Nowoczesna elektrotechnika w każdym domu

Współczesna technologia pozwala na zastosowanie wielu ułatwiających życie rozwiązań w zakresie domowej elektrotechniki. O ile często zwraca się uwagę na systemy rodem z przyszłości, umyka nam wiele powszechnie dostępnych innowacji, których nie znaleźlibyśmy jeszcze kilka lat temu w żadnym mieszkaniu. Nowoczesne włączniki i ładowarki GTV pozwalają na stworzenie wysoko funkcjonalnej przestrzeni, odpowiadającej standardom XXI wieku.

We współczesnych domach coraz częściej montujemy rozbudowane systemy oświetlenia. Myślimy o ergonomii, kątach padania promieni oraz miejscach wymagających dodatkowej ekspozycji. Ponadto z coraz większą świadomością podchodzimy do barwy i natężenia światła. To właśnie potrzeba regulacji tego drugiego aspektu wpływa na popularyzację tzw. ściemniaczy. Jest to rozwiązanie pozwalające na płynne sterowanie mocą, z jaką świecą źródła światła, ale i barwą światła taśm LED. Idealnie sprawdza się do tworzenia – stymulującego lub relaksującego, a także pozwala oszczędzać energię elektryczną. Sterownik zazwyczaj ma formę panelu z pokrętłem, jednak zdarzają się także bardziej wyrafinowane propozycje.

Krótkie filmy montażowe:

Włącznik bezprzewodowy 3w1

GTV ma w swojej ofercie np. włącznik bezdotykowy 3w1, w którym ściemniacz jest tylko jednym z trybów działania. Oprócz funkcjonowania jako włącznik bistabilny, załączany zbliżeniem dłoni, może także pracować w trybie drzwiowym – uruchamia się automatycznie przy otwieraniu drzwi. Jest to idealne rozwiązanie w takich miejscach jak szafy i garderoby.

Włącznik dotykowy i bezprzewodowy

Innym rozwiązaniem jest włącznik dotykowy z funkcją ściemniacza. Jego dużą zaletą jest niewielki rozmiar, porównywalny nawet do guzika. W połączeniu z montażem podtynkowym zapewnia to dużą dyskrecję i minimalistyczną estetykę. Dyskrecja to także zaleta włączników bezprzewodowych od GTV, które rozmiarami zbliżone są do pięćdziesięciogroszówki. Technologia bezprzewodowa pozwala zamontować je nawet w łóżku, co znacznie ułatwia np. gaszenie światła na noc. Dzięki dwunastometrowemu zasięgowi zyskujemy także większą swobodę, kiedy zdecydujemy się na przemeblowanie pomieszczenia.

 

 

 

 

 

 

 

Fot. Wyłącznik ściemnialny GTV

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. Wyłącznik bezprzewodowy GTV

Włącznik podblatowy

Komfortowym i estetycznym rozwiązaniem są także włączniki podblatowe, które montuje się w niewidocznym miejscu, po drugiej stronie płyty meblowej. Pozwolą one na zapalenie światła poprzez zwykłe dotknięcie powierzchni mebla lub blatu. Model oferowany przez GTV posiada czujnik o zasięgu czterech centymetrów, dzięki czemu można korzystać z niego nawet przy masywnych meblach. To bardzo praktyczne rozwiązanie będące kwintesencją minimalizmu. Idealnie sprawdza się jako włącznik oświetlenia miejscowego, które ułatwia pracę w kuchni czy gabinecie.

Fot. Włącznik podblatowy GTV

Ładowarka bezprzewodowa z zasilaczem

W czasach kiedy nie rozstajemy się z urządzeniami elektronicznymi, a przede wszystkim ze smartfonami, bardzo istotnym usprawnieniem jest także wyposażenie domu w ładowarki bezprzewodowe. GTV posiada w swoim asortymencie modele, które możemy wmontować w mebel, a nawet takie, które dzięki montażowi podblatowemu znikają z pola widzenia. Daje nam to możliwość stworzenia funkcjonalnej przestrzeni w duchu minimalizmu. Wystarczy odłożyć swojego smartfona w odpowiednim miejscu i zacznie się on samoistnie ładować. Utworzenie kilku takich punktów w mieszkaniu zwolni nas z potrzeby poszukiwania przewodów do ładowania i zawracania sobie głowy podpinaniem telefonu do kontaktu.

O GTV:

GTV to międzynarodowy producent akcesoriów meblowych i oświetlenia. Jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. Spółka obecna jest na kilkudziesięciu rynkach w Europie, Azji i Ameryce, a produkty z logo GTV znajdują się w milionach domów i biur na całym świecie. GTV jest firmą w 100% z polskim kapitałem.

Więcej informacji na http://www.gtv.com.pl/pl/.