Nowości piątej generacji od Häfele

Cyfryzacja i integracja systemów, która pomoże stworzyć inteligentny dom. Taka idea przyświeca liderowi w branży okuć i oświetlenia meblowego. Na niedawno zakończonych targach Interzum, Häfele zaprezentowało kilka nowych rozwiązań systemowych i produktów, w tym podnośniki i szuflady kuchenne.


Targi Interzum w Kolonii to najważniejsze wydarzenie w roku dla branży meblarskiej. W tegorocznej edycji udział wzięło prawie 2 tysiące wystawców z 60 krajów i ponad 70 tys. odwiedzających z całego świata. Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc było liczące prawie 1,5 tys. mkw. stoisko Häfele. Światowy lider wśród producentów okuć meblowych i oświetlenia zaprezentował kilka nowości, które niebawem trafią, lub już trafiły, na rynek. Duża cześć stoiska poświęcona była zintegrowaniu i cyfryzacji otaczającej nas przestrzeni domowej.


Integracja i piąta generacja Loox
Tegoroczne targi umocniły branżę w przekonaniu o tym, że przyszłość w meblarstwie i tworzeniu przestrzeni życiowych należy do digitalizacji. – Klienci potrzebują nowoczesnych rozwiązań, które poprawiają komfort życia, a my jako producenci musimy odpowiedzieć na ich potrzeby – mówi Michał Kichler, ekspert ds. ekspert ds. okuć kuchennych Häfele. – Digitalizacja musi być jednak przyjazna w obsłudze i łatwa do zintegrowania z systemami meblowymi. To główne wyzwanie, które w najbliższej przyszłości czeka branżę meblarską – dodaje Michał Kichler.
Firma Häfele błysnęła w Kolonii oświetleniem, pokazując premierowo piątą generację znanego systemu Loox. Znacznie większa modułowość nowego systemu jest pierwszym etapem jaki Häfele wyznacza w procesie myślenia smart. Urządzenia funkcjonujące w tym systemie łączą się w sieci Häfele Connect Mesh, dzięki czemu mogą działać i komunikować się ze sobą bez użycia kabli na duże odległości. Ciekawym aspektem są również bezprzewodowe przełączniki ścienne czy możliwość ingerencji istniejących przełączników w sieci Connect Mesh. – Trzecim etapem jest integracja urządzeń dostawców zewnętrznych w naszej mobilnej sieci. Dzięki temu możliwe będzie zdalne 
sterowanie takimi urządzeniami, jak kuchenka czy ekspres. Wszystkie te poziomy pozwalają na stworzenie inteligentnego, interaktywnego domu – wyjaśnia ekspert.


Podnośniki i szuflady
Jedną z największych nowości jakie Häfele zaprezentowało na targach Interzum jest podnośnik Free Space. Dzięki swoim rozmiarom podnośnik minimalizuje miejsce potrzebne do jego montażu, zostawiając więcej przestrzeni do wykorzystania w szafce. – Jest to nowe otwarcie w dziedzinie podnośników do klap – zapowiada Michał Kichler. – Idealne rozwiązanie zarówno do małych jak i dużych szafek. Design i kolorystyka dopasowana jest do zmieniających się trendów – dodaje. Nowością w gamie kolorystycznej jest antracyt i czerń – barwy, które coraz częściej widywane są w nowoczesnych kuchniach i innych pomieszczeniach w domu.  Do wyboru pozostają również kolory biały i szary.


W Niemczech zadebiutował także nowy system szuflad Matrix S35. Występuje w trzech kolorach – białym, szarym i antracytowym – i wyróżnia się całkowitą swobodą aranżacji. Szuflady można dowolnie konfigurować, tak żeby przystosować je do indywidualnych wymagań.
Kolejne targi Interzum odbędą się w Kolonii w dniach od 4 do 7 maja 2021 roku.

______________________________________________________________

Häfele to globalna firma działająca od 1923 roku. Oferuje największy na rynku asortyment okuć meblowych, okuć budowlanych, oświetlenia meblowego LED, elektronicznych systemów kontroli dostępów oraz akcesoriów dla stolarzy i architektów – w sumie ponad 100 tys. produktów o wyjątkowej konstrukcji i designie, które można znaleźć w meblach i prestiżowych inwestycjach budowlanych na całym świecie. Firma jest wsparciem dla szerokiego grona stolarzy, przemysłu meblarskiego, architektów, projektantów, producentów drzwiowych i okiennych. W Häfele pracuje przeszło 6 tys. pracowników w kilkudziesięciu krajach i ponad 160 tys. klientów na całym świecie. 5 zakładów produkcyjnych, 37 oddziałów i liczne biura sprzedaży.