Konferencja Ekonomia wartości

Podczas targów Meble Polska w dniu 13 marca odbyła się konferencja pt.  „Ekonomia wartości. Człowiek- firma- relacje”, której organizatorem było wydawnictwo Biznes meble.pl., a partnerami trzy firmy z branży meblarskiej: Swiss Krono, Vox i Schattdecor. Gościem specjalnym wydarzenia był Profesor Jerzy Hausner, który wygłosił inspirujący  wykład wprowadzający. Po tym wystąpieniu miał miejsce panel dyskusyjny w udziałem osób zarządzających z firm partnerskich. Wygłoszone podczas spotkania tezy stały się przyczynkiem do interesującej dyskusji z publicznością.

Podczas konferencji można  będzie zainspirować się  konkretnymi działaniami firm oraz  dowiedzieć  się jak uzyskać efektywność długookresową  i budować archipelagi, gdzie rachunek wartości  jest ważniejszy od rachunku wyników, a o biznesie  myśli się w kategoriach  relacyjnych a nie tylko transakcyjnych.

Bycie liderem w branży wymaga od firm gotowości na zmianę, a jest to możliwe tylko i wyłącznie  przy  zaangażowaniu w procesy pracowników i działanie w bliskości z nimi.

Zdjęcie: wykład Prof. Hausnera

18 PE-P 

Program  Edukacyjno –Projektowy PE-P obchodzi w tym roku już 18 urodziny a Schattdecor towarzyszy mu od samego początku. Jest to doskonała forma wspólnego uczenia: studenci zapoznają się z trendami, wzornictwem i technologią, a producenci otwierają na nowe  idee, promując  swoje  produkty w  nowatorskich rozwiązaniach projektowych.

W 18. edycji PE-P, którego partnerami są firmy Swiss Krono, Wójcik, Rehau u Schattdecor,  wzięło udział dwudziestu studentów studiów licencjackich i magisterskich Wydziału Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu  a ich zadaniem było poszukiwanie nowych rozwiązań funkcjonalnych małych przestrzeni – pokoi nastolatków I kawalerek. Przedmiotem projektowania były kolekcje mebli oraz wzory cyfrowe na płyty meblowe. Przestrzeń prywatna młodzieży w wieku 15-21 lat analizowana była szczególnie pod kątem łączenia funkcji, nowych funkcjonalności, modyfikacji przestrzeni w czasie oraz łatwego montażu mebli.

Finalnym efektem pracy zespołu 18. PE-P są funkcjonalne rozwiązania niewielkich przestrzeni pokoi i kawalerek w postaci dwóch kolekcji mebli oraz czterech wzorów cyfrowych. Może je było  podziwiać na stoisku targowym PE-P podczas targów Arena Design  w Poznaniu.

Wysoki  poziom  projektów świadczy  o tym, że  studenci przeprowadzili dokładny research  potrzeb odbiorców i dobrze wykorzystali szkolenia w firmach  do zapoznania się z możliwościami technologicznymi i materiałami producentów.

Neapolis na wystawie Top Design Award

Na tegorocznej wystawie Top Design Award 2019 podczas Areny Design Schattdecor zaprezentował wzór  NEAPOLIS.  Jest to połączenie dwóch dekorów: klasycznej struktury dębowej Canyon Avantgarde Oak z graficznymi elementami  dekoru  Oriente; Canyon Avangarde Oak to  ponadczasowa struktura dębowa w charakterze vintage, która doskonale komponuje się z surowością mocnego wzoru Oriente. Inspiracją do powstania wzoru Oriente były  metalowe płyty. Dekor ten może zostać użyty zarówno na podłogach jak i na meblach, w projektach o charakterze  rustykalnym.

Wpisuje się doskonale w trend łączenia różnych  materiałów tzw. miksów materiałowych.

Zdjęcie Neapolis

Żródło: Schattdecor.pl