Jesienne porządki – jak zorganizować miejsca do przechowywania ubrań?

Jesień to dobry czas na odświeżenie naszych szaf. Żegnamy się wtedy z letnimi ubraniami i akcesoriami,  a wyciągamy głęboko schowane w szafach koce, swetry i buty ocieplane. Co może nam pomóc w jak najlepszym wykorzystaniu przestrzeni na nasze rzeczy?

Nawet nie dysponując dużą ilością miejsca, możemy zmieścić sporo odzieży i dodatków, jeśli przestrzeń jest odpowiednio zorganizowana.

Garderoba z pomysłem 

Jeśli posiadamy oddzielne pomieszczenie na garderobę, najważniejszy dla nas będzie  pragmatyzm i funkcjonalność. Dużą elastyczność i komfort użytkowania zapewnią nam kosze na ubrania, wieszaki na spodnie i szuflady na obuwie z linii akcesoriów do garderoby ELITE i SMART od GTV. W skład linii SMART dodatkowo wchodzi również przydatny wieszak na paski i krawaty.

Garderoba otwarta

Jednym z najistotniejszych czynników przy planowaniu garderoby otwartej jest jej skomponowanie z wystrojem pomieszczenia. Akcesoria zarówno ELITE, jak i SMART są dostępne w klasycznej bieli i modnym antracycie i dopasowane do czterech szerokości szaf: 600, 700, 800 i 900 mm. Prowadnice z funkcją cichego domknięcia i pełnego wysuwu zapewniają maksymalnie komfortowe użytkowanie.

Pantograf

Najlepszym rozwiązaniem w temacie jesiennych porządków może okazać się pantograf z podnośnikiem olejowym. Na wiosnę odwieszamy na niego zimowe płaszcze, a jesienią letnie ubrania. Dzięki temu nie gniotą się i nie zabierają nam cennego miejsca.

Szuflada z siedziskiem

Rozwiązaniem, które sprawdzi się w każdej garderobie, jest głęboka szuflada z siedziskiem, którą możemy przeznaczyć na przechowywanie cięższych rzeczy. Zamontowany w niej podnośnik z amortyzatorem PD-GAMB ułatwi użytkowanie, a montaż szuflady na prowadnicy H53 zagwarantuje wytrzymałość na obciążenie nawet do 100 kg.

Sprytne schowki

Sprytnym sposobem na schowanie pościeli, poduszek i koców jest wybór łóżka z szufladami. Te umieszczone na prowadnicy H53 lub Versalite Plus z cichym domykiem i pełnym wysuwem gwarantują komfortowe użytkowanie, wpływając na funkcjonalność mebla.

Przestrzeń odzyskana

Nieocenionym sposobem na przechowywanie rzeczy o różnych gabarytach: ubrań, torebek, walizek, sprzętu sportowego jest montaż drzwi przesuwnych. Dla zwolenników designerskich rozwiązań, ceniących sobie elegancję proponujemy ultracienki system MOVENA do szkła i lustra – to ostatnie optycznie powiększy przestrzeń.

Klimatyczne drzwi przesuwne

Jeśli zależy nam na wyeksponowaniu zawartość szaf czy wnęk, możemy postawić na szklane drzwi zbudowane na systemie ramowym NERO czy NOVO S. Wybranie listew w kolorze czarnym pozwoli nam stworzyć wyjątkowy klimat.

O GTV:

GTV to międzynarodowy producent akcesoriów meblowych i oświetlenia. Jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. Spółka obecna jest na kilkudziesięciu rynkach w Europie, Azji i Ameryce, a produkty z logo GTV znajdują się w milionach domów i biur na całym świecie. GTV jest firmą w 100% z polskim kapitałem.

Więcej informacji na http://www.gtv.com.pl/pl/.