Otwarta kuchnia sercem domu Kuchnia w centrum domowego ogniska

Likwidacja ścian kuchennych to coraz częściej zalecane rozwiązanie, nie tylko w dużych, przestronnych domach. Połączenie jadalni z kuchnią, czy oddzielenie pomieszczeń poprzez stylowy blat to trend polecany przez architektów nawet najmniejszych wnętrz. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujemy dużo wolnej przestrzeni i optycznie powiększamy nasze pomieszczenie. Ponadto, kuchnia staje się centralnym punktem naszego domu.

Połączenie pomieszczeń to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla mniejszych mieszkań, z uwagi na optyczne powiększenie przestrzeni. Coraz częściej spotykamy tego typu aranżację także w większych domach.

Ustawienie kuchni w centrum ogniska domowego sprawia, że dom staje się przytulny, stylowy, a do tego niezwykle funkcjonalny. Mieszkańcy mogą przyrządzając potrawy rozmawiać z innymi domownikami, czy przyjmować gości. Ponadto mieszkanie takie wydaje się dużo jaśniejsze i niezwykle przestronne.

Fot. TechniStone® Noble Silver Notte

Dobrym łącznikiem pomieszczeń jest wyspa kuchenna. Umieszczenie jej w odpowiednim miejscu oraz użycie stylowego materiału doda charakteru każdemu wnętrzu. Dobrym rozwiązaniem jest blat z konglomeratu kwarcytowego TechniStone® w nieco kontrastowej barwie do mebli kuchennych. Niezwykle stylowy kolor TechniStone® Noble Silver Notte świetnie komponuje się w jasnym, słonecznym pomieszczeniu, wprowadzając nieco harmonii do aranżacji wnętrza.

W ofercie TechniStone® obecnych jest wiele odcieni pasujących do każdej aranżacji. Dodatkowo, dzięki możliwościom materiału, wyspa kuchenna może mieć różne rozmiary i kształty. Konglomerat kwarcytowy może zostać dostosowany do nawet najbardziej fantazyjnych projektów wnętrz.

Wprowadź swój styl

W przypadku likwidacji ścian między pomieszczeniami, możemy osiągnąć ciekawy efekt, używając dekoracji jako elementu rozróżniającego poszczególne pokoje. Kuchnia i jadalnia jako jedno pomieszczenie mogą tworzyć jedność poprzez odpowiedni dobór mebli i dodatków. Blat TechniStone® Noble Areti Bianco to niezwykle uniwersalna propozycja od TechniStone®, która doda delikatności i stonuje wystrój wnętrza. Warto pomyśleć także o odpowiednim doborze mebli. Ciekawym rozwiązaniem jest użycie tego samego materiału na blat kuchenny i na stół.

Fot. TechniStone® Noble Areti Bianco

Barek kuchenny

Niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem jest ustawienie po zewnętrznej stronie blatubarowych krzeseł. Dzięki temu możemy zrezygnować z jadalni, co jest dobrym rozwiązaniem szczególnie dla mniejszych pomieszczeń. Ponadto, nasi goście i członkowie rodziny będą mogli uczestniczyć w procesie przygotowywania potraw.

 

Informacje o firmie:
TECHNISTONE to wiodący europejski producent płyt wykonanych z konglomeratu kwarcowego i kwarcowo-granitowego z ponad 20-letnią historią. Fabryka TECHNISTONE znajduje się w Republice Czeskiej – mieście Hradec Kralove, gdzie firma od 23 lat produkuje kamień konglomeratowy we włoskiej technologii Breton. Produkt dostępny jest w postaci płyt o najwyższej jakości, wysokiej higieniczności i licznych walorach estetycznych. TECHNISTONE Ścisła kontrola jakości surowców, produkcji czy pakowania i wysyłki daje TECHNISTONE pewność, że klient końcowy będzie zadowolony z użytkowania finalnego produktu. Posiadanie Certyfikatu ISO 9001, który jest sprawdzany i kontrolowany przez renomowaną niemiecką firmę TUV daje odbiorcom pewność najwyższej jakości materiału. Wszystkie materiały TECHNISTONE posiadają 10 lat gwarancji. Technistone jest dostępny dla klientów na terenie całej Polski za pośrednictwem własnych magazynów, autoryzowanych zakładów kamieniarskich, współpracujących architektów i studiów kuchennych.