Interprint dołączy do Grupy Toppann

Finalizacja transakcji przebiega zgodnie z harmonogramem

Po podpisaniu w czerwcu umowy z Wrede Industrieholding, Toppan Printing Co., Ltd. (Tokio/Japonia) przejmie 100% udziałów w Interprint GmbH. Dalsze działania będą koncentrować się na proaktywnym załatwianiu wszystkich wymaganych formalności.

Po podpisaniu umowy trwa obecnie tak zwany proces finalizacji. Oznacza to, że we wszystkich krajach, w których znajdują się oddziały Interprint i Toppan, należy uzyskać zgodę organu antymonopolowego. Ze względu na międzynarodową strukturę obu spółek, proces ten jest obecnie w toku.

W międzyczasie spółka Toppan Group Japan, nowy właściciel Interprint, skorzystała z okazji, aby poznać pracowników z oddziału w Arnsbergu na przyjęciu z okazji 50-lecia istnienia firmy, na które drukarnia dekorów zaprosiła wszystkich lokalnych pracowników wraz z rodzinami. Impreza odbyła się nad jeziorem Sorpe w Langscheid. Hideo Yoshikawa, Dyrektor Generalny Toppan Europe GmbH, przekazał spółce Interprint gratulacje z okazji jubileuszu i powiedział: „Mamy nadzieję, że wkrótce rozpoczniemy naszą współpracę. Moim celem jest kontynuowanie sukcesów Interprint przez kolejnych 50 lat – nie mogę się doczekać!”

Holger Dzeia, CSO of Interprint powiedział o obecnej sytuacji: „Cieszymy się, że finalizacja przebiega zgodnie z harmonogramem. Zakładamy, że proces ten zakończy się w ciągu najbliższych tygodni. Obecnie pilnie pracujemy nad naszymi nowymi dekorami. Z niecierpliwością czekamy na kolejne innowacje produktowe i trendy, które zaprezentujemy podczas ZOW i Euroshop w lutym przyszłego roku. Interprint jest i w przyszłości nadal pozostanie niezawodnym i innowacyjnym partnerem”.