Łazienka – estetyczna i funkcjonalna dzięki sprytnym rozwiązaniom

Łazienka coraz częściej pełni dziś rolę przestrzeni relaksu, prywatnego spa. Nie zapominajmy jednak, że to również przestrzeń, w której trzeba wiele rzeczy pomieścić. Aby nadać jej funkcjonalną i estetyczną formę, wystarczy trzymać się kilku zasad. Pomocne w tym będą schowki zamówione na wymiar.

W większości mieszkań łazienka, czasem nieduża, musi przyjąć na siebie rozmaite zadania, zdarza się, że i pralni, i pomieszczenia gospodarczego. By mimo wszystko była funkcjonalna, a zarazem estetyczna, kwestię przechowywania warto starannie zaplanować.

Przemyślany projekt

Przed remontem czy rearanżacją łazienki należy przyjrzeć się ilości kosmetyków, przyborów, ręczników, chemii gospodarczej, itp. To ułatwi nam ustalenie, ile potrzebujemy miejsca, by pomieścić wszystko, co jest nam na co dzień niezbędne. Następnie przeanalizujmy pomieszczenie pod kątem przestrzeni odpowiedniej na umieszczenie w niej schowków. Możliwości jest wiele. Płytka, ale duża szafka za lustrem, głębokie szuflady pod umywalką, zabudowa nad WC. Najbardziej użyteczna będzie szafa, niekoniecznie wnękowa. Najłatwiej jest wolne miejsca w łazience zagospodarować sięgając po meble na miarę i systemy przechowywania, które można skonfigurować pod konkretne potrzeby. To pozwoli w pełni wykorzystać każdy centymetr wolnej i dostępnej powierzchni.

Przechowywanie na miarę. I metrażu i wysokości

Jeśli metraż i układ pomieszczenia nam na to pozwalają, wybierzmy do łazienki szafę. Rozwiązanie to może pomieścić pralkę, pojemnik na pranie, środki czystości, zapasy kosmetyków, a nawet deskę do prasowania, miotłę i mop! – Planując duży regał w łazience warto zamówić taki wykonany na wymiar, który będzie sięgał od podłogi do sufitu. To najlepszy sposób, by wykorzystać nie tylko metraż, ale i wysokość pomieszczenia. U góry mogą się znaleźć przedmioty rzadziej potrzebne, sezonowe. To także dobre miejsce na plastikowe miski, kosze itp. Lekkie, ale duże przedmioty. Może się tu również znaleźć „żelazny zapas” kosmetyków czy papieru toaletowego. A skoro każda rzecz będzie miała swoje miejsce, to mamy zagwarantowany porządek– komentuje Aleksandra Basa, projektantka Raumplus.

Czysta przestrzeń dzięki drzwiom składanym

Pamiętajmy, że nawet najstaranniej zagospodarowane półki pełne różnokolorowych przedmiotów zdominowałyby i zagraciły przestrzeń łazienki. Straciłaby ona na estetyce i wrażeniu przestronności. Właśnie dlatego całą domową strefę gospodarczą warto schować za składanymi drzwiami. Nie wymagają one wiele miejsca do swobodnego ruchu, a po otwarciu zapewniają dostęp od razu do całej zawartości szafy.

Drehtür S1200, Falttür S1200, Silber eloxiert, Floatglas Matelac® Pure White, Innensystem Uno, Weiß-Dekor, Platinweiß ST2, Weiss, Hauswirtschaftsraum, HWR, Hinge door, Folding door, silver anodized, Float glass Matelac® Pure White, Interior System Uno, white-decor, platinwhite ST2, white, utility room

Do przechowywania w łazience świetnie sprawdzi się aluminiowy regał Uno czy wykonany z płyty Ecoline, w wykończeniu z wodoodpornego laminatu. Oba zamawiane są na wymiar i personalizowane pod względem układu półek i całych segmentów. Dzięki temu wyjątkowo łatwo dopasować je do konkretnej łazienki. Ale nie tylko, bo ich potencjał warto wykorzystać także w przedpokoju lub garderobie, gdzie niekiedy musimy pralkę lub pralko-suszarkę. Będą też idealne do domowych pralni. www.raumplus.com