Nieprzemijająca uroda diamentu. Laminam prezentuje premierową kolekcję spieków Diamond

Na tegoroczne targi Salone del Mobile w Mediolanie marka Laminam przygotowała szczególne wydarzenie – w pełnym blasku przedstawia światu kolekcję Diamond. Zgodnie z nazwą, gama nowych spieków łączy w sobie najwyżej cenione walory diamentów: urodę, trwałość i wyjątkowy charakter. Dlatego też premiera otrzymała niepowtarzalną, świetlistą oprawę.

Laminam to światowy lider produkcji wielkoformatowych płyt z naturalnych minerałów, stosowanych z sukcesem zarówno we wnętrzach, jak i w zewnętrznych częściach budynków. Wysoka ranga zobowiązuje – utalentowani projektanci i uzdolnieni badacze z działu R&D (badawczo-rozwojowego) firmy niestrudzenie poszukują więc kolejnych sposobów na to, by wywołać u odbiorców komfort przebywania w danym wnętrzu. I mają znakomite osiągnięcia.

Ich najnowszą propozycją jest kolekcja Diamond, skoncentrowana wokół idei nieprzemijającej oraz wyjątkowej urody ulotnych chwil. Jak połączyć te dwie przeciwstawne z pozoru idee? Spieki Laminam czynią to z prawdziwą maestrią. Tworzą wyjątkową scenerię dla codzienności, która składa się przecież z samych wyjątkowych, niepowtarzalnych momentów. A jednocześnie, dzięki dobrze znanej, niedoścignionej trwałości, opierają się najtrudniejszej z prób – próbie czasu.

Lucidato Starlit – zobacz i poczuj

Targom Salone del Mobile po czteroletniej przerwie znów towarzyszy Euroluce – wystawa najnowszych rozwiązań oświetleniowych. Nie bez powodu więc światło odgrywa szczególną rolę również na stoisku Laminam Booth @ Salone. Premierowa kolekcja prezentowana jest w wyjątkowej, zachwycająco nowoczesnej oprawie projektu pracowni Park Associati. Starannie zaprojektowane oświetlenie pozwala przekonać się w pełni o wszystkich walorach nowych spieków. Mowa o eleganckich wzorach kamieni, wyrafinowanych kolorach, a także nowych, delikatnie opalizujących powierzchniach Lucidato Starlit. Czym się wyróżniają? Specjalna formuła wykorzystująca proszek kwarcowy daje wibrujący efekt gwiezdnego pyłu!

To jednak wciąż nie wszystko. Kolekcja Diamond zapewnia niepowtarzalne wrażenia i wizualne,
i dotykowe.
Laminam zachwycił świat wzornictwa nowym wykończeniem Caress, która sprawia, że twarde jak kamień spieki dają przyjazne odczucie miękkości. W ten sposób codzienny kontakt
z powierzchnią blatu zabudowy kuchennej, konsoli łazienkowej, stołu jadalnianego lub dowolnego innego mebla albo elementu architektury wnętrza staje się prawdziwą przyjemnością. Projektanci zyskują tym samym nowy obszar ekspresji i nowy sposób, by apartamentom lub przestrzeniom użyteczności publicznej dać jeszcze więcej przytulności.

Świat w nowych barwach

Kamienie milowe dziejów firmy Laminam to od samego początku nowatorskie pomysły, które wyprzedzały swoje czasy oraz kreowały trendy. Nowe tendencje łatwo odczytać także w gamie
4 wzorów premierowej kolekcji Diamond.


Cristallo Gold to ponadczasowy wzór naśladujący kwarcyt o niezwykle delikatnych beżowych, bursztynowych i złotych żyłkach na mlecznym tle. Spiek Laminam wspaniale oddaje wyrafinowane piękno tej wyjątkowej skały, a co nie mniej ważne – eteryczną urodę splata z doskonałymi parametrami technicznymi i użytkowymi, tak jak w naturalnym kwarcycie. Dzięki temu Cristallo Gold staje się uniwersalnym rozwiązaniem do stosowania w dowolnej roli.

Cristallo Macchia Vecchia kolorystycznie jest pokrewny Cristallo Gold, jednak ma znacznie bardziej ekspresyjny wzór, bogatszą gamę barw oraz mocniejsze kontrasty. Gęsta sieć dynamicznie przecinających się żył na długo przyciąga spojrzenia, bez trudu może stać się główny bohaterem wnętrza! Zwłaszcza że całość opalizuje za sprawą wykończenia Lucidato Starlit.

