Nowy impregnat Tikkurila przedłuży żywotność drewna

Tikkurila rozszerza asortyment produktów do drewna o nowy, trwały impregnat Tikkurila Valtti Plus Color. Zapewnia on wyjątkowo naturalny, matowy efekt i doskonałą ochronę powierzchni przed zmiennymi warunkami pogodowymi. Ponadto, ten innowacyjny produkt jest przyjazny dla środowiska – część składników nieodnawialnych została zastąpiona składnikami roślinnymi (bio).  Występuje w 6 gotowych, najpopularniejszych kolorach, w tym w modnej bieli, szarości i 4 odcieniach drewna, a także w wersji do barwienia.

Nowość Tikkurila przeznaczona jest do malowania pionowych zewnętrznych powierzchni drewnianych takich jak płoty, elewacje, place zabawy czy altany. Głęboko wnika w strukturę drewna, zabezpieczając je przed promieniowaniem UV i wilgocią, przez co surowiec nie łuszczy się i nie pęka. Impregnat umożliwia jednocześnie oddychanie powierzchni poprzez odprowadzanie wilgoci z wewnątrz, a ponadto tworzy warstwę ochronną przed grzybami pleśniowymi. To wszystko z poszanowaniem zasobów planety – bo aż 73% zawartości węgla organicznego zastąpiono składnikami pochodzenia roślinnego, co stanowi 17% w odniesieniu do całkowitego składu produktu.

Oprócz wielu korzyści funkcjonalnych i użytkowych, Tikkurila Valtti Plus Color zapewnia też atrakcyjne wykończenie. Nowy impregnat pozostawia wyraźnie widoczną i wyczuwalną strukturę drewna, bez wrażenia „sztucznej” warstwy. Na dodatek im więcej produktu uda się wetrzeć pędzlem na etapie malowania, tym bardziej naturalny będzie efekt finalny. Dzięki szerokiej palecie barw z łatwością można dopasować jego kolor praktycznie do każdej aranżacji ogrodu. Produkt jest dostępny nie tylko w 6 gotowych kolorach, ale też w 55 odcieniach z mieszalnika.

Więcej informacji nt. nowości Tikkurila znajduje się na stronie https://tikkurila.pl/produkty/tikkurila-valtti-plus-color.

***

TIKKURILA to międzynarodowa marka wysokiej jakości produktów przeznaczonych do malowania, dekoracji i ochrony różnego rodzaju powierzchni zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. W ofercie posiada szeroką gamę farb, impregnatów czy emalii dla klientów indywidualnych, a także profesjonalistów oraz powłoki i rozwiązania przemysłowe. Tikkurila wiele uwagi poświęca bezpieczeństwu wytwarzanych przez siebie wyrobów, stąd też produkty tej marki są przyjazne dla użytkowników i środowiska naturalnego. Przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, Tikkurila opracowała jeden z najbardziej zaawansowanych na rynku systemów barwienia farb – AVATINT. Umożliwia on pigmentację produktów na ponad 13 tys. odcieni, dzięki czemu można przygotować aranżację przestrzeni według indywidualnych upodobań kolorystycznych i preferencji klientów. Dodatkowo doskonałe parametry użytkowe wyrobów Tikkurila zapewniają pomalowanym powierzchniom piękne i trwałe wykończenie.

Produkty Tikkurila dostępne są w sprzedaży w około 40 krajach od ponad 150 lat. Firma powstała w 1862 r. w Finlandii, na polskim rynku pojawiła się w 1998 roku. Obecnie jest częścią koncernu PPG.

Więcej informacji na temat marki dostępnych jest na stronie www.tikkurila.pl.