Jak wyposażyć kącik do nauki – sprawdź Futuro

Koniec wakacji i powrót do szkoły zbliża się wielkimi krokami. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, najwyższy czas przygotować domowy kącik do nauki. Co powinno się w nim znaleźć, by zapewnić uczniom odpowiednie warunki do pracy? I jakie wyposażenie wybrać, by rosło wraz z dziećmi?

Najważniejszym elementem domowego kącika ucznia jest biurko i ergonomiczny fotel. Meble te na ogół służą co najmniej kilka lat, więc naprawdę warto wybrać je rozważnie. Warto by oferowały szeroki zakres regulacji, tak by móc perfekcyjnie dopasować je do dziecka – jego wzrostu i przyzwyczajeń.

Jeśli chodzi o fotel – tu sprawa jest prosta. Największe znaczenie ma wzrost i waga dziecka, gdyż fotel musi zapewnić odpowiednie podparcie ciała – zwłaszcza pleców i łokci. Inny sprawdzi się w przypadku starszych nastolatków, inny – przedszkolaków i uczniów pierwszych klas. Dobry fotel musi więc umożliwiać zmianę wysokości siedziska, położenia podłokietników i kąta pochylenia oparcia.

Kącik do nauki – dopasuj meble do dziecka, nie odwrotnie

Równie dużą uwagę warto przyłożyć do biurka. Wbrew pozorom i tu bardzo ważna jest możliwość regulacji. Wysokość położenia blatu ma kolosalne znaczenie przy zachowaniu odpowiedniej, a więc zdrowej pozycji ciała podczas siedzenia. A przecież nad książkami i zadaniami domowymi uczniowie nie raz spędzają długie godziny.

Idealnym rozwiązaniem jest stelaż elektryczny Futuro od REJS, który umożliwia zmianę wysokości blatu w zakresie od 625 do 1275 mm. Tym samym pozwala na wygodną pracę w pozycji siedzącej lub stojącej, a także na różnych krzesłach, fotelach, a gdy trzeba – piłkach i koziołkach. Co ważne Futuro sprawdzi się również gdy korzystają z niego dwie osoby (albo więcej). Regulacja wysokości jest tak bezproblemowa, że w mgnieniu oka możemy dopasować je do potrzeb dzieci różniących się wiekiem i wzrostem. Pozwala też na wykorzystanie jednego biurka nie tylko przez uczniów, ale i rodziców np. podczas okazjonalnej pracy zdalnej. Sterowanie jest proste – należy przycisnąć odpowiedni przycisk i blat podnosi się albo obniża. Futuro umożliwia też zapamiętanie 4 stałych i ulubionych pozycji. I tu wystarczy kliknąć przycisk i gotowe.

Do stelaża elektrycznego Futuro można zamocować blat z drewna lub płyty meblowej o wymiarach 1000×2000 mm. Dzięki odpowiednim łącznikom stelaże można łączyć, tak by np. powstało biurko dla dwójki dzieci. A panele akustyczne pozwalają je oddzielić i wyciszyć hałasy.

W trosce o porządek w kąciku do nauki – postaw na szuflady

Oprócz biurka, wyposażając kącik do nauki koniecznie trzeba zatroszczyć się o akcesoria ułatwiające utrzymanie porządku i podnoszące komfort pracy. Stelaż Futuro można wzbogacić o specjalne rynienki na kable, wysuwane z blatu przedłużacze, a także stelaż na jednostkę główną komputera. Dzięki nim sprzątanie będzie dużo łatwiejsze.

Nieocenionym rozwiązaniem są też komody i mobilne kontenerki. Warto wyposażyć je w szuflady np. wyróżniające się wąskimi ściankami Slim Box do REJS. Systemy te proponowane są w trzech kolorach – bieli, czerni i graficie, co umożliwia wkomponowanie ich w meble o różnym stylu. Poza tym dostępne są w kilku wysokościach, dzięki czemu przechowywać możemy w nich i rzeczy niewielkie jak np. przybory szkolne, jak i całkiem spore – zeszyty i książki, a nawet pudełka z zabawkami i dziecięcymi skarbami. Systemy do organizacji szuflad – wkłady z tworzywa albo wytrzymałej stali, ułatwią segregację drobiazgów i utrzymanie ich w porządku. Są dostępne w różnych rozmiarach, więc bez trudu wybierzemy te odpowiednie. Jeśli dzieci będą w nich trzymać kredki i mazaki, wkłady można łatwo wyjąć z szuflady i przenieść tam, gdzie są potrzebne.

Zatroszcz się o odpowiednie oświetlenie

Ale to nie wszystko. Absolutnie niezbędne w kąciku do nauki jest również odpowiednie oświetlenie. I to nie tylko w długie jesienne i zimowe wieczory. Sprawdzą się odpowiednio zamontowane taśmy ledowe od REJS doświetlające blat biurka, a tym samym wszelkie książki i zeszyty. Odpowiednie włączniki umożliwią regulację natężenia światła i dostosowanie go do pory dnia i potrzeb dziecka. Wszystko po to, by zapewnić uczniom zdrowe i sprzyjające warunki do skupienia i nauki.

www.rejs.eu www.e-rejs.eu