IV Ogólnopolski Kongres Meblarski

Już 11 września br. w ramach targów DREMA, Furnica i Sofab 2019 odbędzie się IV Ogólnopolski Kongres Meblarski „Polskie Meble – Konkurencyjna Polska”. Hasłem tegorocznego spotkania jest “Rynki perspektywiczne szansą na dalszy dynamiczny rozwój polskiej branży meblarskiej”.


Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli nieprzerwanie od 23 lat wspiera działalność polskiej branży meblarskiej. Aktualnie prowadzimy projekty ogólnobranżowe, reprezentując przy tym interesy około 28 000 polskich przedsiębiorstw meblarskich, zatrudniających ponad 161 000 osób. Od początku swojej działalności głównym celem Izby jest ochrona interesów polskich producentów mebli, rozwój firm oraz promowanie polskich mebli w kraju, jak i na rynkach zagranicznych. Członkowie Izby rozumieją potrzebę ciągłego rozwoju exportu polskich produktów dlatego też stowarzyszenie to prowadzi szereg działań mających na celu wzrost rozpoznawalności zrzeszonych marek poza granicami Polski.
W związku z powyższym w środę, 11 września 2019 roku w Poznaniu, po raz czwarty targom DREMA, FURNICA i SOFAB towarzyszyć będzie Ogólnopolski Kongres Meblarski pt. „Rynki perspektywiczne szansą na dalszy dynamiczny rozwój polskiej branży meblarskiej”. – Idea, która motywuje nas do organizacji Kongresu to fakt, iż bez wzajemnej współpracy i dialogu nasza branża nie będzie mogła się dalej rozwijać w tak spektakularny sposób – mówi Michał Strzelecki, dyrektor biura OIGPM. – Tegoroczny Kongres to także jedna z niewielu okazji aby w Polsce spotkać się i porozmawiać w jednym miejscu z przedstawicielami firm meblarskich oraz najwybitniejszymi ekspertami w dziedzinie sprzedaży mebli na rynkach zagranicznych – dodaje Strzelecki.


Wykłady
Zachęcamy do wysłuchania ciekawych prelekcji w trakcie Kongresu, które stanowić będą źródło nieocenionej inspiracji. Zaproszeni eksperci podzielą się nie tylko swoją wiedzą i pasją, ale także doświadczeniem dotyczącym rynków, które mogą być perspektywiczne dla polskich przedsiębiorców. Ponadto organizatorzy zmierzą się także z wyzwaniami, które stoją przed producentami mebli w XXI wieku np. takimi jak sukcesja.
Tematyka wystąpień:
-Najciekawsze rynki w czasie globalizacji sprzedaży mebli na świecie
-Jak bezpiecznie prowadzić biznes – czyli dlaczego moja firma potrzebuje systemu compliance?
-Stany Zjednoczone i Kanada – kolejny etap i szansa na ekspansję polskich mebli
-Hongkong – bramą do rynku Chińskiego
-Sukcesja, czyli jak bezpiecznie wprowadzić następców do biznesu
-Rozwój sektora meblarskiego w Indiach – szanse dla polskich firm.
-Szanse polskiej branży meblowej w Arabii Saudyjskiej
-Jak być skutecznym Liderem dzięki strategiom mentalnym?
Podczas wydarzenia odbędą się wykłady z udziałem najwybitniejszych, charyzmatycznych osobistości: Alessandra Tracogna CSIL Centre for Industrial Studies, Anna Partyka-Opiela DZP, Jonathan Silver SilverBridge Sales Inc., Michał Błoński TATFA, Roman Klejzerowicz EGGER, Maciej Wilk, HKTDC Rada Rozwoju Handlu Hongkongu, Barbara Dreszer DZP, Ada Dyndo ZBH PAIH, Radosław Kyc ZBH PAIH, Roman Kawszyn, Adam Szaran
Rozmowy w kuluarach
Dodatkową wartością uczestnictwa w Kongresie jest także budowanie swojej sieci kontaktów. Po zakończeniu Kongresu zapraszamy na lunch i rozmowy w kuluarach. Będzie to okazja do nieco bardziej nieformalnej wymiany doświadczeń. Jak wiemy przewagę konkurencyjną tworzymy nie tylko poprzez wiedzę i doświadczenie, ale także dzięki cennym kontaktom.
Zapraszamy do przybycia i przekonania się, jak poświęcony nam czas zaowocuje w przyszłości.
Zgłoszenia proszę przesyłać na adres joanna.olenska@oigpm.org.pl

Organizator: Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli
Współorganizatorzy: Grupa MTP, Promedia
Partnerzy Strategiczni: DZP, EGGER, ILVA, MARCOPOL, CLOUDITY, SALES FORCE