Jak szablony ułatwiają pracę stolarza?

Nowoczesne okucia meblowe ułatwiają pracę stolarzy i zwiększają zadowolenie klientów. Montaż podnośnika praktycznie jedną ręką czy beznarzędziowe instalowanie frontu to czysta przyjemność – podobnie jak prosty i szybki montaż podnośników z wykorzystaniem szablonów.

Szablony są niezbędną pomocą w pracy każdego nowoczesnego stolarza, który nie chce zostawać w tyle za konkurencją. Po pierwsze ułatwiają i przyspieszają pracę, a po drugie minimalizują ryzyko popełniania błędu montażowego, o który nietrudno pracując od ręki, na oko. – Szablony za każdym razem zapewniają prawidłowy montaż. To oszczędność czasu i gwarancja precyzji wykonania pracy – przekonuje Michał Kichler, ekspert ds. okuć meblowych z firmy Häfele.

Używanie szablonów montażowych to nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy. Jeżeli przeliczymy je na zaoszczędzony dzięki szablonom czas, to ich zakup zwróci się szybciej niż wystygnie wiertło po zrobieniu otworów w bokach i frontach kuchennych szafek. 
– Z użyciem szablonu i wiertła samocentrującego nie musimy się martwić nawet o głębokość otworów, ponieważ wiertło ma stosowny ogranicznik – podpowiada Michał Kichler. Przy podnośnikach z rodziny Free po wywierceniu otworów wystarczy przymocować podnośnik przy pomocy wkrętów (wstępnie zamontowane w okuciu, wystarczy tylko je dokręcić), a na koniec zamontować zaślepki. Regulacja także nikomu nie sprawi problemu. Siłę podnośnika ustawia się w prosty sposób od przodu. Możliwa jest również optymalna regulacja frontu – w trzech płaszczyznach.

Swoboda montażu
Nowoczesne podnośniki do szafek kuchennych charakteryzują się prostym i szybkim sposobem montażu. Od zakładania i przykręcania okuć jedną ręką aż po montaż klap na zatrzaski – wszystkie ruchy są zoptymalizowane do tego stopnia, że monter wyraźnie oszczędza czas, co z kolei przekłada się na bardziej wydajną organizację pracy. Ale używanie szablonów przy montażu jest przede wszystkim gwarancją niezawodności pracy podnośnika.

– Szablon Free flap został tak zaprojektowany, aby przyłożenie go do wieńca górnego już wyznaczało nam odpowiednie położenie wierconych otworów – opisuje Michał Kichler. Nieco więcej pracy jest przy montażu mocowania frontu, lecz i to nie sprawi kłopotu wprawnemu stolarzowi. – Wszelkie informacje na temat położenia otworów znajdują się w przejrzystych i przystępnych instrukcjach montażowych – zaznacza ekspert Häfele.

Swoboda ruchu
W ofercie firmy Häfele, która ma ponad 90 lat doświadczenia w produkcji okuć meblowych, są cztery typy podnośników z rodziny Free: Free flap (klasyczne otwieranie do kąta 90° lub 107° do klap o średniej, małej i dużej wysokości), Free fold (rozwiązanie do klap łamanych, jednym ruchem możemy otworzyć duży front), Free swing (nadaje się szczególnie do klap o dużych powierzchniach) oraz Free up (unoszący front równolegle do korpusu najczęściej wykorzystywany w szafkach na sprzęt kuchenny).
Wykorzystując podnośniki renomowanych producentów stolarz ułatwia sobie pracę, z której później zadowoleni są jego klienci. – Klasyczne fronty na zawisach po otwarciu utrudniają poruszanie się po kuchni. Okucia Free w kreatywny sposób odmieniają ten proces. Teraz praca klapy może zależeć od dostępnej przestrzeni lub konkretnego zastosowania mebla – podkreśla Michał Kichler.

Podnośniki do klap z rodziny Free to innowacyjne rozwiązania. Zapewniają wygodę korzystania dzięki lekkiej pracy, jak i swobodę projektowania dając ogromny wybór możliwości. Dzięki nowoczesnemu designowi i zaślepkom w trzech kolorach (biały, szary i antracyt) bardzo dobrze pasują do dzisiejszych kuchni.

___________________________________________
Häfele to globalna firma działająca od 1923 roku. Oferuje największy na rynku asortyment okuć meblowych, okuć budowlanych, oświetlenia meblowego LED, elektronicznych systemów kontroli dostępów oraz akcesoriów dla stolarzy i architektów – w sumie ponad 100 tys. produktów o wyjątkowej konstrukcji i designie, które można znaleźć w meblach i prestiżowych inwestycjach budowlanych na całym świecie. Firma jest wsparciem dla szerokiego grona stolarzy, przemysłu meblarskiego, architektów, projektantów, producentów drzwiowych i okiennych. W Häfele pracuje przeszło 6 tys. pracowników w kilkudziesięciu krajach i ponad 160 tys. klientów na całym świecie. 5 zakładów produkcyjnych, 37 oddziałów i liczne biura sprzedaży.