Jedna garderoba, MULTI możliwości

Marzyłaś o garderobie, a teraz nie do końca wiesz jak ją urządzić? Chciałabyś, by wyglądała jak „z katalogu”, ale jednocześnie była maksymalnie dopasowana do Twoich potrzeb? Oto kilka wskazówek, na które warto zwrócić uwagę podczas aranżowania garderoby i kilka rozwiązań, które mogą się w niej przydać.

fot. Rejs

Garderoba rządzi się innymi prawami niż tradycyjna, największa choćby szafa. Projektując ją to Ty określasz liczbę i rodzaj półek, wieszaków i szuflad. Dlatego projektowanie tego wnętrza warto rozpocząć od analizy tego co… aktualnie masz w szafie i co zamierzasz docelowo w garderobie schować. Potrzebujesz bowiem zupełnie innych rozwiązań jeśli chodzi wyłącznie o ubrania, innych zaś – gdy chcesz wygospodarować miejsce również na buty, dodatki, biżuterię lub duże tekstylia.

fot. Rejs

– Każda z wymieniowych rzeczy wymaga nieco innych warunków przechowywania. O ile w tradycyjnych szafach rzadko możemy zapewnić tekstyliom odpowiednią cyrkulację powietrza, albo zagwarantować sobie łatwy dostęp do drobiazgów, w przypadku garderoby – wszystko to mamy w zasiągu ręki. Zwłaszcza, że wśród dostępnych dziś akcesoriów meblowych, znaleźć można wiele rozwiązań dedykowanych garderobie – funkcjonalnych a jednocześnie bardzo gustownych i eleganckich. – wyjaśnia Joanna Posadzy, Dyrektor Marketingu marki REJS.

Przechowywanie ubrań

Zacznijmy od ubrań. Tu oprócz tradycyjnych półek, wybrać możesz szereg odpowiednio wyprofilowanych szuflad i wieszaków. Spodnie – dla przykładu możesz powiesić w specjalnej szufladzie z linii Variant MULTI. Dostępna w bieli i czerni wysuwana konstrukcja, w zależności od rozmiaru (dostępna jest w szerokościach: 600, 700, 800 i 900 mm) pozwoli Ci bez trudu rozwiesić kilka par. Wytrzymały system jezdny zaś zagwarantuje bezproblemowe wysuwanie nawet przy maksymalnym obciążeniu.

fot. Rejs

Koszule, bluzki i T-shirty możesz albo rozwiesić na tradycyjnych wieszakach, albo ułożyć w płytkich szufladach, które ułatwią Ci dostęp i wybór odpowiedniego w danym dniu stroju. Co ważne, jeśli wybierzesz wieszaki nie jesteś skazana na zwyczajny drążek. Możesz zdecydować się np. na bardzo wygodny pantograf, który pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni garderoby. Ubrania możemy na nim powiesić bardzo wysoko – tuż pod samym sufitem, a jednocześnie mieć je na wyciągnięcie ręki. Za pomocą odpowiedniego podnośnika cały drążek (wraz z wiszącymi na nim rzeczami) możesz jednym lekkim ruchem opuścić do wygodnego poziomu, a później równie łatwo podnieść. Ma to olbrzymie znaczenie np. w przypadku długich sukienek i płaszczy, których nie chcemy zgnieść.

Przechowywanie dużych rzeczy

Co z tekstyliami – pościelą, zapasową kołdrą, ręcznikami, kocami i rzadziej używanymi rzeczami? One w garderobie również mogą mieć swoje miejsce.

fot. Rejs

Do ich przechowywania najlepiej sprawdzą się półki i szuflady wykonane z drutu (np. kosze Variant MULTI) albo szuflady H50 Maxima PURO. Z jednej strony zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, co w przypadku materiałów tekstylnych ma ogromne znaczenie, z drugiej zaś sprawiają, że łatwiej nam będzie odnaleźć poszukiwaną w danej chwili rzecz. Ażurowe szuflady na bieliznę Variant MULTI dostępne są w 4 szerokościach (600, 700, 800 i 900 mm)  i 2 kolorach: bieli i czerni w matowym wykończeniu.

Przechowywanie butów i dodatków

Zupełnie inne rozwiązania przydadzą się w przypadku niewielkich elementów garderoby – dodatków, biżuterii i… butów. Tę pierwszą grupę rzeczy warto umieścić w szufladach np. Slim Box albo Maxima PURO. Odpowiednie wkłady i systemy organizacji pozwolą nam utrzymać w nienagannym ładzie m.in. skarpetki, bieliznę, krawaty i paski. Szuflady dostępne są w kilku wysokościach i wariantach kolorystycznych (podobnie jak dedykowane wkłady), dzięki czemu możemy optymalnie spersonalizować przestrzeń garderobianych szaf.

fot. Rejs

Sporo możliwości mamy również jeśli chodzi o buty. Co prawda możemy je ustawić na tradycyjnych półkach, ale to oznacza stratę przestrzeni. Lepszym rozwiązaniem są wysuwne szuflady Variant MULTI ze specjalnymi stelażami na obuwie różnego typu. System dostępny jest w 4 szerokościach i w 2 kolorach (bieli i czerni).

www.rejs.eu www.e-rejs.eu