Jak w kilka minut zlecić transport mebli do klienta w UE?

Producenci  polskich mebli mogą znacznie uprościć sobie transport produktów za granicę. Od kilku miesięcy na polskim rynku funkcjonuje serwis Treo.pl – do natychmiastowej wyceny i automatycznego zlecania detalicznej wysyłki palet. Transport w kilka minut można zlecić do wszystkich krajów UE oraz Szwajcarii i Norwegii. Cała operacja odbywa się w 100% online. Celem twórców serwisu jest ułatwienie producentom polskich mebli z sektora MSP wysyłki towarów
na paletach. Czy takie rozwiązanie przyniesie korzyści branży meblarskiej?

Fot. freepik.com

Meble to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich towarów eksportowych. Z wynikiem 10,6 mld euro, Polska jest 3. eksporterem mebli na świecie. Z jednej strony dysponujemy dogodnym położeniem wobec chłonnych, rozwiniętych rynków Europy Zachodniej oraz długą tradycją relacji handlowych, z drugiej zasobami surowca naturalnego, jakim jest drewno i wyspecjalizowaną kadrą specjalistów.

Co zaskakujące, pomimo bardzo dobrych wyników i zadowalających prognoz – eksperci zwracają uwagę na spadek rentowności polskich producentów mebli. Wskazuje się na konieczne zmiany w modelu biznesowym, które zoptymalizują procesy operacyjne oraz pozwolą w większym stopniu dostosować oferty do rosnących oczekiwań zagranicznych klientów – zwłaszcza w zakresie cen mebli i skrócenia czasu dostaw.

Liczebnie dominują producenci z sektora MSP

Przeważająca liczba producentów mebli w Polsce to firmy mikro, małe i średnie. Wiele z nich wciąż ma duży potencjał na zwiększenie sprzedaży na rynki UE. Przeszkodą często jest jednak transport. Przesyłki zlecane do krajów UE producenci mebli z MSP muszą dostosować do skali i wielkości otrzymywanych zamówień. I tu pojawia się, problem… Designerskiej szafki czy rzeźbionej kołyski właściciele firm i sklepów meblowych nie wyślą przecież zwykłą przesyłką kurierską. Z drugiej strony transport całej ciężarówki załadowanej towarem i stałe umowy z przewoźnikami to dla nich wciąż za dużo. Optymalnym w tej sytuacji rozwiązaniem jest transport mebli na paletach. Pozyskanie ofert na wysyłkę towaru w drobnicowym handlu paletowym zajmuje jednak czas, a unijni odbiorcy oczekują przyspieszenia dostaw.

Automatyczna wysyłka palet z natychmiastową wyceną

Jesienią na polskim rynku pojawiła się nowa usługa, która może być odpowiedzią na takie problemy. Mowa o internetowej platformie Treo.pldo natychmiastowej wyceny i automatycznego zlecania drobnicowego transportu paletowego, który w kilkanaście sekund wykona za nas samodzielnie porównanie ofert, określi koszt i czas dostawy, a kliknięcie przycisku akceptacji zatwierdzi wysyłkę mebli do klienta w Europie. Branża meblarska dzięki automatycznemu zlecaniu detalicznych przesyłek paletowych może znacznie uprościć dostarczanie produktów do klientów zlokalizowanych w różnych krajach i regionach Europy.

– Szybki i bezpieczny transport diametralnie wpływa na skrócenie czasu dostaw i optymalizację działań operacyjnych branży meblarskiej. Zwłaszcza dla małych i średnich firm, które liczebnie dominują wśród polskich producentów mebli, automatyczne zlecanie transportu na zewnątrz może być sposobem na przyspieszenie procesów sprzedażowych. Bez dodatkowych nakładów na inwestycje czy zatrudnianie kolejnych pracowników – mówi Michał Borowiecki, Założyciel i CEO platformy Treo.pl.

Na Treo.pl cały proces wyceny i wysyłki mebli polscy producenci mogą skrócić do kilku minut.
A to już ma znaczenie dla szybkości dostaw, ilości realizowanych zamówień i zwiększenia sprzedaży. Automatyczne zlecanie zewnętrznego transportu ma bezpośredni wpływ na koszty operacji
– oszczędzamy nakłady czasu pracowników i inwestycje  w długoterminowe umowy z przewoźnikami.

Jak wycenić transport na Treo.pl?

  • W 100% online, bez logowania, w kilkanaście sekund;
  • Po wprowadzeniu podstawowych danych (tj. rozmiar i waga palety, miejsce dostawy);
  • W oparciu o aktualizowane na bieżąco bazy ofertowe renomowanych przewoźników
  • Do wszystkich krajów UE + Szwajcarii i Norwegii
  • Na specjalne zapytania Zespół Treo wycenia także przesyłki ponadgabarytowe.

– Wprowadzenie automatycznej wyceny do procesu sprzedaży może znacznie skrócić czas rozpoczęcia realizacji wysyłek, a co za tym idzie czas dostarczenia mebli do odbiorcy. To dynamizuje cały proces dostawy. Stawiamy na partnerstwa z rzetelnymi przewoźnikami oraz prostotę i łatwość użytkowania Treo.pl. Bezpieczeństwo i szybkość dostaw pozwala polskim producentom mebli budować lojalność wśród zagranicznych klientów – podsumowuje Michał Borowiecki.