Minimalizm, harmonia i wyciszenie. Aranżacje wnętrz w klimacie soft

Dom to azyl, o którym myśli się z czułością. Gdy przekraczasz jego próg chcesz czuć się bezpiecznie i spokojnie, być w miejscu, które odzwierciedla Ciebie oraz Twoje potrzeby. Tak właśnie działają dekory z nastroju Soft z kolekcji Mood Stories firmy Pfleiderer. Koją zmysły i pozwalają złapać oddech, zamieniając przestrzeń domu w elegancką przystań. 

Wydaje się, że im więcej mamy wokół możliwości do wyboru, tym bardziej skłaniamy się ku klasyce, prostocie i ponadczasowości. Moda na styl japandi lub od wielu lat nieprzemijający skandynawski pokazuje, w którą stronę patrzymy najchętniej i w jakim klimacie aranżujemy swoje wnętrza. Moda i trendy nieustannie się zmieniają, i to właśnie proste rozwiązania okazują się często najlepsze.

Zmysłowo i lekko

Soft z języka angielskiego, znaczy miękki, delikatny, łagodny. I takie też będzie wnętrze zaaranżowane przy pomocy dekorów z nastroju Soft z kolekcji Mood Stories firmy Pfleiderer. Wnętrza Soft wydają się „oddychać”, tak bardzo kochają światło i otwartą przestrzeń, a proponowane w tym nastroju dekory subtelnie się przenikają, tworząc przyjemne, relaksujące tło dla życia domowego. To doskonały wybór dla współczesnego człowieka, który może czuć się przytłoczony nadmiarem bodźców zewnętrznych, który w domu szuka ukojenia i ciszy. Wnętrze w nastroju Soft już od progu emanuje błogością, wyciszeniem, zmianą stanu umysłu. Nie przytłacza nadmiarem dodatków, zbędnych wzorów i kolorów. Nic nie jest w nim na tyle krzykliwe, żeby drażniło oko i skupiało całą uwagę, ponieważ Soft to harmonia, ład i elegancka prostota. Tu każdy element dopełnia pozostałe i żaden nie chce grać pierwszych skrzypiec. Podstawą nastroju jest stonowana kolorystyka, najczęściej w kombinacji beżu, szarości tj. nowy dekor Szarość Delfina (U12044), który znajdziemy w secie 03. Jest to stonowana szarość o czerwonawym odcieniu, która wygląda nowocześnie, ale też przytulnie. Ciekawie również prezentują się dekory Szary Jasny (U12188) oraz Cashmere (U12168) dostępne zarówno na płycie laminowanej jak i w ofercie blatów Premium Pfleiderer. Wszystkie wprowadzą do wnętrza cenną harmonię i zrównoważą kombinacje różnych materiałów, bowiem wzorowo łączą się z wybarwieniami drewna. Wśród dekorów z nastroju Soft niezwykle warty uwagi jest również Dąb Retro (R20372). To delikatne szare drewno, które przyciąga piękną grą kolorów. Łagodne usłojenie oraz zastosowanie struktury Natural Wood daje wrażenie świeżo wyszlifowanego drewna.

W wyposażeniu wnętrza w nastroju Soft mile widziane są obłości, zaokrąglenia krawędzi, nie tylko w meblach, ale również lustrach i innych dodatkach. Całość dopełniają mięsiste tkaniny, miękkie dywany, w których przyjemnie zanurzyć stopy. Wyciszą one wnętrze i nadadzą mu przytulności.

Smakowita kompozycja

Stonowana i spokojna aura nastroju Soft doskonale prezentuje się także w przestrzeni kuchni. Jako serce domu i często jego najważniejsze pomieszczenie, kuchnia jest miejscem, w którym toczy się życie rodzinne – to tu gotujemy, rozmawiamy, jemy posiłki. Styl Soft wnosi  do aranżacji kuchni jeszcze więcej ciepła i przytulności. Jak miło jest skupić się na przepisie na  skomplikowane ciasto, kiedy nic nie rozprasza naszej uwagi, a przestrzeń została stworzona z  myślą o tym, by łagodzić nerwy, wprawiać z dobry nastrój i pobudzać zmysły. Nawet większych gabarytów zabudowa szafek nie przytłacza, bowiem subtelne wybarwienia dekorów z nastroju Soft dodają jej lekkości. Nastrój ten jest wierny naturze, dlatego znajdziemy w nim wzory inspirowane pięknem różnorodnych gatunków drewna, bogatych w łagodne usłojenie, przetarcia i strukturę. W duecie z dekorem tj. Sosna Słowiańska (R55082), która urzeka intrygującą grą odcieni bielonego drewna, doskonale komponują się dekory jednobarwne – beżowe, szare, jak również w odcieniu kości słoniowej. Wspomniany dekor sosnowy idealnie sprawdza się zarówno na małych, jak i dużych powierzchniach. Nadaje wnętrzu dynamiki, ale jednocześnie sprawia, że wokół jest bardzo przytulnie. To nowość w ofercie Pfleiderer, którą znajdziemy zarówno na płytach laminowanych, jak i blatach. Z elementami drewnianymi fantastycznie współgrają również wzory kamienia, których w nastroju Soft nie brakuje. Nadają one bowiem całości aranżacji wnętrza balansu.  Poza tym kamień to ponadczasowa klasyka, tak bliska nastojowi Soft. Nowość wśród dekorów dostępnych w płycie laminowanej – India White (S63045) to delikatny wzór marmuru, który stanowi intrygującą alternatywę dla czystej bieli. Żyłowania na jego powierzchni są niezwykle subtelne i stonowane, dlatego dekor ten doskonale prezentuje się na dużych powierzchniach. To świetny wybór na fronty meblowe, ponieważ zdecydowanie wabi on oko.

Ponadczasowy styl i wysoka jakość

Kolekcja Mood Stories to bogactwo pięknych i zgodnych z obowiązującymi trendami dekorów, które pomogą nam urządzić wnętrze w dokładnie takim nastroju, w jakim czujemy się najlepiej. Delikatne tonacje zamknięte w dekorach z nastroju Soft są doskonałą propozycją dla wszystkich tych, którzy pragną stworzyć wnętrza lekkie optycznie, harmonijne i kojarzące się z relaksem. Niezwykle ważnym elementem kolekcji jest także funkcjonalna i trwała baza, którą stanowi wysokiej jakości płyta drewnopochodna. Możliwość precyzyjnego cięcia pozwala stosować ją w nawet najbardziej wymagających projektach i cieszyć się przez długie lata pięknymi oraz funkcjonalnymi meblami. Dzięki czemu my mamy możliwość skupić się na rzeczach naprawdę ważnych.

Więcej interesujących informacji na www.pfleiderer.pl