INTERPRINT przejmuje Decotec

Hiszpański dostawca dekorów przekształca się w IP Decor Spain

INTERPRINT, jeden z wiodących światowych producentów powierzchni dekoracyjnych dla przemysłu materiałów drewnopochodnych, meblarskiego i podłogowego, zwiększa swój globalny zasięg poprzez całkowite przejęcie hiszpańskiej firmy Decotec Printing S.A., nabywając pozostały mniejszościowy udział od Financiera Maderera S.A. Hiszpański zakład produkcyjny będzie działał pod marką parasolową INTERPRINT jako IP Decor Spain, S.A.U.

IP Decor Spain stanie się dziewiątym zakładem produkcyjnym w globalnej strukturze grupy INTERPRINT z siedzibą w Arnsbergu. Strategiczna ekspansja pozwoli INTERPRINT na poszerzenie portfolio produktów, zaoferowanie klientom nowych usług w zakresie impregnacji i druku, a także na rozwój na rynkach w regionie Morza Śródziemnego oraz w Ameryce Środkowej.

INTERPRINT informuje również o powołaniu Martijna Huismana na stanowisko Dyrektora Zarządzającego IP Decor Spain z dniem 1 listopada 2022 roku. Zastąpi on Juana Carlosa Benito, który przechodzi na zasłużoną emeryturę.

Martijn Huisman współpracuje z Toppan od 2011 roku i zajmował się rozwojem nowych przedsięwzięć oraz pełnił funkcję członka zarządu firmy Decotec.

Hideo Yoshikawa, Dyrektor Generalny INTERPRINT, skomentował: „Serdecznie witamy IP Decor Spain w naszej rodzinie i jest mi bardzo miło powitać Martijna Huismana w INTERPRINT. Ma on doskonałe osiągnięcia w kierowaniu wysokoefektywnymi zespołami w różnych przedsięwzięciach i funkcjach. Jego zmysł biznesowy oraz znajomość działalności Toppan i naszej branży, a także doświadczenie na wyższym stanowisku kierowniczym będzie cennym uzupełnieniem naszego zespołu INTERPRINT. Chciałbym również wyrazić wdzięczność Juanowi Carlosowi Benito za jego niezmienne poświęcenie i życzyć wszystkiego najlepszego na dalsze lata.”

„To przejęcie pomoże nam jeszcze bardziej zwiększyć naszą wiodącą pozycję w branży i umożliwi nam jeszcze bardziej kompleksowe reagowanie na potrzeby naszych klientów w przyszłości”, skomentował Martijn Huisman.

Decotec został założony w 1997 roku w Tordera w Hiszpanii i stał się uznanym dostawcą drukowanych powierzchni dekoracyjnych oraz producentem filmów melaminowych dla przemysłu materiałów drewnopochodnych. Przejęcie 100% udziałów oznacza, że INTERPRINT stanie się jedynym udziałowcem IP Decor Spain.

O FIRMIE INTERPRINT

„Myśl globalnie, działaj lokalnie” – to filozofia INTERPRINT od ponad 50 lat. Zatrudniając około 1400 pracowników w dziewięciu zakładach produkcyjnych i pięciu biurach sprzedaży, INTERPRINT jest jedną z wiodących drukarni dekorów na świecie. Innowacyjne i kreatywne dekory pokrywają powierzchnie wielu materiałów drewnopochodnych, które są wykorzystywane do produkcji mebli lub podłóg i doskonale uzupełniają wystrój wnętrz. Od 2019 roku INTERPRINT jest częścią działającej globalnie japońskiej Grupy Toppan, co już doprowadziło do zwielokrotnienia różnorodności produktów i możliwości technicznych.

O FIRMIE TOPPAN

Założona w Tokio w 1900 roku firma Toppan jest wiodącym i działającym w wielu branżach globalnym dostawcą zrównoważonych, zintegrowanych rozwiązań w dziedzinach obejmujących druk, komunikację, bezpieczeństwo, opakowania, materiały dekoracyjne, elektronikę i transformację cyfrową. Globalny zespół Toppan składający się z ponad 50 000 pracowników oferuje optymalne rozwiązania oparte na wiodącej w branży specjalistycznej wiedzy i technologiach, aby sprostać różnorodnym wyzwaniom każdego sektora biznesowego i społeczeństwa oraz przyczynić się do osiągnięcia wspólnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju.