ciekawy pomysł na aranżację

W biurze, które urządzone jest w przyjazny sposób, pracuje się o wiele przyjemniej. Z punktu widzenia pracownika, ważna jest nie tylko ergonomia i funkcjonalność, ale również stylistyka. Projekt stworzony przez Agnieszkę Lipień z pracowni AL Design umiejętnie łączy wszystkie te elementy.

Moda na industrialne biura nie maleje. Nic dziwnego, bowiem styl ten cechuje się dużą funkcjonalnością i ergonomicznymi rozwiązaniami, które pozytywnie wpływają na jakość pracy. W przypadku tego projektu, pomysł na wprowadzenie industrialnego klimatu nasunął się sam, bowiem firma, której dotyczy usługa zaprojektowania przestrzeni biurowej, zajmuje się branżą związaną ze stalą. Projektantka Agnieszka Lipień, zaproponowała więc stylistykę, która miała być jednocześnie wizytówką firmy.

Więcej funkcji

Przestrzeń biurowa była spora, lecz niestety mało funkcjonalna, dlatego inwestorowi zależało, aby wydzielić z dużego holu nowe pomieszczenia, które będą mogli zajmować pracownicy. Po wysłuchaniu potrzeb dotyczących inwestycji, projektantka zaproponowała stworzenie wygodnej sali spotkań. Obecnie to idealne miejsce do przyjmowania interesantów, jak i do organizacji firmowych konferencji. Zaprojektowała również niewielki, ale bardzo praktyczny magazynek na dokumenty oraz archiwum kadr, dzięki którym od teraz w biurze panuje ład i porządek. Z dużego holu wydzielono również pomieszczenie dla działu marketingu. Dzięki tej zmianie, przestrzeń biura stała się znacznie bardziej funkcjonalna, a pracownicy chętnie korzystają z nowych udogodnień.

W modnym stylu

Wnętrze zostało urządzone w klimacie industrialnym. Branża firmy i jej praca ze stalą od razu narzuciły skojarzenia z tym stylem. W projekcie pojawiły się więc takie elementy jak czarne stalowe profile, czarne szprosy na przeszkleniach czy proste, geometryczne lampy – mówi Agnieszka Lipień. Dzięki nim wnętrze ma ciekawy, nieco surowy klimat. Aby jednak pracownicy czuli się na co dzień komfortowo, projektantka wprowadziła do aranżacji nowoczesne, ale jednocześnie przytulne dekory drewna. Mój wybór padł na dekory firmy Pfleiderer z kolekcji Mood Stories, z którą genialnie się pracuje. Do dobrze doświetlonego hallu recepcyjnego i salki spotkań wybrany został dekor Dąb Lancelot R20027 o głębokim, ciepłym odcieniu z cudowną, naturalną w dotyku strukturą – dodaje projektantka. Wzór ten ma miodowe wybarwienie, z wyraźnie zaznaczonymi szczegółami ręcznej obróbki drewna, dzięki którym doskonale wpisuje się w industrialny charakter wnętrza.

W przestrzeni biura znalazł się jeszcze jeden dekor z wzorem drewna – jasna i stylowa Brzoza Ojców R35013. Zastosowano go w pomieszczeniach, do których za dnia wpada znacznie mniejsza ilość światła dziennego. Dla utrzymania industrialnego klimatu, projektantka połączyła go z dekorem Czarny Onyx U12001. Dzięki takiemu zestawieniu wnętrze całego biura jest spójne i odzwierciedla jeden styl.

Projekt z wyróżnieniem

Wnętrze zaprojektowane przez projektantkę Agnieszkę Lipień doskonale wpisuje się w obowiązujące trendy, a przede wszystkim uwzględnia potrzeby inwestorów i oferuje szereg praktycznych rozwiązań. Wszystkie te elementy zostały docenione przez jury konkursu Wnętrze Roku Pfleiderer, do którego projektantka zdecydowała się zgłosić swój projekt. Dekory zastosowane w projekcie, jak również wiele innych można zobaczyć na żywo w punktach Pfleiderer Partner. Punkt sprzedaży w  dogodnej dla siebie lokalizacji znajdziesz za pomocą wyszukiwarki: https://www.pfleiderer.pl/pl/gdzie-kupic.