Okucia i zawiasy do mebli kuchennych w domu pełnym świątecznych opowieści…

Święta to czas w którym dom nabiera zupełnie innego oblicza. Chcemy żeby przestrzeń , która nas otacza miała wyjątkowy niepowtarzalny klimat.

Częściej zaglądamy do szafy w poszukiwaniu miejsc, w których elfy mogłyby ukryć prezenty przed naszymi pociechami i myślą uciekamy od tego co codzienne, by zagłębić się w magii, która puka do naszych domów gdy kalendarz przypomina nam, że grudzień już trwa.

Na liście zakupów przyprawy do piernika i szuflada się czasem nie domyka od dobra, które już się szykuje, na pichcenie, na pieczenie, na tworzenie opowieści wokół wigilijnego stołu 🙂

A świadkiem tych wszystkich magicznych chwil są okucia i zawiasy do mebli, które nieustannie pracują, by świąteczna opowieść mogła układać chwile w cudowne wspomnienia.

fot. Hettich

Zbuduj kuchnię marzeń

Meble kuchenne w ostatnich latach stały się niezwykle zindywidualizowane. Szukamy tych niepowtarzalnych, a jednocześnie funkcjonalnych. Jakie zawiasy do mebli kuchennych pozwolą stworzyć kuchnię z naszych marzeń? Na które prowadnice oraz inne okucia do mebli kuchennych warto zwrócić uwagę? Jakie dodatki są wręcz niezastąpione?

Meble ma miarę – zarówno powierzchni kuchni, a także potrzeb domowników – stały się marzeniem każdej osoby meblującej własne mieszkanie i dom. Oczywiście dobieramy je pod gusta, styl, dostępną przestrzeń, ale także pod określone użytkowanie. Kuchnia kuchni nie jest równa. Dla jednych jest to miejsce intensywnego, codziennego gotowania dla czteroosobowej rodziny. Inni korzystają z nich okazjonalnie, raczej sięgając po wyeksponowaną w podświetlonych witrynach porcelanę oraz przekąski.

 

fot. Hettich
fot. Hettich

Trendy w kuchniach

Prowadnice, okucia i zawiasy do mebli kuchennych potrafią pomóc zaprojektować meble zgodne z potrzebami. Jakie rozwiązania cieszą się obecnie popularnością oraz które z nich można zbudować za pomocą systemów Hettich?

fot. Hettich

Zacznijmy od szuflad. Tutaj moda nie przemija. Stawiając na solidne prowadnice Quadro lub Actro oraz systemy szuflad InnoTech Atria (obciążenie do 50 kg), AvanTech YOU i ArciTech (obciążenie do 70 kg), możemy tworzyć zindywidualizowane rozwiązania – od szuflad bardzo szerokich, po te ukryte. Jednym frontem możemy zasłonić kilka mniejszych szuflad, a także zabudować nimi wysokie słupki, tworząc ciekawe spiżarnie. Przezroczyste boki z tworzywa lub szkła pozwolą łatwo odnaleźć właściwe produkty spożywcze. W szufladach można przechowywać wszystko – od drobnostek (przydadzą się wkłady na sztućce OrgaTray, a także przegródki na przyprawy oraz folię spożywczą), po ciężkie garnki i delikatne naczynia (postawmy na prowadnice o dużym udźwigu oraz uchwyty na talerze). Coraz popularniejsze stało się także segregowanie odpadów w szufladach, gdzie wystarczy wstawić odpowiedni pojemnik, a po jego zapełnieniu opróżnić go do zbiorczego recyklingu.

fot. Hettich

Okucia do mebli kuchennych – prowadnice i systemy

Kolejnym hitem są drzwi przesuwne. Jakie okucia do mebli kuchennych się tutaj sprawdzą? Dla mniejszych drzwi warto wybrać SlideLine S (drzwi do 15 kg) i SlideLine M (drzwi do 30 kg). Kiedy warto je zastosować? Taki system daje nam możliwość bardzo modnego w ostatnim czasie częściowego zasłonięcia półki. Skrzydło meblowe możemy przesuwać na prowadnicy i odpowiednio – zasłaniać kubki, a odsłaniać kieliszki itd. Drzwi przesuwne sprawdzą się tam, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca, bowiem nie musimy martwić się o to, że po ich otwarciu ktoś uderzy się w nie głową.

fot. Hettich

Nowoczesne okucia do mebli kuchennych występują obecnie w towarzystwie innowacyjnych systemów. Wspomaganie ruchu to kolejna rzecz na liście najbardziej pożądanych funkcji w meblach kuchennych. Takie systemy jak wspomaganie otwierania za pomocą dotknięcia frontu Push to Open, amortyzator cichego domyku Silent System, a także blokada wysuwu Stop Control (szczególnie przydatna w szufladzie ze sztućcami oraz domową chemią jeśli mieszkają z nami dzieci) to wyjątkowo przydatne rozwiązania.

fot. Hettich
fot. Hettich

Zawiasy do mebli kuchennych na bazie szkła

Coraz więcej osób ceni sobie także zawiasy do mebli kuchennych, które pozwalają tworzyć meble ze szkła. Warto zwrócić uwagę na zawiasy Intermat i Sensys, które występują także w wersji o szerokim kącie otwarcia (165°). Za ich pomocą można tworzyć fronty ze szkła, a także te na ramce aluminiowej oraz wykonane z cienkiego i grubego materiału meblowego.

fot. Hettich

Więcej na: Hettich