Laminam przejmuje Best Surface i wzmacnia swoje siły w Hiszpanii

Z przyjemnością informujemy, że marka Laminam – włoski producent spieków kwarcowych, powiększyła swoje udziały w europejskim rynku wykończeniowych powierzchni wielkoformatowych.

Sukces ten zawdzięczamy wykupieniu w całości hiszpańskiej firmy Best Surface, która znana jest z produkcji i sprzedaży wielkoformatowych płyt pod marką Idylium. Przejęcie to jest kolejnym krokiem na drodze ku międzynarodowej ekspansji firmy Laminam. Należy zaznaczyć, że nowy nabytek, to pierwszy Hiszpański obiekt w rękach Laminam (obok dwóch włoskich i jednej rosyjskiej lokalizacji).

Hiszpański zakład produkcyjny wyposażony jest w zaawansowaną technologię SUPERA®, która umożliwia produkcję wyjątkowo funkcjonalnych i atrakcyjnych wizualnie spieków kwarcowych, dekorowanych nie tylko powierzchni, lecz również w przekroju materiału. Dyrektor generalny marki Laminam – Alberto Selmi nie kryje zadowolenia:

„Cieszymy się, że możemy powitać Best Surface i jej pracowników na naszym pokładzie. Bez wątpienia będą oni stanowić znaczący wkład w przyszły rozwój Grupy Laminam, biorąc pod uwagę szybko rozszerzający się rynek i chęć zdobywania w nim kolejnych udziałów”.

Przejęcie Best Surface stanowi uzupełnienie kilku inwestycji Laminam, o łącznej wartości ponad 50 mln euro, które skutkują podwojeniem możliwości produkcyjnych grupy. To kolejny krok w procesie rozwoju marki na arenie międzynarodowej.

Za dystrybucję produktów Laminam na terenie Polski odpowiada marka Interstone. Płyty dostępne są w jej oddziałach i showroomach w całym kraju: www.laminam.pl/kontakt

***

Firma Laminam została założona w 2000 roku i jako pionier produkcji wielkogabarytowych powierzchni ceramicznych zrewolucjonizowała rynek, wprowadzając innowacyjne formaty i grubości. Filozofia tej światowej sławy marki opiera się na oryginalnym designie inspirowanym naturą, doskonałej funkcjonalności na miarę XXI wieku oraz proekologicznym podejściu. Spieki kwarcowe powstają w oparciu o naturalne komponenty, przy zastosowaniu technologii zakładających niskie zużycie energii oraz brak emisji trujących substancji.

Przez lata działalności opracowany został proces produkcyjny, wykorzystujący nowoczesne metody i wysoce zautomatyzowane technologie typowe dla Przemysłu 4.0, w tym cyfrowe systemy zdobienia, systemy cięcia na sucho i logistykę wewnętrzną, obsługiwaną przez automatyczne pojazdy kierowane laserowo. Te metody i technologie zwiększają efektywność energetyczną, jednocześnie zmniejszając wpływ na środowisko.

Obecnie firma produkuje i oferuje szereg eklektycznych i wszechstronnych powierzchni ceramicznych, które mogą być wykorzystywane do wielu zastosowań – od tradycyjnej architektury po projektowanie nowoczesnych wnętrz i wyposażenia. Produkty marki dystrybuowane w ponad 100 krajach na całym świecie.

Z biegiem lat kolekcje Laminam zostały wzbogacone o nowe tekstury i wykończenia, aby zwiększyć możliwości kreatywne projektantów, architektów i każdego, kto chce nadać unikalny wygląd swoim przestrzeniom.