Odkryj nowy Licosperse ™ firmy Clariant

 

Ekologiczne preparaty pigmentowe do trwałych powłok do drewna, past polerskich i innych produktów na bazie oleju lub wosku

  • Nowa linia produktów jest wolna od metali ciężkich i żywic, nietoksyczna i niepalna
  • Zalecany jako zrównoważony zamiennik barwników rozpuszczalnych w olejach i rozpuszczalnikach
  • Gotowe do użycia mieszanki Licosperse oszczędzają czas i koszty w procesie koloryzacji

Muttenz, 26 października 2021 r. – Clariant, jeden z wiodących światowych dostawców najwyższej jakości organicznych pigmentów i barwników, zwiększył swój wkład w zrównoważony rozwój, wprowadzając na rynek nową linię produktów Licosperse, bardziej przyjazne dla środowiska preparaty pigmentowe do zastosowań do polerowania.

Aby uprościć stosowanie w procesach produkcyjnych użytkownika końcowego, preparaty są produkowane z nietoksycznych surowców, nie pylą, nie zawierają metali ciężkich ani żywic. „Pasty są łatwo wprowadzane do podłoża podstawowego, co zapewnia bezproblemową produkcję jednolitego koloru. Można je również wprowadzać w wysokich temperaturach, zgodnie z wymaganiami metody produkcji. Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących transportu i przechowywania towarów niebezpiecznych, co zmniejsza ryzyko związane z obsługą i transportem produktów” — powiedziała Rossitza Dimitrova, regionalny kierownik ds. marketingu technicznego firmy Clariant na Bliski Wschód i Afrykę.
Preparaty Licosperse są zalecane jako alternatywne barwniki zastępujące barwniki w zastosowaniach rozpuszczalnikowych i olejowych, takich jak pasty do butów i podłóg, nawozy i herbicydy, a także bejce i lakiery do drewna. W przyszłości spodziewane są dalsze obszary zastosowań. Dzięki zwiększonej trwałości i właściwościom o niskiej migracji w porównaniu z tradycyjnymi barwnikami, które w wielu przypadkach wymagają wstępnego rozpuszczenia, nowe preparaty pigmentowe są łatwe do włączenia bez konieczności wstępnego rozpuszczania.

Dyspersje pigmentowe Licosperse zapewniają klientom przewagę konkurencyjną. Jako pojedynczy produkt, który ma zastosowanie w wielu różnych zastosowaniach, gotowe do użycia mieszanki pozwalają zaoszczędzić czas i koszty w procesie barwienia. Receptury kolorów dla popularnych odcieni są łatwo dostępne, co umożliwia łatwą integrację z większością systemów i uproszczoną kontrolę jakości.

Ta nowa linia wspiera cele Clariant, aby zapewnić, że produkty spełniają międzynarodowe normy dotyczące ochrony środowiska, zdrowia i bezpieczeństwa. Organiczne pigmenty i barwniki firmy cieszą się światową reputacją dzięki wydajności technicznej i wysokiej jakości.

Więcej informacji na temat bejc i lakierów do drewna można znaleźć na stronie: Przygotowania pigmentowe (clariant.com) .

Więcej informacji o pastach do butów, pastach do podłóg plamiących i nieplamiących, nawozach, kredkach woskowych, świecach i innych zastosowaniach można znaleźć na stronie: Produkty Licosperse do pielęgnacji domu i tkanin (clariant.com) .

www.clariant.com

Clariant to skoncentrowana, zrównoważona i innowacyjna specjalistyczna firma chemiczna z siedzibą w Muttenz, niedaleko Bazylei w Szwajcarii. Na dzień 31 grudnia 2020 r. firma zatrudniała łącznie 13 235 pracowników. W roku finansowym 2020 firma Clariant odnotowała sprzedaż w wysokości 3,860 mld CHF w ramach kontynuowanej działalności. Firma raportuje w trzech obszarach biznesowych: chemia do pielęgnacji, kataliza i zasoby naturalne. Strategia korporacyjna Clariant opiera się na pięciu filarach: koncentracja na innowacjach oraz badaniach i rozwoju, wartości dodanej dzięki zrównoważeniu, repozycjonowaniu portfela, intensyfikacji wzrostu i zwiększeniu rentowności.

www.clariant.com/pigmenty

Jednostka biznesowa Clariant Pigments jest wiodącym światowym dostawcą pigmentów organicznych, preparatów pigmentowych i barwników. Bardzo zróżnicowane portfolio odpowiada wysokim standardom kolorów i powłok w zastosowaniach przemysłowych, motoryzacyjnych i architektonicznych. Jednostka biznesowa dostarcza również rozwiązania dla przemysłu tworzyw sztucznych, do specjalnych zastosowań w sektorze aluminium, produktów rolnych i towarów konsumpcyjnych, a także do tradycyjnych procesów drukowania, drukowania atramentowego i zastosowań tonerowych. Jednostka biznesowa Pigments nadal wprowadza na rynek nowe i innowacyjne materiały, kładąc silny nacisk na aspekty środowiskowe i zrównoważony rozwój.