Pantograf – szafa na wyciągnięcie ręki

Czy wyjmowanie z szafy ubrań powieszonych na zamontowanym wysoko drążku może być komfortowe? Owszem. Wystarczy tylko ten drążek obniżyć na chwilę. Niemożliwe? Przeciwnie. Dzięki pantografom REJS, teraz dostępnym również w bieli, możemy mieć wszystkie ubrania w zasięgu ręki w kilka sekund.

Wieszanie ubrań w wysokiej szafie nie zawsze jest komfortowe. Podobnie zresztą jak ich wyjmowanie. Czasami, by dostać się do ulubionej bluzki, koszuli czy marynarki musimy wspinać się na palce albo przystawiać krzesło. Poza tym sięgając po wieszak nieraz zdarza nam się przypadkowo wyjąć inne, zupełnie niepotrzebne w danej chwili ubranie. W efekcie powstaje bałagan, a my tracimy czas.

– Alternatywą może być oczywiście zamocowanie drążków niżej – na poziomie, na który swobodnie wyciągniemy rękę. Niestety najczęściej oznacza to również niepełne wykorzystanie miejsca w szafie czy garderobie. A przecież przestrzeń do przechowywania, nie tylko w mieszkaniach i niewielkich domach, bywa na wagę złota – wyjaśnia Damian Ryba, doradca ds. produktu marki REJS.

Lepszym rozwiązaniem jest zastąpienie tradycyjnego drążka pantografem, który umożliwi nam łatwiejszy dostęp do ubrań i zarazem pozwoli optymalnie wykorzystać przestrzeń. Dostępny w ofercie marki REJS pantograf to w istocie rodzaj drążka z zamocowanym na środku wygodnym uchwytem i wytrzymałymi podnośnikami olejowymi. Dzięki nim można go szybko i bez wysiłku opuścić do wygodnej pozycji wraz z wiszącymi na nim ubraniami, tak by zdjęcie lub powieszenie wieszaka było łatwiejsze i nie wymagało używania krzesła.

– W ten sposób, nie tracąc komfortu, możemy wykorzystać całą przestrzeń garderoby – nawet tę zlokalizowaną pod samym sufitem. Mało tego, możemy również zamocować drążki w szafie na dwóch poziomach, co dwukrotnie zwiększy przestrzeń do przechowywania ubrań. To idealne rozwiązanie nie tylko dla osób o niższym wzroście i dzieci, ale również w przypadku naprawdę wysokiej zabudowy. – wyjaśnia Damian Rybak.

W ofercie REJS pantografy dostępne są w trzech standardowych szerokościach regulowanych w zakresie: 450-600, 600-830 i 830-1100 mm. Oznacza to, że bez trudu dopasujemy odpowiedni model do mebla i miejsca, które posiadamy. Do wyboru mamy trzy wersje kolorystyczne. Oprócz dwóch dotychczas dostępnych: czarna obudowa z drążkiem jasnym chromowanym lub czarnym, lakierowanym, możemy się zdecydować również na kolor biały (biała obudowa z lakierowanym, białym drążkiem). To dobry wybór w przypadku modnych jasnych mebli. Sam montaż pantografów – jak i ich późniejsza obsługa – są bardzo proste. Maksymalny udźwig to 12 kg.

www.rejs.eu