“Księżycowy” laminat zaprojektowany z okazji 50 rocznicy lądowania na Księżycu statku Apollo 11

-Współpraca artysty Matthew Day Jacksona i Formica Group-Czerwiec 2019

Aby uczcić 50. rocznicę pierwszego lądowania na Księżycu (20 lipca 1969 r.), Formica Group razem ze znanym artystą – Matthew Dayem Jacksonem – stworzyli unikalny laminat, którego wzór odtwarza księżycową powierzchnię.

Laminat “sztyty na miarę”, zaprojektowany przez Jacksona to projekt, który uzupełnia kolekcję Formica i udowadnia, jak szerokie zastosowanie może mieć ten materiał. Wcześniejsze oryginalne projekty powstały przy wspólpracy z takimi artystami jak np. Okuda San Miguel i Nina Mur. Laminat nazywa się MDJ Kuu („kuu” po fińsku oznacza właśnie „Księżyc”), a jego tekstura odtwarza, w odpowiedniej skali, powierzchnię ciemnej strony Księżyca.

Aby stworzyć laminat MDJ Kuu, w fabryce Formica w Quillan, we Francji, niezbędne było przygotowanie specjalnie grawerowanej, metalowej płyty do prasy. Formica Group jest producentem słynącym z innowacyjnych rozwiązań, a także własnego zaplecza produkcyjnego – dzięki temu możliwe było wcielenie w życie oryginalnej wizji Jacksona.
Jackson komentuje: „Jeśli coś robisz, po pierwsze, powinno być to nieszablonowe, zwariowane. Po drugie, powinno być to zrobione dobrze. Jeśli uda się połączyć te dwa elementy – “wariackość” projektu i jego wysoką jakość, należy jeszcze zadać sobie pytanie: czy sprawia mi to frajdę? Uwielbiam tę kreatywną grę i projekty realizowane z Formica Group.”

Zespół projektantów Formica Group, kierowany przez Evę Hoernisch, Globalnego Kierownika ds. Designu, przygotował inspirowaną przestrzenią kosmiczną paletę kolorów dla tej limitowanej kolekcji. Laminat jest dostępny w dziewięciu niesamowitych kolorach zainspirowanych Księżycem i bezkresnymi przestrzeniami Kosmosu, w tym: bielą gwiazd, granatem nocnego nieba, a także szarością księżycowych kamieni i czernią głębokiej nocy.

__________________________________________________________
Formica Group jest globalnie wiodącą firmą w dziedzinie projektowania, produkcji i dystrybucji innowacyjnych materiałów nawierzchniowych do zastosowań komercyjnych i dla ludności.
Laminat Formica® to ‘oryginalny’ laminat, nieustająco ulepszany technicznie i w procesie produkcji od ponad 100 lat. Trwały, łatwy do utrzymania w czystości, odporny na uszkodzenia mechaniczne, termiczne i zadrapania, laminat Formica nie wymaga prawie żadnej konserwacji. Odporny na wilgoć, może być czyszczony sprężoną parą wodną lub odkażany bez żadnych negatywnych skutków. Do jego typowych zastosowań zaliczyć można okładanie ścian, oklejanie drzwi, kabin, mebli, blatów i wielu innych.
Do produktów zaliczają się laminat wysokociśnieniowy Formica® (HPL), Formica® Compact mający twardy środek, na wskroś barwny laminat ColorCore®, laminat DecoMetal® stosujący folie z prawdziwych metali, oraz specjalistyczny laminat Formica Group Younique® do nadruków cyfrowych i w technice sitodruku. Gdzie konieczne są powierzchnie o właściwościach odpornych na pozostawianie śladów palców i lekkie zadrapania mamy laminat Formica Infiniti®, a do zastosowań zewnętrznych firma Formica Group opracowała panele architektoniczne VIVIX®.
Produkty Formica® Laminate i DecoMetal noszą najważniejszy znak wewnętrznej jakości powietrza (Indoor Air Quality Certified®) przyznawany przez GREENGUARD za produkty cechujące się niskim poziomem emisji zanieczyszczeń. Wszystkie zakłady produkcyjne i centra dystrybucyjne Grupy Formica w Europie zostały nagrodzone certyfikatem Forest Stewardship Council® (Rada Zarządzania Zasobami Leśnymi) przyznawanym przez BM TRADA, wiodącą na arenie międzynarodowej organizację akredytacyjną. Jednocześnie Formica HPL, laminat Compact oraz klejone blaty (Bonded Worktops), noszą etykiety zaświadczające o niskiej emisji związków węglowych przyznawane przez Carbon Trust.

Formica Group (www.formica.com) to globalna grupa przedsiębiorstw działających w wielu krajach na świecie. Tylko w Europie Formica Group posiada zakłady w Wielkiej Brytanii: w North Shields i w Newton Aycliffe; w Hiszpanii ma zakład w Walencji, a w Finlandii w miejscowości Kolho.

Uwaga: Formica, znak handlowy Formica anvil device, DecoMetal, ColorCore, Younique i VIVIX są zarejestrowanymi znakami handlowymi Korporacji Diller.
© 2019 The Diller Corporation
A Fletcher Building Company