Noble Arco od TechniStone®. Nowy kolor nawiązuje do modnego w tym sezonie marmuru.

Świat oszalał na punkcie marmurowych wzorów. Nic dziwnego – są klasyczne, eleganckie, ale, wbrew pozorom, równie dobrze prezentują się w wnętrzach stylizowanych na lata 60., minimalistycznych albo loftach, jak i w wysmakowanych, klasycznych salonach, łazienkach i kuchniach. TechniStone® wychodzi naprzeciw modzie na marmurowe wzory i prezentuje nowość – Noble Arco. Choć płyty konglomeratowe w odcieniu bieli, poprzetykane ciemniejszymi żyłkami mają w sobie wiele szlachetności, świetnie wyglądają i w otoczeniu szkła, betonu czy metalu – materiałów chętnie wykorzystywanych w nowoczesnych mieszkaniach lub domach.


Fot. TechniStone® – Noble Arco

Faktura marmuru ma w sobie coś przyciągającego. Nie bez powodu ten kamień eksploatowano od starożytności, a w ostatnim czasie chętnie używano podczas wykańczania wnętrz. Jeszcze kilka lat temu marmur wydawał się zarezerwowany tylko dla rezydencji urządzonych w stylu glamour lub klasycznym. Ale to przeszłość. Teraz marmurowy wzór jest na topie i pasuje do każdego rodzaju wnętrz, uzupełniając je albo na zasadzie podobieństwa, albo kontrastu.

Nowość od TechniStone®, Noble Arco, konglomerat kwarcytowy w najmodniejszym odcieniu bieli z charakterystycznymi dla marmuru użyleniami, ma zalety kamienia – urodę i ponadczasowość. Ale nie posiada jego wad – podatności na zaplamienie, wrażliwości na działanie kwasów. A to jeszcze nie wszystko.

Noble Arco – liczy się uroda, ale nie tylko

TechniStone® Noble Arco to gładkie, matowe płyty konglomeratu kwarcytowego grubości 20 lub 30 mm w białym kolorze, poprzetykane ciemniejszymi żyłkami. Występują w dużych rozmiarach, idealnie sprawdzą się więc na podłodze lub ścianach – salonowi dodadzą szyku, a łazienkę optycznie powiększą. Będą też idealne na blat kuchenny lub kuchenną wyspę, przy której na śniadaniu zmieści się cała rodzina.

Marka TechniStone® to jednak nie tylko piękne materiały, ale również materiały wytrzymałe na zadrapania, odporne na działanie bakterii, wodoodporne, łatwe w utrzymaniu w czystości, trudne do zaplamienia.

Noble Arco – ekologicznie

Płyty z konglomeratu kwarcytowego są świetnym wyborem pod wieloma względami – również ekologicznym. Robione są z naturalnych składników (90% składu to naturalne komponenty – kruszony granit, kwarc, bardzo drobno mielony surowiec kwarcowy itp.). Część z nich pochodzi z odzysku – materiał uzyskany z kruszenia i przesiewania w procesie recyklingu odłamków luster i szkła jest wtórnie wykorzystywany przy mieszaniu pigmentów jako ich nośnik. Nic się nie marnuje – z korzyścią dla naszej planety.

Ale aspekt ekologiczny pojawia się też, gdy płyty są już gotowe do użycia w domach klientów. Ponieważ są bardzo trwałe, okazują się zakupem na długie lata, co jest nie bez znaczenia dla środowiska.


Fot. TechniStone® – Noble Arco

Noble Arco – uroda kamienia, ale bez jego wad

Noble Arco to nowość na rynku, ale, oczywiście, ma wszystkie wymienione zalety konglomeratów kamiennych od TechniStone®.

Warto przypomnieć, że płyty kwarcytowe są lżejsze od kamiennych i, choć wyglądają bardzo podobnie, są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu i codziennej pielęgnacji. A to oznacza, że cieszą oczy, jednocześnie nie wymagając od domowników specjalnej ostrożności. Nie ma też mowy o stracie czasu na ciągłe czyszczenie, mycie i wycieranie.

Konglomerat kamienny niełatwo ulega uszkodzeniom mechanicznym, jak rysowanie, i chemicznym, jak działania kwasów, czego nie można powiedzieć o kamieniu. Jest natomiast nienasiąkliwy i higieniczny, dlatego odpowiedni do zastosowania w łazience i kuchni. Ponieważ łatwo się go konserwuje, ma długą żywotność.
Noble Arco – pasuje do każdego wnętrza?
Tak! Biały odcień, choć ostatnio konkuruje z czernią, wciąż jest niezwykle popularny. I to się nie zmieni, bo klasyka zawsze się obroni. W przypadku marmurowego wzoru mamy połączenie idealne – klasyczny motyw, który zyskał uznanie i stał się bardzo modny.
Sięgając po Noble Arco, możemy więc zaszaleć i iść za trendami, jednocześnie pamiętając o tym, że nawet za kilka lat, gdy moda się zmieni, będziemy właścicielami stylowo wykończonego wnętrza.


Fot. TechniStone® – Noble Arco

Marmurowy wzór pięknie dopełni eleganckie mieszkanie ozdobione złotymi detalami, pełne miękkich tkanin, ale sprawdzi się też w loftowej kuchni, gdzie metal, drewno i cegła będą z nim kontrastować.
Płyty Noble Arco mogą uzupełniać już zaprojektowane lokum, ale mogą też stanowić doskonałą bazę wyjściową – naturalną i minimalistyczną. Łazienka wykończona białym konglomeratem przywodzącym na myśl starożytny marmur odmieni się za każdą zmianą dodatków – wystarczy miętowe ręczniki zastąpić burgundowymi, a jasne, plecione koszyki – drewnianymi skrzyniami lub czarnymi, metalowymi pojemnikami, by wprowadzić do niej jesienny klimat. Natomiast gdy postawimy na szarość i biel oraz prosty design, uzyskamy pełen spokoju i harmonii minimalizm. Wszystko w waszych rękach.

Informacje o firmie:
TechniStone® to wiodący europejski producent płyt wykonanych z konglomeratu kwarcowego i kwarcowo-granitowego z ponad 20-letnią historią. Fabryka TechniStone® znajduje się w Republice Czeskiej – mieście Hradec Kralove, gdzie firma od 23 lat produkuje kamień konglomeratowy we włoskiej technologii Breton. Produkt dostępny jest w postaci płyt o najwyższej jakości, wysokiej higieniczności i licznych walorach estetycznych. Ścisła kontrola jakości surowców, produkcji czy pakowania i wysyłki daje TechniStone® pewność, że klient końcowy będzie zadowolony z użytkowania finalnego produktu. Posiadanie Certyfikatu ISO 9001, który jest sprawdzany i kontrolowany przez renomowaną niemiecką firmę TUV daje odbiorcom pewność najwyższej jakości materiału. Wszystkie materiały TechniStone® posiadają 10 lat gwarancji. TechniStone® jest dostępny dla klientów na terenie całej Polski za pośrednictwem własnych magazynów, autoryzowanych zakładów kamieniarskich, współpracujących architektów i studiów kuchennych.