Lastryko znów na salonach.

Powrót trendu wnętrzarskiego sprzed lat.

Moda lubi się powtarzać, wracają do łask projekty z lat młodości naszych rodziców i dziadków. Podobnie jest z trendami w aranżacji wnętrz. Projektanci chętnie inspirują się pomysłami wnętrzarskimi sprzed lat, dodając im nieco nowoczesności. Jednym z najnowszych trendów jest, uwielbiane w latach 80-tych lastryko. Dziś, po latach, wraca na salony, w nieco nowszej odsłonie. TechniStone® wychodzi naprzeciw obecnym trendom, poszerzając kolekcję Rustic kolorami inspirowanymi naszym polskim lastryko.

Czym jest Lastryko?
Lastryko sprzed lat to połączenie szarego cementu z drobinkami kamienia. Tego typu materiał był obecny w większości wnętrz i budynków w latach 80-tych i 90-tych. Był to najczęściej wykorzystywany materiał na schody, posadzki i parapety.
Dziś, w nieco unowocześnionej wersji różnych wariantach kolorystycznych, wybierany jest jako element kuchni, łazienki, schodów czy ścian.

Fot. TechniStone® Taurus Terazzo Grey

Taurus Terazzo Grey – szarość w nowej odsłonie

Wychodząc naprzeciw obecnej modzie, na początku roku 2019 marka TechniStone® poszerzyła swoją ofertę o kolor Taurus Terazzo Grey, który jest wyśmienitym połączeniem głębokiej szarości z drobinkami kamienia w odcieniach bieli, czerni i brązu.

Fot. TechniStone® Taurus Terazzo Grey

Kolor ten został bardzo dobrze przyjęty przez projektantów wnętrz i amatorów nowoczesnych rozwiązań. Jest on niezwykle uniwersalny, dając możliwość zastosowania go w minimalistycznej łazience jako blat kuchenny, czy element obicia ściany.


Fot. TechniStone® Taurus Terazzo Grey

Wariacje lastyko

Nowa propozycja konglomeratu kwarcytowego TechniStone® odnosząca się do trendu lastryko jest dostępna w kilku odcieniach.

Oprócz Taurus Terazzo Grey, dostępny jest także propozycja w nieco jaśniejszym odcieniu. Taurus Terazzo White to konglomerat kwarcytowy w odcieniu bieli z czarnymi drobinkami.

Dla nieco ciemniejszych wnętrz TechniStone® proponuje kolor Taurus Terazzo Dark w odcieniu czerni z szarymi elementami zmielonego kamienia.


Fot. TechniStone® Taurus Terazzo White i Taurus Terazzo Dark

Informacje o firmie:
TECHNISTONE to wiodący europejski producent płyt wykonanych z konglomeratu kwarcowego i kwarcowo-granitowego z ponad 20-letnią historią. Fabryka TECHNISTONE znajduje się w Republice Czeskiej – mieście Hradec Kralove, gdzie firma od 23 lat produkuje kamień konglomeratowy we włoskiej technologii Breton. Produkt dostępny jest w postaci płyt o najwyższej jakości, wysokiej higieniczności i licznych walorach estetycznych. TECHNISTONE Ścisła kontrola jakości surowców, produkcji czy pakowania i wysyłki daje TECHNISTONE pewność, że klient końcowy będzie zadowolony z użytkowania finalnego produktu. Posiadanie Certyfikatu ISO 9001, który jest sprawdzany i kontrolowany przez renomowaną niemiecką firmę TUV daje odbiorcom pewność najwyższej jakości materiału. Wszystkie materiały TECHNISTONE posiadają 10 lat gwarancji.Technistone jest dostępny dla klientów na terenie całej Polski za pośrednictwem własnych magazynów,autoryzowanych zakładów kamieniarskich,współpracujących architektów i studiów kuchennych.