Obróbka płyt laminowanych i blatów kuchennych Pfleiderer – frezowanie

Płyty laminowane i blaty kuchenne firmy Pfleiderer to materiał, który sprawdza się w nawet najbardziej wymagających projektach mebli oraz wnętrz. Dzięki szerokiej gamie dekorów i walorach struktur powierzchni mogą one z powodzeniem zastąpić lite drewno, kamień itp., a ich wysoka jakość sprawia, że posłużą nam wiele lat.

Ważną cechą płyt laminowanych firmy Pfleiderer jest łatwa i przyjemna obróbka. Struktura warstwy wewnętrznej płyty sprawia, że montowane akcesoria bez problemu osadzimy trwale we froncie szafki czy szuflady. Jakość powierzchni dekoracyjnej płyty laminowanej nie powoduje powstawiania odprysków czy wyszczerbień podczas cięcia i frezowania zarówno przy wykorzystaniu specjalistycznego centrum obróbczego jak i za pomocą frezarki ręcznej. Dlatego, gdy stajemy przed koniecznością wycięcia w blacie roboczym (kuchennym) czy płycie laminowanej firmy Pfleiderer otworu np. pod zlew, kran lub inne akcesoria, nie musimy obawiać się trudności. Rady doradcy technicznego z zakresu obróbki materiałów Pfleiderer, Janusza Laskowskiego, z pewnością będą pomocne.

Frezarka w dłoń

Frezarka ręczna to bardzo użyteczny sprzęt podczas prac stolarskich. Sprawdza się doskonale w realizowanych projektach we własnym warsztacie, ale też wtedy, gdy musimy wykonać otwór w płycie czy blacie kuchennym na miejscu podczas montażu u klienta. Do samego frezowania doskonale nadają się frezy trzpieniowe ze spiralnym przebiegiem ostrza (z węglików spiekanych) np. o średnicy 8 mm. Równie dobrze sprawdzają się też frezy diamentowe – mówi Janusz Laskowski. Aby wykonać proste i precyzyjne otwory w płycie laminowanej warto zaopatrzyć się w specjalny szablon z możliwością regulacji jego wielkości i kształtu. Przy jego użyciu wytniemy otwór o interesującym nas i ewentualnie powtarzalnym rozmiarze. Istotne jest, aby przymocować go przy pomocy ścisków do płyty i stołu roboczego, by zapobiec przemieszczaniu się szablonu podczas frezowania.

Perfekcję w wykonaniu otworu w płycie czy blacie zapewni nam dwukrotne frezowanie, czyli na różne głębokości. W pierwszej kolejności ustawia się głębokość frezowania (ustawienie wysunięcia freza) na pół grubości płyty i wycina wstępnie otwór, a następnie wykonuje się kolejne przejście frezarką, docinając otwór do końca, z frezem ustawionym na pełną grubość płyty. Taka metoda powoduje mniejsze obciążenie narzędzia, a co za tym idzie – jego mniejsze drgania więc łatwiej o precyzyjne krawędzie. Tym sposobem możemy wycinać otwory prostokątne, okrągłe lub o niestandardowych kształtach. – podkreśla Janusz Laskowski.

Przy wycinaniu otworów w płycie, szczególnie pod montaż np. zawiasów czy innych drobnych akcesoriów, bardzo ważne jest, aby powierzchnia dekoracyjna zewnętrzna pozostała gładka i estetyczna. Wysoka jakość produktów firmy Pfleiderer zapewnia możliwość wywiercenia otworów bez wyszczerbień w zewnętrznej warstwie dekoracyjnej, ale też wpływa na mniejsze zużywanie się narzędzi. Umożliwia to odpowiednia struktura warstwowa płyty. Drobne wióry w warstwach zewnętrznych znacznie łatwiej poddają się cięciu i obrabianiu. Proces szlifowania warstwy zewnętrznej tworzy właściwy grunt. Im głębiej środka płyty, tym wióry są większe i grubsze, dzięki którym płyta jest wytrzymała i trwała.

Do różnych projektów

Płyty laminowane i blaty robocze (kuchenne) firmy Pfleiderer to produkty wielofunkcyjne, będące podstawowym materiałem z przeznaczonym do wykonywania różnego typu mebli. Są łatwe w pielęgnacji i utrzymaniu w czystości, a dzięki antybakteryjnym właściwościom (99,9% bakterii jest usuwana z powierzchni płyty) nadają się do kontaktu z żywnością i doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach wymagających zachowania higieny, np. takich jak kuchnia. Co więcej, charakteryzują się spójnością wzorniczą, która pozwala tworzyć unikalne aranżacje, a dostępne w kolekcji Mood Stories dekory są zgodne z obowiązującymi trendami. To także dobry wybór dla osób, które cenią w produktach ekologiczne rozwiązania, bowiem rdzeń produktu jest wykonany z surowca pozyskiwanego z recyklingu oraz z surowców poprodukcyjnych z innych gałęzi przemysłu drzewnego. W ofercie firmy Pfleiderer obok płyt laminowanych i blatów roboczych (kuchennych), znajdziemy również wysokiej jakości ścianki przyblatowe i laminaty kompaktowe, dzięki czemu z łatwością dopasujemy produkty do swoich potrzeb i stworzymy efektowne oraz trwałe meble i zabudowy przestrzeni wnętrz mieszkalnych i publicznych.

Więcej informacji znajdziesz na www.pfleiderer.pl