Organizacja szuflad w kuchni, sypialni, łazience i pokoju dziecięcym

Wykorzystaj dostępną przestrzeń

Chociaż same szuflady to już połowa sukcesu w podniesieniu komfortu użytkowania mebli oraz łatwym porządkowaniu drobnostek, dodatkowo możemy zastosować tu sprytne dodatki. Właściwa organizacja szuflad w kuchni, sypialni, holu, gabinecie oraz łazience, może diametralnie zmienić każdy nasz dzień oraz zapanować nad chaosem, jaki czasem próbuje zawitać do wnętrz naszych mebli.

Dlaczego warto postawić na nowoczesne systemy organizacji szuflad w kuchni, łazience i sypialni? Powodów jest tyle samo, ile mebli w naszym domu. Każde z pomieszczeń cechuje się swoją określoną dynamiką, co przekłada się na specyficzne pory wzmożonej aktywności, a jak wiadomo pośpiech czasem prowadzi do chaosu. Niezależnie czy mówimy o szufladzie z kosmetykami w łazience, tej ze sztućcami i woreczkami śniadaniowymi w kuchni, szufladzie na zabawki, kredki i pędzle w pokoju dziecięcym, na dokumenty w domowym gabinecie czy też szufladzie na biżuterię w sypialni, w każdej z nich raz na jakiś czas może zawitać nieproszony gość – bałagan. Hettich opracował kilka interesujących rozwiązań, które mogą pomóc zapobiec temu problemowi – i to zupełnie bez wysiłku!

Wszystko ma swoje miejsce

Właściwa organizacja szuflad w kuchni, sypialni, salonie i w innych pomieszczeniach opiera się na odpowiednim dobraniu tego, co się będzie w nich znajdować. Czasem nie ma tu najmniejszego problemu – wielkość szuflady odpowiada gabarytom przechowywanych przedmiotów. Co zrobić, gdy w dużej szufladzie chcemy przechowywać wiele drobnostek? Tu z pomocą przychodzą systemy Hettich, skrupulatnie opracowane zarówno dla szuflad z niskim, jak też z wysokim frontem. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Przegrody i skrzynki

Bez potrzeby użycia specjalistycznych narzędzi, możemy wstawić w szuflady przegrody OrgaStripe, które montuje się za pomocą samoprzylepnych klipsów OrgaClip. Jest to doskonałe rozwiązanie do podziału dużej szuflady na dwie mniejsze. W szufladach z wysokim frontem możemy zastosować systemy dzielące OrgaStore, które pozwalają na dowolny podział szuflady na mniejsze części. Co ciekawe, przegrody oraz elementy dzielące mogą być pełne lub opierać się wyłącznie na cienkim profilu. Jeśli chcemy uporządkować kredki to wybierzmy te pierwsze, natomiast do segregacji swetrów wystarczą lekkie systemy. Warto także postawić na takie, które będziemy mogli dowolnie zmieniać, zależnie od naszych potrzeb. Ciekawym rozwiązaniem są specjalne skrzynki OrgaStore, które można wkładać i wyciągać z szuflady, wraz z ich zawartością.

Organizacja szuflad w kuchni

Zdecydowaną podstawą organizacji szuflad w kuchni jest wkład na sztućce. Postaraj się dobrać idealnie dopasowany do wielkości szuflady, dzięki czemu jeszcze lepiej zagospodarujesz miejsce. Wkłady OrgaTray występują w mnogości wielkości oraz w kilku kolorach (czarny, antracyt, biel, srebrny, dąb, orzech, wiąz) oraz przygotowano je pod sztućce różnej wielkości – od małych łyżeczek po duże noże. Możemy wybrać także wkład z pionowymi systemami dzielącymi, do których samodzielnie dołożymy podziałki poziome. Ogromnie pomocne są dodatkowe wkłady na noże, specjalne wkłady na pojemniki na przyprawy oraz na folię spożywczą. Nie zapominajmy o funkcjonalnym uchwycie na talerze, który utrzyma je w porządku, eliminując ich stłuczenie. W przypadku szuflad pod zlewozmywak przydadzą się odpowiednie kratki okalające, które pozwolą wykorzystać miejsce, a jednocześnie zabezpieczą małe przedmioty przed zagubieniem. Jeszcze lepszy porządek pod zlewozmywakiem uzyskamy dzięki specjalnym profilom metalowym do szuflady z wyciętym dnem (OrgaTray i rama Banio). Do każdej z szuflad warto także dodać matę antypoślizgową.

Więcej na: hettich.com