Intrygująca kolekcja mebli FLOWA

Formica Group nawiązuje współpracę z projektantami Maud Vantours i HETCH Mobilier

Formica Group podjęła współpracę ze współczesnymi francuskimi projektantami – Maud Vantours oraz Pierre-Henri Devineau, nad nowym, intrygującym projektem mebli FLOWA.

Ci fascynujący projektanci mają bardzo różne podejście do swojej pracy i każdy z nich kreuje swoją własną, odrębną ścieżkę w branży. Przy tworzeniu unikalnych mebli, wykorzystując niekonwencjonalne metody, Vantours współpracowała z takimi globalnymi markami jak Louis Vuitton, Dior i Gucci. Najlepiej znana jest z projektów które powstają w wyniku cięcia i nakładania jasnych arkuszy papieru w różnych kolorach, tworzących hipnotyczne wzory.

 

Natomiast Devineau z HETCH Mobilier korzysta zarówno z technik tradycyjnych, jak i cyfrowych. Projektując nowoczesne meble z litego drewna i forniru, często łączy różne techniki a także wykorzystuje naturalne kolory – dzięki czemu jego prace doskonale wpisują się w nurt nowoczesnego wzornictwa organicznego.

Devineau zwrócił się w tej kwestii do Vantours, inicjując współpracę artystyczną, której owocem są niezwykle oryginalne meble. Duet projektantów połączył swoje umiejętności oraz kreatywność, aby finalnie stworzyć prawdziwie urzekający, fantastyczny produkt.

Zainspirowany przez Vantours, Devineau zainteresował się produkcją płyt ze sklejki do mebli oraz projektowania wnętrz. Panele powstałe w wyniku nakładania warstw okleiny drewnianej charakteryzują się niezrównaną wytrzymałością i stabilnością.

Do wykończenia produktu projektanci potrzebowali doskonałego materiału – cienkiego, wystarczająco solidnego do pracy maszynowej oraz dostępnego w szerokiej gamie kolorów.

W kolekcji laminatów ColorCore znajduje się wiele jasnych, żywych barw, które zwróciły uwagę projektantów; laminat wykorzystano nie tylko do stworzenia żywych, warstwowych wzorów kwiatów na drzwiach szafki, ale również na wewnętrznej strukturze jednostki, zapewniając wyrazisty kolor w każdej szafie.

 

Wytrzymałość i trwałość laminatów Formica sprawiają, że idealnie nadają się do aplikacji narażonych na duże zużycie, takich jak meble, blaty robocze, drzwi i różne rodzaje powierzchni roboczych.

 

Cena wynosi 9750 € (bez VAT).

Produkty są wykonywane na zamówienie i można je zamówić, kontaktując się z Maud Vantours i Hetch Furniture na swoich stronach internetowych.

 

www.hetchmobilier.com

www.maudvantours.com

www.formica.com