Ten sam wyjątkowy efekt gwiezdnego pyłu przynosi wzór Onice Grigio. Naśladuje szarobeżowy onyks ze spokojnymi pasmami o niewielkich, ale czytelnych różnicach tonalnych. Jest zarazem klasyczny i nowoczesny, wyrafinowany, ale w zupełnie bezpretensjonalny sposób. Przywodzi na myśl stronice książki, która stopniowo odsłania fascynującą historię.

Czwarty wzór z kolekcji Diamond, Calacatta Black, oddaje wyrafinowanie czarnego marmuru, ale ociepla go, zmiękczając wyrazisty rysunek nutami beżu. Bogata wizualnie powierzchnia poprzecinana subtelnymi białymi żyłkami ma w sobie naturalną elegancję. Doda szyku dowolnemu projektowi – zaprezentowana w wersji z wykończeniem Bocciardato lub Lucidato Starlit.

Warto zauważyć, że w trosce o uniwersalność zastosowań, wzory Calacatta Black i Cristallo Gold Laminam oferuje w wielu formatach i grubościach. Otwiera to nowe możliwości przed branżą meblarską, zwłaszcza w odniesieniu do blatu – elementu definiującego styl każdej przestrzeni.

Gama dostępnych rozmiarów i grubości nowej kolekcji, eleganckie wzornictwo, podobnie jak wykończenie Lucidato Starlit, stawia ją w centrum uwagi czułych na innowacje gości Salone del Mobile. Czy Ty też do nich należysz? Jeśli tak, to do zobaczenia na stoisku Laminam!

Hala 2 stoisko G18.

Dostępne wykończenia i grubości spieków Laminam z kolekcji Diamond:

Calacatta Black Bocciardato
1200x3000mm 5+, 1200x3000mm 5 Full Size, 1620x3240mm 5/12+/20+ Full Size

Calacatta Black Lucidato Starlit:
1200x3000mm 5+, 1200x3000mm 5 Full Size, 1620x3240mm 5/12+ Full Size

Cristallo Gold Caress:
1200x3000mm 5+, 1200x3000mm 5 Full Size, 1620x3240mm 5/12+/20+ Full Size

Cristallo Gold Lucidato Starlit:
1200x3000mm 5+, 1200x3000mm 5 Full Size, 1620x3240mm 5/12+ Full Size

Cristallo Macchia Vecchia Lucidato Starlit:
1620x3240mm 5 Full Size

Onice Grigio Lucidato Starlit:
1620x3240mm 5 Full Size

***

Laminam to włoski producent spieków kwarcowych, który od kilku lat działa na polskim rynku. Firma została założona w 2001 roku i jako pionier produkcji wielkogabarytowych powierzchni ceramicznych zrewolucjonizowała rynek, wprowadzając innowacyjne formaty i grubości. Filozofia tej światowej sławy marki opiera się na oryginalnym designie inspirowanym naturą, doskonałej funkcjonalności na miarę XXI wieku oraz proekologicznym podejściu. Spieki kwarcowe powstają w oparciu o naturalne komponenty, przy zastosowaniu technologii zakładających niskie zużycie energii oraz brak emisji trujących substancji.

Przez lata działalności opracowany został proces produkcyjny, wykorzystujący nowoczesne metody i

wysoce zautomatyzowane technologie typowe dla Przemysłu 4.0, w tym cyfrowe systemy zdobienia, systemy cięcia na sucho i logistykę wewnętrzną, obsługiwaną przez automatyczne pojazdy kierowane laserowo. Te metody i technologie zwiększają efektywność energetyczną, jednocześnie zmniejszając wpływ na środowisko.

Obecnie firma produkuje i oferuje szereg eklektycznych i wszechstronnych powierzchni ceramicznych, które mogą być wykorzystywane do wielu zastosowań – od tradycyjnej architektury po projektowanie nowoczesnych wnętrz i wyposażenia. Produkty marki dystrybuowane w ponad 100 krajach na całym świecie.

Z biegiem lat kolekcje Laminam zostały wzbogacone o nowe tekstury i wykończenia, aby zwiększyć możliwości kreatywne projektantów, architektów i każdego, kto chce nadać unikalny wygląd swoim przestrzeniom.

W sierpniu 2022 roku firma Laminam została większościowym udziałowcem Interstone – dotychczasowego oficjalnego dystrybutora marki na rodzimym rynku. Zacieśnienie relacji przyniosło nowe korzyści i ułatwienia dla klientów kupujących spieki kwarcowe – prowadząc relacje handlowe z Interstone, teraz de facto współpracują wprost z producentem.